Şimdi Ara

epson xp 700 yazıcıda dolabilen kartuştan sonra renk problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar, yazıcı daha önce renk karıştırması yapmamıştı. dün dolabilen kartuşları kullandım ilk 4 resim normal renklerinde çıktı yine bilgisayardakine göre biraz aydınlık farkı vardı ama renk yanlışlığı yoktu. en son resimde ise renkkler karıştı. beyaz çıkması geeken yerler kırmızı turuncu çıktı. daha sonra word dosyasında renkli yazılar yazıp çıkardım burada da pembe mavi renk yerine turuncu gri yerine pembe gibi renkler çıktı.
    Bu neden kaynaklanmış olabilir bu sorunu nasıl halledebilirim ? yardımcı olursanız çok sevinirim

• kardess K kullanıcısına yanıt
    dolabilen kartuşların içindeki mürekkep nedir? Dolu mu geldi kendiniz mi doldurdunuz?
  • kendim doldurdum fakat mavi kartuşun üzerindeki havalandırma(sanırım) deliği kapalıydı, -diğerlerinde açıktı- onu açtım. sonra yazıcıda başlık kontrolü yaptırdım. renklerin hepsi düzgün çıktı.
    şu an bir resim daha çıktı aldım ve düzelmiş :) şu an düzeldi..
    sorun belki havalandırma deliği belki başlık kontrolü bilmiyorum ama şu an resimde renkler doğru yine bir aydınlık problemi var ama onu da araştırayım biraz.

yardımcı olmak istediğiniz için çok teşekkür ederim.
    hava delikleri önemlidir dolan kartuşlarda kapalı olursa düzgün püskürtemez. bu arada nereden aldınız kartuşları en azından çipte sıkıntı olmadığı anlaşılıyor 26 kartuşlara temkinli yaklaşıyorum forumda okuduklarımdan sonra bir arkadaş isteyip duruyor sizin aldığınız yerden ayarlayayım bari bende ona
  • cescesordan aldım aslında ben de çip problemi yaşadım ama, orjinal renklilerde siyah dolan kartuşu çalıştırdığımda problem oldu. şimdi renkli mürekkepler yeni geldi daha ve bi kaç gündür kullanıyorum ilk başta siyah kartuş yine sıkıntı yaptı gibi ama sonra geçti hepsi bir arada iyi gidiyor. tabi bi süre kullanıp sonra söylemek lazım iyi kötü diye. ama cescesor sorun olduğunda iyi bir şekilde ilgilendi karma kullandığım halde çipi değiştirdi. yine aynı sorun devam etti ama sanırım sorun karma çalıştırmak. orjinalle dolabilen kartuşu karma çalıştığında problem olabilir demişlerdi baştan da. müşteri temsilciliği yönünden oldukça iyiler. şu an aldığım fotoğraf renkleri çok iyi bir aydınlık problemim var sadece.

bu arada siz fotoğraf çıktısı konusunda uzmansınız forumdan takip ettiğim kadarıyla. şu an fotoğraflarım bilgisayardaki ve önizlemedeki halinden daha sönük ve bariz beyaz kayıpları oluyor. eksik aydınlık problemi var bunu nasıl halledebilirm

estağfurullah
    eski epsonlarda yazdırma tercihlerinde gelişmiş sekmesinde sağ üstte renk denetimleri seçili iken hemen onun altında ayarlar kısmı vardır buraya tıkladığınızda kontrast - aydınlık- doygunluk vs. ayarları yapıp kaydedebilirsiniz xp serisinde bu ayarlar elbette vardır ama aynı yerdemi bilmiyorum bu ayarları kurcalayın baskısından memnun olduğunuz ayarı kaydedin. kaydettiğiniz tercihleri verdiğiniz isimle birlikte kısayollar sekmesinde göreceksiniz. teşekkür ederim cevap için gene cescesorden alacağız o zaman ama %100 uyumlu mürekkepler sanırım henüz yok cescesordada
  • teşekkür ederm,
    yüzdesini bilmiyorum ama renkli mürekkeplerin kalitesini tutturabilmek için epey beklettiler. yaklaşık bir sene mürekkep bekledim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.