Şimdi Ara

Enermax Infiniti 650W / Silverstone Zeus 750W / FSP Epsilon 700W?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NOT: Ripple sorunun önemini sonradan kavradığımdan dolayı artık FSP Epsilon'a sıcak bakmıyorum. Bunun yerine Silverstone Zeus ile Enermax Infiniti arasında karşılaştırma yapıp uygun olanını tercih edeceğim... Mesajlarımı da bu doğrultuda güncelliyorum...

İmzamdaki CoolerMaster eXtreme Power 400W RS-430-PMAP PSU tam sınırda çalışıyor sanırım. Sistem epey yüklü; bir de OC yaptığım için PSU'ya ekstra yük biniyor. Daha sonra 8800 GT* ekran kartına terfi ettiğimde 400 Watt'lık PSU'mun sistemi kaldırmayacağı aşikar. O yüzden önce PSU terfisi yapıp ucuzladıktan sonra da bir 8800 ekran kartı almayı düşünüyorum.

PSU olarak FSP Epsilon 700W (FSP'nin sitesinde aslında maks. 680 Watt verebileceği yazıyor), Enermax Infiniti 650W ve Silverstone Zeus 750W arasında kaldım. Kalite olarak Enermax ve Silverstone'un ağır bastığını biliyorum. Ancak FSP ile diğer iki PSU arasında büyük bir fiyat uçurumu var.

SilverStone Zeus 750W Quad +12V Rail
    12V hattı üzerinden toplam 60A verebiliyor. Minimum 24 dB ses çıkarıyor. Kabloları modüler değil. 8 pinli PCIe güç girişleri yok.
    Fiyatı: 169,00 EURO + KDV = 363 YTL (Firebal - Stokta yok:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=SST-ST75ZF)

Enermax daha sessiz ve DX 10 kartlar için 8 pinli güç girişi sağlıyor. Enermax Infiniti'nin bilinen herhangi bir sorunu yok. Kabloları modüler tipte. Fiyatı 226 USD + KDV (Inventus -http://www.inventus.com.tr/donanimliste.htm)
    Ürün bilgileri içeren link:http://www.dfsbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=EIN650AWT

FSP Epsilon ise gücüne göre oldukça hesaplı. Ancak şimdiye kadar okuduğum kadarıyla fan gürültüsünden ve voltaj stabilite sorunundan bahsediliyor. DX 10 kartlar için 8 pin güç girişi yok. Kabloları sökülüp takılabilen türden değil. Fiyatı 131 USD + KDV (Inventus -http://www.inventus.com.tr/donanimliste.htm)

fenomenhaa FSP Epsilon'da "Ripple sorunu" olduğundan bahsetmiş ve açıklama olarak şunları yazmıştı:

quote:

ATx speclerine göre +12v raili için max 120mV lik ripple öngörülür üzerine çıkması sorun doğurabilir.aşşağıda verdiğim grafiklerde 150mV seviyesine kadar ulaşmış. Osiloskopta ne kadar düşük değer o okunursa o ölçüde iyi olduğunu gösterir.

Bir hafta içinde bir PSU alacağım. FSP Epsilon 700 Watt almayı düşünüyordum; ama 12 V hattı stabil değilse ne anladım ben 700 Watt'tan? Bu tip ölçümler için pahalı cihazlar gerekiyor ve çoğunuzun elinde osiloskop filan yoktur sanırım. Ancak Everest ve Speedfan gibi programlarla ya da BIOS'tan voltaj değerleri okunabiliyor. Bu okuma diğeri kadar sağlıklı olmasa da hiç yoktan iyidir. Sisteminiz OC'lu halde boştayken ve Orthos ile %100 yük altında çalışırken voltajlarda oynama oluyor mu? Bu oynama sistem stabilitesi açısından önemli mi?

Forumda FSP Epsilon hakkında bir kullanıcı incelemesi olsa çok makbule geçerdi. Özellikle gürültü seviyesini ve voltaj/akım stabilitesini merak ediyorum.

