Şimdi Ara

Enermax Infiniti 650W / Silverstone Zeus 750W / FSP Epsilon 700W? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Slm, Tt Toughpower 750W kullanıyorum sistemi CPU yu 2900 MHz, Ram i 500 MHz e kadar çıkarttım. Orthos'ta, ATX kanallarında voltaj dalgalanması oluyo ama çok az. Mesela; +12v 11.96 iken 11.9, +5v 4.94 iken 4.91 gibi. Tabi bu gözlem DFI anakart ile gelen SmartGuardian yazılımında. Bu yazılımdaki değerler ile biostaki değerler farklı. Sonucta Tt i öneririm. Bu konuda Antec PSU lar da başarılı bence. Türkiye de bütün modelleri yok malesef.
  • Tt Toughpower 750w ı almalısın hem fiyat olarak silverstone zeus dan uygun hemde aynı puanı almış o 105 psu testinde.

http://forum.donanimhaber.com/m_13882186/tm.htm
  • arkadasim solemis oldugun Tt Toughpower 750w ile Silverstone Zeus 750w ı hic karsılastırma

sadece voltage ve amper stability sine bakman yeterli arada daglar kadar fark var

Enermax ve Silverstone u karsılastırırsan zaten voltage ve amper stability si birbirine cok yakındır.
    Silverstone watt ve amper degerleri daha yuksek ama tek eksigi tak cıkar kablo o da olsa super olucak
  • testlerde verilen puan aynı ben karşılaştırmıyorum voltaj stabilitesine bakıyorum hiç dalgalanma yok kullanmadan yorum yapmayın.
  • o teste ii bak arkadasım orda zeus modeli var mı silverstone nun

strider modeli o baktıgın

sen zeus modeliyle thermaltake i kıyaslayamazsın arada kalite olarak cok fark var
  • Silverstone en iyi psu lardan öğle enermax fsp falan hikaye noisetaker ve fps o zamanlar 380w -400 w olanlarını kullandım hikaye hele enermax hikaye ötesi bişi ayrıca voltajın dalgalanmasını en iyi sargısı olan psu olsun genede hafif hissetiricektir önemli olan bordun digital fazlı ve daha fazla pahse denilen voltaj stabilite regülatörü bulunmasıdır aynı psu misal ds3 bordda yük altında tam 1v kaybederken dq6 nf680i de gözle görülür bi kayıp fazla farkettirmez
  • enermax 650 de zaten.6 pin Pcie.cıkış var geçmeli jack ile birlikte 8 e dönüşebiliyor.sende istediğin gibi kullanabiliyorsunda.
    Benim kafam şu yazılanlarla yine karıştı.Bende düşünüyordum Silverstone zeus ile enermax arasında kaldım. Fakat fiyatlarının bana yüksek gelmesi düşündürüyor. ve atinin yeni ekran kartları 750wattlık psu istiyor diye yazılıyor yorumlarda ne kadar doğru bilemem ama 650 watt'dan soğumamın 1 nedenide budur.
    Bunun için şimdilik ortalama 2 sene işimi görecek daha ucuz ve kaliteli bir psu aramaya yöneldim.
    bu yüzden fireball'ı enermax liberty 530 watt siparişi için aradım ama artık yok dediler.
    fireballda Sİlverstone 500 watt var yeni model. acaba kullanan arkadaşlarımız varmı ?yorumlarınızı yazarsanız sevinirim ve şimdiki sistemime yeterlimidir.
    SilverStone ST50EF Plus 500W V2.2 PSU
    http://www.firebal.com.tr/asp/listgroup.asp?brand=SilverStone&group=GUC_KAYNAGİ

bu arada 3 ay içinde core duo2 ,ekran kartı olarakta fiyatı makul düzeye düşünce 1950xt düşünüyorum.
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimgsxr -- 3 Mayıs 2007; 20:25:40 >

• Bir sorum var Şimdi OverClock'un önündeki en büyük engel kalitesi veya Watt'u düşük PSU mudur ?

> D930 (3450) çıktığımda Stabilitem bozuluyor.
    Genel özellik : 7800 GTX ekran K. Asus P5LD2 Se M/B , 2x1 GB 533 Mhz. Twinmos Ram [ FSP 400 Watt]
  • Everest ultimate den ölçüyorum önceden thermaltake vardı bnde 450w bildigin gbi ve voltaj degerleri artı eksi 0.5 kadar oynuyodu saniyede ama bunda hep aynı pc yi kapa ac gene aynı cok garp geldi
    quote:

Orjinalden alıntı: 2fast4u

quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

Enermax infiniti kullanıorum voltaj degerleri sabit hiç oynamıyor neyse o

dostum şu voltaj değerlerini nasıl ölçüyorsun tam olarak ? ben o speed fan gibi programlara pek güvenmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.