Şimdi Ara

Eski sisteme ekran kartı ve anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Elimde Casper'in bir kasası var içi alındığı gibi dolu.2. nesil 6mb i5 işlemcisi var.8gb rami var.Anakartı hakkında bilgim yok yarın akşam kasanın yanına gittiğimde(başka evde) ana kart ve ram mhz bilgilerini ekleyeceğim.Yapmak istediğim şey 2015 ten sonra çıkan oyunları(özellikle nba 2k16 gibi new gen) sorunsuz medium-ultra arasında oynatabilicek bi sistem elde etmek.Nvidia Geforce gtx750ti nin asus modelini araştırdım beğendim fakat kasamın içine uyumlu olur mu anakartla performanslı çalışır mı gibisinden soruları kendim cevaplayamıyorum.gtx750ti özellikle düşük watt kullandığı için çoğu kasada kullanılabiliyormuş.Eğer anakart değiştirmem gerekirse 300 lira civarında alacağım bi anakartla bu ekran kartını performanslı bi şekilde kullanabilir miyim ? Yani sizlere söylemek istediğim gtx750ti ekran kartını veya varsa tavsiyeniz 500-700 lira arasında bir ekran kartını elimde bulunan kasaya takabilir miyim?Takarsam performanslı olur mu ?

• Önce anakart ve elinizdeki psu özelliklerini belirtmeniz gerek. Daha sonra net bir şeyler ortaya çıkacaktır.
  • Ateşle Barut kullanıcısına yanıt
    Anakart olmasa bile zaten 150 liraya MSI H110M Pro-Vd D4 2133MHz mATX 1151 model anakart 150 lira civarı.Bunu alabilirim fakat bu durumdada işlemcim bu anakarta olur mu ?

İlk hedefte işlemci almak aklımda yok fakat 1 sene içerisinde 500 lira civarında bir işlemci alabilirim fakat şu an için bu işlemciyi kullanmak durumundayım.2. nesil i5 6mb işlemcim MSI H110M Pro-Vd D4 2133MHz mATX 1151 bu anakarta olur mu?
  • yussuf273 kullanıcısına yanıt
    Bu anakart o işlemciyi destekler mi net bir şey söyleyemiyorum. İşlemcinin tam modelini söyler misiniz ? Ona göre bir kart bakalım, uygun olanı alırsınız.
    İşlemcim i5 2. ya da 3. nesil,2. yada 3. nesiller zaten lga 1155 socket.Söylediğim anakartta 1151 yazıyor baktım bakıştırdım galiba uyumlu değil.Kendi anakartımı korumam gerekiyor veya lga 1155 soketli bir anakart almam gerekiyor 100-200 lira arasında lga 1155 soketli ve gtx950 veya gtx750ti oc yi rahat kullanabileceğim bir anakart öneriniz olur mu ? Ayrıca ekran kartları hakkında ki görüşlerini neler ? İleride işlemcimi değiştirirken büyük sorun yaşıcam gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yussuf273 -- 24 Haziran 2016; 14:50:43 >
    Hocam buyrun bu kart ile herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ekran kartınız en çok tercih edilen ürünlerden biri f/p şu amd kartlar çıkınca fiyatlar düşer herhalde ben de bir tane alabilirim İşlemci değiştirirken neden sorun yaşayasınız ?

http://www.hepsiburada.com/asus-h61m-pro-intel-h61-b3-2200mhz-oc-ddr3-soket-lga1155-matx-anakart-p-BD304382

Hemen bakıyorum.1155 soket anakartlara sadece 1.,2.,3. nesil işlemci takılabiliyor.Yani işlemci değiştireceğim zaman mecbur bu nesillerden birinden almam gerekiyor.Almak istemessemde anakartla işlemciyi çöpe atmam gerekiyor.

Baktım söylediğiniz anakarta cpu overclock yapılmasına izin vermiyor ama işimi görür gibi olabilir,teşekkürler.Bu arada ekran kartını iyi seçmişsiniz derken gtx950 yi mi yoksa gtx750ti oc yi mi kastettiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yussuf273 -- 24 Haziran 2016; 15:12:28 >
    pen 750 ti var sandım Eğer 750 ti alırsanız f/p ürünü iyi bir kart. Forumda da bakarsanız öneriliyor sürekli. Diğer model ise ona göre üst model olan bir kart ve daha iyi olduğu da gerçek. İkinci el bölümünde gelecek hafta fiyatların düşmesini umuyorum yeni ekran kartlarından dolayı. Uygun bir ürün yakalarsam ben de alacağım.
    Anladım.Peki benim kasam casperin kasası büyük ihtimalle için 250 ya da 300 w lık casper marka psu vardır.750ti ı açar diye düşünüyorum ama 950 yi açmaz heralde çünkü sitesinde recommended 350 w olarak gösterilmiş ama i7 ile denemişler filan.
  • işlemci 65 ya da 95w güç tüketiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gtx 750 ti için de düşük güç tüketimi gibi bir şeyler hatırlıyorum. Tahminimce 300 watt yeter gibi ama siz yine de daha yüksek psu almaya bakın. Hiç değilse 450-500 watt olsa yine işinizi görür.
  • Gtx 950 Strix,500 w bronze xigmatek tauro psu,MSI H-61M anakart alınmıştır. Konu kapatılabilir,teşekkürler.
  • Hayırlı olsun, iyi donanımlar almışsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yussuf273

Gtx 950 Strix,500 w bronze xigmatek tauro psu,MSI H-61M anakart alınmıştır. Konu kapatılabilir,teşekkürler.

Gtx 950 hangi marka?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    Tabi ki asus.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.