FSP Epsilon alıp 12 V stabil olmadığı için iade etmek istemiyorum. Diğer yandan önemsiz bir mesele yüzünden PSU'ya 2 kat para vermek de istemiyorum. (Güncelleme: Sonradan ripple sorununun önemsiz olmadığını anladım...) Vereceğiniz cevaba göre tercihimi yapacağım. O yüzden özellikle de FSP Epsilon, Silverstone Zeus ve Enermax Infiniti serisi PSU kullananların fanatiklik yapmadan voltaj dalgalanması ve PSU gürültüsü konusunda (bilinçli) yorum yazmalarını bekliyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 28 Nisan 2007; 10:21:31 >

• 15 gündür enermax infiniti 650w kullanıyorum. voltaj dalgalanması konusunda bişey diyemem o kadar teknik bilgim yok, ama bildiğim bişey var aletin çıtı çıkmıyor. üstünde 13,5 lık fan var ve ses neredeyse sıfır. o konuda bi sıkıntın olmasın. ayrıca sistem mükemmel dercede stabil çalışıyor. ısınma olayı kesinlikle yok. çok memnunum. parasını sonuna kadar hak ediyor bence. dalgalanma olayınıda işten anlayan arkadaşlar cevaplar ama sanmıyorum böyle gelişmiş bir cihazda bu sorun olsun.

ya bu arada imzanı görünce aklıma geldi, pek konuyla alakası yok ama sormadan edemicem, LG 4167B bendede var, 8x diilmi yaw o writer??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 28 Nisan 2007; 4:19:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

15 gündür enermax infiniti 650w kullanıyorum. voltaj dalgalanması konusunda bişey diyemem o kadar teknik bilgim yok, ama bildiğim bişey var aletin çıtı çıkmıyor. üstünde 13,5 lık fan var ve ses neredeyse sıfır. o konuda bi sıkıntın olmasın. ayrıca sistem mükemmel dercede stabil çalışıyor. ısınma olayı kesinlikle yok. çok memnunum. parasını sonuna kadar hak ediyor bence. dalgalanma olayınıda işten anlayan arkadaşlar cevaplar ama sanmıyorum böyle gelişmiş bir cihazda bu sorun olsun.

ya bu arada imzanı görünce aklıma geldi, pek konuyla alakası yok ama sormadan edemicem, LG 4167B bendede var, 8x diilmi yaw o writer??
    Hocam imzanda sisteminin özelliklerini göremedim. Sistemindeki önemli bileşenleri modeliyle birlikte listeleyebilir misin? Bir de işlemciyi ve ekran kartını stok değerleriyle mi kullanıyorsun yoksa OC yaptın mı?

İşlemciyi %100 zorlaman ve bu durumdayken sıcaklık ve voltaj değerlerine bakman mümkün mü? Çift çekirdekli işlemci kullanıyorsan Orthos bu iş için biçilmiş kaftan:
    http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm

Tek çekirdekli işlemcileriyse Super Pi ve Prime95 ile zorlayabilirsin.
    http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=36
    http://www.mersenne.org/freesoft.htm

Everest ve Speedfan gibi programlarla da aynı zamanda sıcaklı ve voltaj değerlerini okuyabilirsin. Bu okuma çok sağlıklı olmasa da hiç yoktan iyidir. Sistemin OC'lu halde boştayken ve CPU %100 yük altında çalışırken voltajlarda oynama oluyor mu?

Bu arada LG 4167B 16x DVD+-R yazar. İnceleme için bkz.:http://www.t u r k d o n a n i m.com/content/view/36/9/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 28 Nisan 2007; 5:26:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cyborg

Hocam imzanda sisteminin özelliklerini göremedim. Sistemindeki önemli bileşenleri modeliyle birlikte listeleyebilir misin? Bir de işlemciyi ve ekran kartını stok değerleriyle mi kullanıyorsun yoksa OC yaptın mı?

İşlemciyi %100 zorlaman ve bu durumdayken sıcaklık ve voltaj değerlerine bakman mümkün mü? Çift çekirdekli işlemci kullanıyorsan Orthos bu iş için biçilmiş kaftan:
    http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm

Tek çekirdekli işlemcileriyse Super Pi ve Prime95 ile zorlayabilirsin.
    http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=36
    http://www.mersenne.org/freesoft.htm

Everest ve Speedfan gibi programlarla da aynı zamanda sıcaklı ve voltaj değerlerini okuyabilirsin. Bu okuma çok sağlıklı olmasa da hiç yoktan iyidir. Sistemin OC'lu halde boştayken ve CPU %100 yük altında çalışırken voltajlarda oynama oluyor mu?

