Şimdi Ara

en iyi rap yapan Türk kimdir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi rap yapan Türk kimdir?

(En Son Oy Tarihi: 1.10.2006)
Giriş

Orjinalden alıntı: poweruser0

sago'nun son ropörtajlarını okuyun öyle gelip burda yorum yazın sagopa hakkında bişey bilmeden burda atıp tutmayın iki şarkı dinlemekle olmuo bu işler

++1

_black_ sago'nun ilk dinlediğin şarkısı oysa doğrudur,
    son çıkan şarkılarını dinledin mi??
    şu röportajı oku istersenhttp://www.sagopakajmer.org/sagoweb/modules.php?name=News&file=article&sid=35

• [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatboy

arkadaşlar peki Sagopa ile Cem yılmaz ın çok iyi arkadaş olduğunu ve
    50 Cent in vücudunda tam 9 kurşun izinin olduğunu biliyomusunuz.....

al işte...ceza 50cent özentisi...Türk kültürü amerikan kültürüyle bir deil..onlar ana avrat söver hiç tepki görmezler ama türkiye farklı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _black_

quote:

Orjinalden alıntı: BACARDI

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: MaX2SeL

quote:

hepsinin canı cehennem özenti agresif görünmeye çalışan serseri tipli ...... laf bulamıyorum ki adamlar desen adam diil şarkıcı desen o diil

Madem bir şeyden anladığın yok.nediye agrasifçe eleştiriyorsun.Senin dinleidğin müzk ne pop mu? arabesk? rock? Bunların hangisi bize aitki?

TÜRK SANAT MÜZİĞİ , TÜRKÜ , TÜRK HALK MÜZİĞİ BİZE AİT DE BEN DİNLEMİYORUM... GEÇİN YA BU BOL PANTOLONLU AMERİKAN ÖZENTİSİ KİM DAHA HIZLI SÖYLER YARIŞI YAPAN TİPLERİ

ne alakası var..rap dinleyen bol pantalon mu takılyo yada rap yapanlar bol mu takılyo...bak benim adamım sagopa ... oldukça efendi..agresif de deil.(en azından küfürü az kullanyo)..ayrıca bolda takılmıyo...alçak gönüllü de(bana göre) SAGOPA yı tek geçerim..

evet öyle takılıyor...
    sagopa nın ilk dinlediğim parçası'nın sözleri: (hata olabilir tam anlamıyorum bazı yerleri)

kuvvet mira dan sagopa kajmer tek yürek
    hedefim pop kültürü dinleyin sözümü
    görmemişin adı olmuş böbürlenip şımarmış
    olmamışın gözü görmüş cehennemi cennet sanmış
    aç gözünü topraktan olma burası sagopanın mekanı
    laflarına dikkat et **erler ananın *mını
    pop kültürü sardı dört bir yanımı eritti rüyalarımı
    binlerce paçoz dinledi bu *mına koduklarımı
    ne alaka var sözlerinde nede ritimlerinde bir temel
    şerefsiz üçkağıtçı köpekler
    ticari işler **miş sizin *ötünüzü
    ..........................................
    ......................................
    ................................
    .......................
    ............
    ......
    ...
    hip hop gerçek adım gerisini *ikip atsın

yeter heralde???

haklısın abi oda varr..ama sagopa artık kesti küfürleri..yani farkına vardı..ama cezaa küfür etyo hemen hemen her şarkısında...bide f*ck you yu kullanyo...ingilizce bilmiyo etmiyo...in da place to be bilyo okadar abi..ben uyuz olyom ceza ya açıkcası..aslında eskiden rap e yardım olsun diye ceza nın her bi b*k unu alırdım..kaset lerinden cd lerinden orjinal alırdım 2-3 tane...hatta başkalarına orjinal hediye alırdım..ama bunu bigün kadıköy de gördüm...kollları germiş..dünyayı ben yarattım havasında ...yanına gitcektim..vazgeç dedim...kim ki o yaa dedimm..hiç de pişman deilim..ama sagopa nın bi kaç kez yenimelek konserine gittim..bana sempatik geldi...yada sadece bana öle geldi..bide şarkıları gerçekten çok dokunaklı ..
    hatta bazı şarkılarında gözlerim bile dolyo...neyse..sagopa benim için tek rapte...

