Şimdi Ara

etkili bir ilan nasıl olmalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
14.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

Orijinalden alıntı: kaf_kaftr

quote:

Orijinalden alıntı:

öncelikle passat tSI ve dsg şanzımanın olmalıdır dsg yi alınca zaten esp beleşe geliyor

Kusura bakmayın Nick'i görünce koptum ben

tanker töde

Öldüm gülmekten yahuu ..O ney öyle ...Ama hoş değil tabi...

Alıntıları Göster
    ilan açıklamasına muayer yazın yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: wehby

Alıntıları Göster
    resim olmalıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehby

Alıntıları Göster
    görsel,dürüst ve aydınlatıcı ve anlaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

görsel,dürüst ve aydınlatıcı ve anlaşılır.

Alıntıları Göster
    şü söz sizce etkili oluyormu? STEPNESİ HİÇ KULLANILMAMIŞ ne yani bir kere kullandım aracın 1000 lirası gitti öylemi. yok böyle bişi yaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneyli

şü söz sizce etkili oluyormu? STEPNESİ HİÇ KULLANILMAMIŞ ne yani bir kere kullandım aracın 1000 lirası gitti öylemi. yok böyle bişi yaaa

bende kullandım bu sözü işe yaradı, orjinalliği betimliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneyli

Alıntıları Göster
    Oncelıkle samimi bir dil kullanılmalı..yukarda solendıgı gıbı aracın + ları kadar - lerıde belırtılmelıdır..fotograf kesınlıkle olmalıdır..hatta fotografların guzel yerlerde cekılmıs olması daha albenılı olur..bu benım fıkrım..iç mekanlar , motor kaputu acık bir sekılde motor ve bagaj fotografları olmalıdır..bu ilanda sızın sakladıgınız bıse olmaması anlamına gelır..

• quote:

Orijinalden alıntı: errddm

Oncelıkle samimi bir dil kullanılmalı..yukarda solendıgı gıbı aracın + ları kadar - lerıde belırtılmelıdır..fotograf kesınlıkle olmalıdır..hatta fotografların guzel yerlerde cekılmıs olması daha albenılı olur..bu benım fıkrım..iç mekanlar , motor kaputu acık bir sekılde motor ve bagaj fotografları olmalıdır..bu ilanda sızın sakladıgınız bıse olmaması anlamına gelır..

Alıntıları Göster
    peki arkadaşlar pazarlık yapılır veya yapılmaz yazılır mı ona göre fiyatı hafif yükseltip pazarlık mı yapılmalıdır. bu sizde nasıl bi izlenip bırakır?

• quote:

Orijinalden alıntı: kornburak

peki arkadaşlar pazarlık yapılır veya yapılmaz yazılır mı ona göre fiyatı hafif yükseltip pazarlık mı yapılmalıdır. bu sizde nasıl bi izlenip bırakır?

Siz pazarlık yapılır veya yapılmaz yazsanız bile arayan insanlar illaki fiyat kırmaya çalışıp pazarlık yapacaktır. Usül böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

Siz pazarlık yapılır veya yapılmaz yazsanız bile arayan insanlar illaki fiyat kırmaya çalışıp pazarlık yapacaktır. Usül böyle

o zaman 500 lira fazla yazayım.

• Bir de su var: özellikle Sahibinden.com'da okunması mümkün olmayan yazı tipleri var. İlan dikkat çekici olsun isterken ilan açıklaması okunmayan ilan verenler var. Buna dikkat etmek lazım.
  • quote:

pazarlık payı var demek; fiyatı biraz fazla yazdım, o fazlayı düşerim demenin eş anlamlısı

bir de telefonda pazarlık yapılması sacma geliyor.alıcı gelip bakar arabaya, içine sinerse yapar pazarlığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb
    nap
    quote:

pazarlık payı var demek; fiyatı biraz fazla yazdım, o fazlayı düşerim demenin eş anlamlısı

bir de telefonda pazarlık yapılması sacma geliyor.alıcı gelip bakar arabaya, içine sinerse yapar pazarlığı.