Bu arada LG 4167B 16x DVD+-R yazar. İnceleme için bkz.:http://www.t u r k d o n a n i m.com/content/view/36/9/

Alıntıları Göster
    sistemlerimiz bi kaç şey dışında birbirine çok benziyor. tabi senin sistem daha fazla güç çeker sanırım, ama senin sistemindede gayet stabil çalışır bence. sadece işlemcide çok ufak bi artış var bende, ama pek bi faydasını göremedim, sanırım stok değerine geri döneceğim, birtürlü içime sinmiyor oc işi. benim sistem şu:

ASUS A8N-SLI, athlon64 3700+@2400 mhz(ve bi kaç gün içinde bigtyphoon), 2x 1gb Kingston HyperX 400MHz DDR, sapphire X850XT(yine birkaç gün içinde zalman VF900-Cu LED) , 2x200 gb sata2 NCQ 8mb samsung, 2x LG 4167B dvdrw, FEEL hurricane2 (üzerinde biri 14 cm, 4ü 12 cm toplam 5 fan var), samsung 997mb, creative x-fi extreme music, enermax infiniti 650w.

dediklerini yapmam şu an için mümkün değil çünkü evimde değilim. ama fırsat bulursam yardımcı olurum bi kaç gün içinde. ama forumda sanırım baya bi kişinin imzasında gördüm infiniti yi, mutlaka birileride yardım eder heralde.

bu arada lg konusu yanlış biliyormuşum iyi oldu teşekkürler

düzeltme: anakartlar benzer demiştim ama baya farklıymış sonradan fark ettim bende, imzanı yanlış okumuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 28 Nisan 2007; 5:40:44 >

• quote:

sistemlerimiz bi kaç şey dışında birbirine çok benziyor. tabi senin sistem daha fazla güç çeker sanırım, ama senin sistemindede gayet stabil çalışır bence. sadece işlemcide çok ufak bi artış var bende, ama pek bi faydasını göremedim, sanırım stok değerine geri döneceğim, birtürlü içime sinmiyor oc işi. benim sistem şu:

ASUS A8N-SLI, athlon64 3700+@2400 mhz(ve bi kaç gün içinde bigtyphoon), 2x 1gb Kingston HyperX 400MHz DDR, sapphire X850XT(yine birkaç gün içinde zalman VF900-Cu LED) , 2x200 gb sata2 NCQ 8mb samsung, 2x LG 4167B dvdrw, FEEL hurricane2 (üzerinde biri 14 cm, 4ü 12 cm toplam 5 fan var), samsung 997mb, creative x-fi extreme music, enermax infiniti 650w.

dediklerini yapmam şu an için mümkün değil çünkü evimde değilim. ama fırsat bulursam yardımcı olurum bi kaç gün içinde. ama forumda sanırım baya bi kişinin imzasında gördüm infiniti yi, mutlaka birileride yardım eder heralde.

bu arada lg konusu yanlış biliyormuşum iyi oldu teşekkürler

düzeltme: anakartlar benzer demiştim ama baya farklıymış sonradan fark ettim bende, imzanı yanlış okumuşum

Alıntıları Göster
    Cevabın için sağol hocam. Diğer arkadaşların yorumlarını da bekliyorum.

• quote:

Cevabın için sağol hocam. Diğer arkadaşların yorumlarını da bekliyorum.

Alıntıları Göster
    ekran kartını alana kadar bekle derimm belki o zamana kadar diğer firmalarda infinity satmaya başlar ve ozaman daha uygun fiyata bulursun hem daha tagan ve dx10destkli psularrıı tam olarak ülkemize gelmedi.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: şanlı_tuncay

ekran kartını alana kadar bekle derimm belki o zamana kadar diğer firmalarda infinity satmaya başlar ve ozaman daha uygun fiyata bulursun hem daha tagan ve dx10destkli psularrıı tam olarak ülkemize gelmedi.....

Alıntıları Göster
    fenomenhaa'nın PSU listesine göre Tagan ile FSP 3. sınıf ürünler kategorisinde. FSP fiyat olarak uygun. Ancak Tagan 1. sınıf ürün fiyatından satılıyor maalesef...