• sagopa k.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatboy

arkadaşlar peki Sagopa ile Cem yılmaz ın çok iyi arkadaş olduğunu ve
    50 Cent in vücudunda tam 9 kurşun izinin olduğunu biliyomusunuz.....

bilmiyorum adam ölmüş mü?
  • Arkadaşlar bakın bende Hard Trance , Progressive , Techno dinlerim
    Aslında ikimiz de plaktan çalıyoruz kardeş sayılırız...

Sagopa nın sözlerine karşı falan diilim sadece arkadaş efendi demiş küfür yok demiş onun için yazdım bunları...
    Ayrıca parça da hoş..

Ama benim karşı olduğum olay şu:

Hani görürsünüz metalci takılan tipler olur ya böyle eski siyah solmuş t-shirt giyerler yıkanmazlar falan veya METALLICA t-shirtleri giyerler ki Hard Rock, Metal , Death dinleyen kimse yani bu işin erbabları metallica yı sevmezler populer bulurlar... Hatta bu tarz giyinenlerin çoğu da anlamaz bişeyden 3 tane album almıştır asi takılmaya çalışır...

Malesef hiphop da da bunu görüyorum bazen... bol pantolonlar giyip sokakta saçma salak dolaşanlar.. Eminem T-shirt leri giyenler falan filan...

Her tarz müzik dinleme özgürlüğümüz var her tarz takılma özgürlüğümüz yine var fakat ben bu tarzını dışarı nasıl anlatırım derdine düşen salak özenti tiplerden gıcık alıyorum... bunlarla oturup konuşunca agızlarını değiştirmeye çalışmalarından falan... Anlayan anladı ne anlatmak istediğimi...

Bunun dışında beni sokakta takım elbise ile de görebilirsiniz MP3 playerımda ise o an CARL COX bangır bangır bağırıyordur... Ama bunu kimsenin duymasına benim tarzımı anlamasına gerek yok... çünkü normal hayatımı yaşıyorumdur o sıralar işim gücüm vardır... Haa olay hafta sonu club e gelince o zamanda ona göre giyinir orda Techno'mu yaşarım...

Asla kimse aman bu Techno dinliyor aman bu amator olarak DJ'lik yapıyor desinler kaygısına düşüpte bunu nasıl dışarı yansıtırım çabasında olmadım..

Sagopa Kajmer'e saygım var ama Ceza'ya malesef yok... Zaga'da bir programını izledim. Tek yorumum nerden bu adamın BEYNİ oldu...
    çok bayagı çok özenti geldi bana... hani bazı avrupa mallarının ucuzunu çinde üretirler ya.. aynı eminem in ucuz sahte üretilmiş verisyonu gibiydi tavırları.. gerçi sağolsun çok güldürdü tavırları beni

Tüm Rap HIP HOP alemine saygılar... Techno'ya da beklerim

• quote:

Orjinalden alıntı: cck ylmzzz

tabi ölmüş o kılipleride aslında dedesi çekiyormuş
  • dedesi yönetmen miymiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cck_ylmzzz -- 4 Ekim 2005, 23:00:32 >
  • quote:

ben görünüşü vs. değerlendirmiyorum... sadece özentilikleri bana bayağı geliyor o kadar...

ceza kim biliyor musun: bu adam bi gün TV izlerken bakmış eminem diye bir adam çıkmış meshur olmuş... naapim naapim bende bunun gibi yapiim demiş...
    nasıl demiş bu adam incelemiş...
    Agresif bir kişilik sert bakışlar... falan filan
    gelmiş aynısını burda yapıyor yani müslüman mahallesinde salyangoz mu satmak derler ne derler onu yapıyor

ne suratına uyuyor o agresif bakışlar ne de tipine...

komik oluyor sadece

neden özenti olsunlar.daima birileri birilerine örnek olur yolu açar.sonuçta aynı ruhu taşıyor olabilirler.daha önce başkaları yaptı diye onların yaptığı özenti diye kabul edilemez.ayrıcada sözleri inanılmaz güzel ve herşeye protestolarını müzik gibi bir evrensel dille iletiyorlar.diğerleri gibi kavga ederek birbirini yiyerek değil.sagopa!!!