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık ne yapmalı acep

• quote:

Orijinalden alıntı: Greyblack

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb
    nap
    quote:

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık ne yapmalı acep

Alıntıları Göster
    hocam çek üç beş foto ver ilanı satmak istediğin fiyatında az üstünü yaz pazarlıkla silinecek kısım sat gitsin hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: bakomat

hocam çek üç beş foto ver ilanı satmak istediğin fiyatında az üstünü yaz pazarlıkla silinecek kısım sat gitsin hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    büyük büyük renklı renklı fontlarla yazmayın yeter

araç bakıcam varsada kapatıyorum görünce koca koca yazıları

• quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Alıntıları Göster
    Geniş açılı bir lensle bol aydınlık havada fotoğraf çekilmesi bence çok önemli.

Birde aracı bilen bilir gibi acayip şeylerden kaçının.

Birde font hafif büyük ve kalın olsun. Fakat kocaman kocaman olması. Okuması kolay olsun yeter. 3 renkten fazla renk kullanmayın. Onlarda siyah, kırmızı ve mavi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Alıntıları Göster
    anlamıyorum arkadaşlar araçları satarken kim dürüst oluyor?satıcıların %10 lik kısımı dürüst oluyor gerisi sahtekar.rüya mı görüyorsunuz anlamıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: syrialin

anlamıyorum arkadaşlar araçları satarken kim dürüst oluyor?satıcıların %10 lik kısımı dürüst oluyor gerisi sahtekar.rüya mı görüyorsunuz anlamıyorum?

Alıntıları Göster
    çok sade bir yazı olmalı. böyle renkli renkli büyük küçük harflerle yazılmamalı. kısa ve net aracın özellikleri eksisi artısı belirtilmeli. fotolar çok net olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

çok sade bir yazı olmalı. böyle renkli renkli büyük küçük harflerle yazılmamalı. kısa ve net aracın özellikleri eksisi artısı belirtilmeli. fotolar çok net olmalı

Alıntıları Göster
    Bir ilanda yazıyordu:''Keyfe keder arka çamurluk değişmiştir.''nedense bunu söylemek geldi içimden
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Bir ilanda yazıyordu:''Keyfe keder arka çamurluk değişmiştir.''nedense bunu söylemek geldi içimden

Alıntıları Göster
    plakayı açık bırakın ve isteyene şase numarasını veririm deyin kazasız olduğunu anlatmanın en güzel yolu budur.
  • bence bir ilanda araç ile ilgili bütün bilgiler açıkça yazılmalı. yazılmadığı takdirde telefonda gereksiz sorularla muhatap olabilirsiniz. kendimce ilan hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktaları yazmaya çalıştım.

1. Aracın kaçıncı sahibi olduğunuz 1. veya 2. iseniz belirtebilirsiniz.
    2. Donanım adı (trend, style, comfortline). Varsa donanım üstüne eklenen opsiyonlar (standart donanımda olmayanlar) cam tavan, sunruf, anahtarsız çalıştırma gibi..
    3. Boya ve değişen durumu. Güven vermesi açısından tramer kaydının ekran görüntüsü fotolara eklenebilir. Kendiniz expertiz yaptırdıysanız fotoğrafları eklenebilir.
    4. Plakayı açık bıraktım, şasi numarası isteyene gönderilir yazılabilir.
    5. Keyfe keder boyalıdır, kaskodan para almak için meblağ yüksek çıkmaktadır falan bunlara gerek yok.
    6. Araç LPGli ise markası, ruhsata işli mi vs.
    7. Araca kasko yaptırmanız aracın değerini artırmaz, belirtmenize gerek yok.
    8. Stepnenin kullanılmamış olaması artı bir özellik değil. Lastik bu patlayabilir.
    9. Takas düşünüp düşünmediğiniz belirtilebilir. Takas düşünmüyorsanız gereksiz teklifler gelmez.
    10. Arabayı ne için satacağınız önemli değil. ev almak için vs. alacak olan kişi sorarsa söylersiniz,
    11. Aracın bakım durumu, servis bakımlı, ağır bakımları yapılmış, lastikler değişmiş gibi...
    12. Aracın km bilgisi ilana da yazılabilir ama uzun yolda yapılmıştır falan yazmanıza gerek yok. km yüksekse yüksektir.
    13. Gereksiz bilgilerden ve abartılı yazı fontları kullanmaktan kaçının.
    14. Arabanızla ilgili donanım özelliklerini iyi öğreniniz. Mesela volkswagen grubunda sunroof yok, panaromik cam tavan var. yokuşta kaydırmaz özelliği değil daha gelişmiş bir sistem olan auto hold var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.