Bu arada bugün Jonny Guru'nun sitesinde Enermax Infiniti incelemesini okurken ripple ile ilgili 2 cümle ripple sorununun önemini kavramama yetti de arttı bile:

quote:

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=102&page_num=3

...Ripple is what you call the small fluctuations in voltage that happens every millisecond or so. It may not affect performance, but may kill your components in time.

Meali : ... Ripple yaklaşık olarak her milisaniyede bir gerçekleşen küçük voltaj dalgalanmalarıdır. Performansı etkilemeyebilir, ancak zamanla bileşenleri bozabilir.

Yani FSP Epsilon'da görüldüğü söylenen ripple sorunu geçiştirilecek bir sorun değilmiş. Biz de ev kullanıcıları olarak ms bazında voltaj ölçemeyeceğimize göre uzman sözünü dinleyeceğiz...

Buradan çıkardığım ders: milyarlık PC toplayanlar PSU konusunda cimri olmamalı... Yoksa PSU yüzünden PC'mize elveda diyebiliriz...

Şimdi de Silverstone Zeus ile Enermax Infiniti arasında kaldım. Zeus'ta DX 10 kartlar için güç girişi yok. Bu girişler adaptör aracılığıyla sağlanabilir mi? Sağlanabilirse bu adaptörler ekran kartıyla birlikte gelir mi? Ya da piyasadan kolayca bulunabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 28 Nisan 2007; 9:58:26 >

• quote:

fenomenhaa'nın PSU listesine göre Tagan ile FSP 3. sınıf ürünler kategorisinde. FSP fiyat olarak uygun. Ancak Tagan 1. sınıf ürün fiyatından satılıyor maalesef...

Bu arada bugün Jonny Guru'nun sitesinde Enermax Infiniti incelemesini okurken ripple ile ilgili 2 cümle ripple sorununun önemini kavramama yetti de arttı bile:

quote:

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=102&page_num=3

...Ripple is what you call the small fluctuations in voltage that happens every millisecond or so. It may not affect performance, but may kill your components in time.

Meali : ... Ripple yaklaşık olarak her milisaniyede bir gerçekleşen küçük voltaj dalgalanmalarıdır. Performansı etkilemeyebilir, ancak zamanla bileşenleri bozabilir.

Yani FSP Epsilon'da görüldüğü söylenen ripple sorunu geçiştirilecek bir sorun değilmiş. Biz de ev kullanıcıları olarak ms bazında voltaj ölçemeyeceğimize göre uzman sözünü dinleyeceğiz...

Buradan çıkardığım ders: milyarlık PC toplayanlar PSU konusunda cimri olmamalı... Yoksa PSU yüzünden PC'mize elveda diyebiliriz...

Şimdi de Silverstone Zeus ile Enermax Infiniti arasında kaldım. Zeus'ta DX 10 kartlar için güç girişi yok. Bu girişler adaptör aracılığıyla sağlanabilir mi? Sağlanabilirse bu adaptörler ekran kartıyla birlikte gelir mi? Ya da piyasadan kolayca bulunabilir mi?

Alıntıları Göster
    The cyborg size önerim enermax infinity olacaktır.Modüler+sessiz+güçlü jonnynin incelemesinde de muhteşem ripple değerleri göstermiş.Ripple problemi kesinlikle önemsiz değildir gözardı edilmemeli..

• quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

The cyborg size önerim enermax infinity olacaktır.Modüler+sessiz+güçlü jonnynin incelemesinde de muhteşem ripple değerleri göstermiş.Ripple problemi kesinlikle önemsiz değildir gözardı edilmemeli..

Alıntıları Göster
    @fenomenhaa:

Zaten "ucuz etin yahnisi yavan olur" sözü sanki tam PSU'lar için söylenmiş.

FSP ile Enermax arasındaki fiyat farkının ve bu PSU'ları 3. sınıf kategorisine koymanızın nedenini şimdi daha iyi anlıyorum. Ben ripple sorunundan ilk kez PSU listesi konulu yazınız sayesinde haberdar oldum ve sonra ayrıntılar için biraz daha araştırdım. Emeğinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Diğer yandan forumda hala Everest PSU tavsiye eden bilinçsiz zihniyetlerin bulunması çok üzücü...