• tabii acnım çok büyük o insanlar ceza bi baktımı altına işer onu dinleyen adamlar. yaw bırakın bunları bırakın ceza gelsin bana atsın o bakışları kıçına iki çizik atayimde size iki cilve atsın sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cck_ylmzzz -- 5 Ekim 2005, 1:10:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeruya

quote:

ben görünüşü vs. değerlendirmiyorum... sadece özentilikleri bana bayağı geliyor o kadar...

ceza kim biliyor musun: bu adam bi gün TV izlerken bakmış eminem diye bir adam çıkmış meshur olmuş... naapim naapim bende bunun gibi yapiim demiş...
    gelmiş aynısını burda yapıyor yani müslüman mahallesinde salyangoz mu satmak derler ne derler onu yapıyor

komik oluyor sadece

neden özenti olsunlar.daima birileri birilerine örnek olur yolu açar.sonuçta aynı ruhu taşıyor olabilirler.daha önce başkaları yaptı diye onların yaptığı özenti diye kabul edilemez.ayrıcada sözleri inanılmaz güzel ve herşeye protestolarını müzik gibi bir evrensel dille iletiyorlar.diğerleri gibi kavga ederek birbirini yiyerek değil.sagopa!!!

ÖRNEK ALMAK BAŞKA KOPYALAMAK BAŞKA...

• Niye rap dinleyen rock dinlemiyo veya tam tersi?Niye her tür müziğe açık değilsiniz?tek seslilik çok mu güzel?iddia ediyorum herkesin her müzik türünden kulağına hoş gelen bir şarkı vardır.ama önyargılarla bazı şarkı türleriyle arasına mesafe koyar insanlar."bu şarkı güzelmiş ama ben rap dinlemem ki" "adamlar güzel söylüyo ama nedir o sağına soluna taktıkları metaller dinlemem ben bunu" "hala mı arabesk dinliyorlar?" vs vs. gibi düşünceler yerleşmiştir bilinç altına ve bu üste çıkar.
    mesela sagopa pop u yerden yere vurduğu için onun hayranları pop la arasına kesin çizgiler koyar.dediğim gibi illa ki vardır beğenebileceğeniz bir şarkı her tarz da....
  • quote:

Malesef hiphop da da bunu görüyorum bazen... bol pantolonlar giyip sokakta saçma salak dolaşanlar.. Eminem T-shirt leri giyenler falan filan...

Her tarz müzik dinleme özgürlüğümüz var her tarz takılma özgürlüğümüz yine var fakat ben bu tarzını dışarı nasıl anlatırım derdine düşen salak özenti tiplerden gıcık alıyorum... bunlarla oturup konuşunca agızlarını değiştirmeye çalışmalarından falan...
    Anlayan anladı ne anlatmak istediğimi...

hay ağzına sağlık, çok güzel demişsin

rap müziğe saçma diyen arkadaşlar, sizin dinlediğiniz rock da rapçilere saçma gelebilir,
    saygılı olalım

• ssaamm sana katılıyorum_ herkesin sevdiği bir müzik vardır herkes buna saygı göstermelidir.
  • yine bazıları raydan çıkmış..
    dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez,ama saygı göstermesi lazım
    bu arada şıklar çok yetersiz...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hepsinin canı cehennem özenti agresif görünmeye çalışan serseri tipli ...... laf bulamıyorum ki adamlar desen adam diil şarkıcı desen o diil

Madem bir şeyden anladığın yok.nediye agrasifçe eleştiriyorsun.Senin dinleidğin müzk ne pop mu? arabesk? rock? Bunların hangisi bize aitki?

TÜRK SANAT MÜZİĞİ , TÜRKÜ , TÜRK HALK MÜZİĞİ BİZE AİT DE BEN DİNLEMİYORUM... GEÇİN YA BU BOL PANTOLONLU AMERİKAN ÖZENTİSİ KİM DAHA HIZLI SÖYLER YARIŞI YAPAN TİPLERİ

Madem bunları da dinlemiyosun ne dinliyosun?Bence söz dinle.Ben türkçe rap dinliyorum onlar gibi giyinmiyorum belki ama giyinmelerinede eleştiremem.Her insan istediği gibi giyinir absürd olmadıkça.İnsanların görünüşlerine göre değerlendirmen yanlış

baba sana katılıyorum hiç kimseyi kıyafetiyle vs. değerlendirmemek lasım rapi anlamak lazım onu iyice dinleyip anlatmak istediğini vermek istediği dersi anlamak lazım, yok bu adam çok köyü giyiniyo yok çok hızlı söylüyo yok kral tvde çıkmıyo diye saçmalıklara kulak asmayın açın bi saopa kajmer dinleyin bakın bu adam nedio

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: zeruya

quote:

komik oluyor sadece

ÖRNEK ALMAK BAŞKA KOPYALAMAK BAŞKA...

pek çok büyük sanatçı bi zamanlar birilerini bire bir taklit etmiştir

• zeruya çok doğru söylüyon
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.