Tavsiyeniz doğrultusunda Enermax Infiniti alacağım: eğer bulabilirsem ve abartı fiyat farkı yoksa 720W modelini; aksi taktirde 650W modelini tercih edeceğim. 650W'lık model DFS, Firebal ve Inventus'ta bulunabiliyor. 720W olanı da bu firmalara soracağım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 1 Mayıs 2007; 6:45:46 >

• quote:

@fenomenhaa:

Zaten "ucuz etin yahnisi yavan olur" sözü sanki tam PSU'lar için söylenmiş.

FSP ile Enermax arasındaki fiyat farkının ve bu PSU'ları 3. sınıf kategorisine koymanızın nedenini şimdi daha iyi anlıyorum. Ben ripple sorunundan ilk kez PSU listesi konulu yazınız sayesinde haberdar oldum ve sonra ayrıntılar için biraz daha araştırdım. Emeğinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Diğer yandan forumda hala Everest PSU tavsiye eden bilinçsiz zihniyetlerin bulunması çok üzücü...

Tavsiyeniz doğrultusunda Enermax Infiniti alacağım: eğer bulabilirsem ve abartı fiyat farkı yoksa 720W modelini; aksi taktirde 650W modelini tercih edeceğim. 650W'lık model DFS, Firebal ve Inventus'ta bulunabiliyor. 720W olanı da bu firmalara soracağım artık.

Alıntıları Göster
    Enermax Galaxy 850W DXX PSU nun 599 ytl olduğunu düşünürsek, infiniti 650W da şu anda 380 ytl civarında olduğuna göre (gerçi pek aynı sınıf değiller ama örnek amaçlı veriyorum) infinitinin 720 W lık modelinin bu ikisinin arasında 450-500 ytl arası olması süpriz olmaz. ama ben yakın zamanda 720 Wlık modelin geleceğini sanmam, çünkü firmalar önce 650lik modeli eritmeyi düşüneceklerdir. bana göre en erken yaz sonu gelir 720Wlık model.

• quote:

Enermax Galaxy 850W DXX PSU nun 599 ytl olduğunu düşünürsek, infiniti 650W da şu anda 380 ytl civarında olduğuna göre (gerçi pek aynı sınıf değiller ama örnek amaçlı veriyorum) infinitinin 720 W lık modelinin bu ikisinin arasında 450-500 ytl arası olması süpriz olmaz. ama ben yakın zamanda 720 Wlık modelin geleceğini sanmam, çünkü firmalar önce 650lik modeli eritmeyi düşüneceklerdir. bana göre en erken yaz sonu gelir 720Wlık model.

Alıntıları Göster
    Sanırım haklısın mallorn. 650W'lık model için bulduğum en düşük fiyat 350 YTL. 720W'lık Infiniti için 400 YTL'ye razıydım. Ama Enermax'ın distribütörü olan Firebal'un stoklarında bile bu ürün görünmüyor. 720W PSU için aylarca da bekleyemem. Üstelik fiyatı da belli değil... Diğer firmalar da firebal'dan aldığı için 720W konusunda pek ümidim kalmadı.

650W Infiniti bana çok uzun bir süre (en az 2-3 sene) yeter gibi geliyor. O zaman bu hafta altıma bir Infiniti çekeyim de ayağım yerden kesilsin. Artık Opteron 170 ile stabil bir 2900 MHz hızı yakalarım herhalde (tabii soğutma sistemim elverirse)... Bir de ileride fiyatları benim için makul seviyeye inince bir 8800 GT* aldım mı değmeyin keyfime!

• quote:

Sanırım haklısın mallorn. 650W'lık model için bulduğum en düşük fiyat 350 YTL. 720W'lık Infiniti için 400 YTL'ye razıydım. Ama Enermax'ın distribütörü olan Firebal'un stoklarında bile bu ürün görünmüyor. 720W PSU için aylarca da bekleyemem. Üstelik fiyatı da belli değil... Diğer firmalar da firebal'dan aldığı için 720W konusunda pek ümidim kalmadı.

650W Infiniti bana çok uzun bir süre (en az 2-3 sene) yeter gibi geliyor. O zaman bu hafta altıma bir Infiniti çekeyim de ayağım yerden kesilsin. Artık Opteron 170 ile stabil bir 2900 MHz hızı yakalarım herhalde (tabii soğutma sistemim elverirse)... Bir de ileride fiyatları benim için makul seviyeye inince bir 8800 GT* aldım mı değmeyin keyfime!

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: the_cyborg

hocam 350.00._YTL ye nereden buuldunsa yazıver sana zahmet ben de PSU alacağım 420 Watt LC-Power kullanıyorum sistem o yüzden mhz oynamıyo (overclock)
    kaç gündür iyi bir PSU aranıyorum. İyi oldu bu konuya rastladığım. bu arada benim sistemim de enermax infiniti 650w ile sorun yaşarmıyım sizce? Çünkü grafik kartım güç çekimi olarak ürkütücü biraz.
    Sistem:
    Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775)
    ASUS P5B (I965P-LGA775)
    ASUS EAX1900 XT (PCI-E) AVIVO
    OCZ DDR2 PC2-6400 TITANIUM EPP READY XTC DUAL CHANNEL 2GB KIT(2x1024MB) 4-4-4-12
    WD 320 GB SATA II
    AOPEN H600B-B05 (LC POWER LC6420 Super Silent 420W V2.0 (12CM) PSU )
    (THERMALTAKE LED FAN) kasa içinde toplam 4 adet var
    CREATIVE Audigy 2 ZS 7.1 Ses Kartı

edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halepce -- 29 Nisan 2007; 1:53:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: halepce

quote:

Orjinalden alıntı: the_cyborg

hocam 350.00._YTL ye nereden buuldunsa yazıver sana zahmet ben de PSU alacağım 420 Watt LC-Power kullanıyorum sistem o yüzden mhz oynamıyo (overclock)
    kaç gündür iyi bir PSU aranıyorum. İyi oldu bu konuya rastladığım. bu arada benim sistemim de enermax infiniti 650w ile sorun yaşarmıyım sizce? Çünkü grafik kartım güç çekimi olarak ürkütücü biraz.
    Sistem:
    Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775)
    ASUS P5B (I965P-LGA775)
    ASUS EAX1900 XT (PCI-E) AVIVO
    OCZ DDR2 PC2-6400 TITANIUM EPP READY XTC DUAL CHANNEL 2GB KIT(2x1024MB) 4-4-4-12
    WD 320 GB SATA II
    AOPEN H600B-B05 (LC POWER LC6420 Super Silent 420W V2.0 (12CM) PSU )
    (THERMALTAKE LED FAN) kasa içinde toplam 4 adet var
    CREATIVE Audigy 2 ZS 7.1 Ses Kartı

edit: yazım hatası

Alıntıları Göster
    bi yandan gelişen teknolojiyle birlikte daha az enerji harcayan işlemci, ram.. gibi bileşenlerin duyurusu yapılıyor .. ama öte yandan psu alacaklar her geçen gün daha fazlasını istiyor.. 750W, 650W ..?!?!

arkadaşlarr..! aranızda ülker çikolatalı gofret sevmeyen varr mı ?!?!!?

• quote:

Orijinalden alıntı: fake1tr

bi yandan gelişen teknolojiyle birlikte daha az enerji harcayan işlemci, ram.. gibi bileşenlerin duyurusu yapılıyor .. ama öte yandan psu alacaklar her geçen gün daha fazlasını istiyor.. 750W, 650W ..?!?!

Alıntıları Göster
    Enermax infiniti kullanıorum voltaj degerleri sabit hiç oynamıyor neyse o
  • quote:

Orijinalden alıntı: fake1tr

Alıntıları Göster
    @LostNdumb :
    Evet tam düşündüğüm gibi... Sağolasın.

@cihantopuz :

DFS'te peşin fiyatı 350 YTL.

Eğer o kartı LC Power kaldırabiliyorsa Enermax Infiniti çok rahat kaldırır. Üç ayrı 12V kanalından toplamda 52A verebiliyor bu alet. Yalnız Enermax Infiniti PSU'da 6 pin PCIe güç çıkışı olup olmadığını hatırlamıyorum... Onu bir araştır bence. ---// Az önce Jonny Guru'nun sitesindeki Enermax Infiniti 720W incelemesine tekrar baktım. 720W modelinde 2 adet 6 pinli ve adet 8 pinli PCIe güç girişi varmış.
    http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=102&page_num=2

quote:

Orjinalden alıntı: fake1tr

Üst seviye ekran kartları ve 4/8 çekirdekli işlemcilerin güç tüketimi için ne diyorsunuz peki?
    Yaza doğru bir Q6600 ve 8800 GT* alma durumu var da... Sizce CM 400W PSU bu terfi terfilerden sonra sistemi kaldırırdı da ben sırf gösteriş olsun diye mi 650W PSU alıyorum? Neden aldığımı yukarıda ayrıntılı olarak açıkladım. Okumadıysanız ya da anlamadıysanız lütfen alakasız mesaj atmayın...

Bu arada ben ülker çikolatalı gofret sevmem! Hatta tiksinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 29 Nisan 2007; 4:50:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LostNdumb

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

dostum şu voltaj değerlerini nasıl ölçüyorsun tam olarak ? ben o speed fan gibi programlara pek güvenmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2fast4u

quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

dostum şu voltaj değerlerini nasıl ölçüyorsun tam olarak ? ben o speed fan gibi programlara pek güvenmiyorum

Alıntıları Göster
    Enermax Infiniti geleceğe yatırım tam anlamıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Lejyonerome

Enermax Infiniti geleceğe yatırım tam anlamıyla

Alıntıları Göster
    haklısın ancak sorun şu ki gerçekten pahalı bir PSU ve eğer overclock yapmayacaksan ve sisteminde 650watt gibi bir ihtiyacın yoksa bu kadar ödemektense daha hesaplı (ama kalitesiz değil) PSU lara yönleniyor insan (benim gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halepce

haklısın ancak sorun şu ki gerçekten pahalı bir PSU ve eğer overclock yapmayacaksan ve sisteminde 650watt gibi bir ihtiyacın yoksa bu kadar ödemektense daha hesaplı (ama kalitesiz değil) PSU lara yönleniyor insan (benim gibi)

Alıntıları Göster
    Gördüğüm kadarıyla PSU'larda fiyat düştükçe kalite de düşüyor. Bazı markalar kalitesine oranla çok daha pahalı; onları es geçiyorum zaten... PSU fiyatları diğer PC bileşenlerindeki kadar değişken değil. O yüzden bir kere paraya kıyıp çok kaliteli bir PSU almak taraftarıyım. Böyle bir PSU'nun fiyatının birkaç ay sonra yarıya inme olasılığı çok düşük (ki bildiğimiz gibi bu işlemci ve ekran kartlarında sık rastlanan bir durum). Böyle bir PSU'nun beni 2-3 yıl rahat rahat götüreceğine inanıyorum. Bence ucuz bir PSU alınarak tasarruf edilen paranın acısı düşük verim nedeniyle artan elektrik faturası, PC bileşenlerinin bozulması ve işlerin aksaması şeklinde çıkabilir.

Bu arada bugün PSU siparişi verecektim dolar fırlamış. Biraz daha bekleyeceğim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cyborg -- 1 Mayıs 2007; 3:28:36 >

• quote:

Gördüğüm kadarıyla PSU'larda fiyat düştükçe kalite de düşüyor. Bazı markalar kalitesine oranla çok daha pahalı; onları es geçiyorum zaten... PSU fiyatları diğer PC bileşenlerindeki kadar değişken değil. O yüzden bir kere paraya kıyıp çok kaliteli bir PSU almak taraftarıyım. Böyle bir PSU'nun fiyatının birkaç ay sonra yarıya inme olasılığı çok düşük (ki bildiğimiz gibi bu işlemci ve ekran kartlarında sık rastlanan bir durum). Böyle bir PSU'nun beni 2-3 yıl rahat rahat götüreceğine inanıyorum. Bence ucuz bir PSU alınarak tasarruf edilen paranın acısı düşük verim nedeniyle artan elektrik faturası, PC bileşenlerinin bozulması ve işlerin aksaması şeklinde çıkabilir.

Bu arada bugün PSU siparişi verecektim dolar fırlamış. Biraz daha bekleyeceğim artık.

Alıntıları Göster
    Silverstone Zeus 750W

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.