Şimdi Ara

etkili bir ilan nasıl olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
14.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arabamızı satarken etkili bi ilan hazırlamak için neler dikkat edilmeli. geniş bilgi vermek mi lazım yoksa kısa öz şeyler mi yazılmalı. aracımızın artılarından bahsederken nasıl inandırıcı olabiliriz.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Etkili Bir İlan Nasıl Oluşturulur

İster satılık bir araba ister kiralık bir daire olsun, etkili bir ilan oluşturmak, ilgilenen alıcıları çekmenin anahtarıdır. İşte göz önünde bulundurman gereken bazı ipuçları:

İlan Başlığı: * İlan başlığın göz alıcı ve ilgi çekici olmalıdır. * Anahtar kelimeleri başlığa dahil et ve hedef kitleni hedefle. * Örneğin, araba ilanı için "2023 Model, Düşük Kilometreli Araba" başlığı uygun olabilir.

İlan Açıklaması: * İlan açıklaması, ürün veya hizmetin detaylı bir tanımını sağlamalıdır. * Önemli özellikleri, avantajları ve faydaları vurgula. * Kişisel görüş belirtmekten kaçın ve nesnel bir dil kullan. * Örneğin, sahibinden ilan açıklaması için şu ifadeleri kullanabilirsin: "Araba, düzenli olarak bakıma girmiş olup mükemmel durumda. Yakıt verimliliği yüksek ve geniş bir iç mekana sahip."

Sahibinden İlan Verme Taktikleri: * Platformun kurallarına uygunluk sağla. * Kaliteli fotoğraflar ekle. * Konumunu ve iletişim bilgilerini belirt. * Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için anahtar kelimeleri içeriğe serpiştir.

İlan Başlığı Nasıl Olmalı: * Kısa ve öz olmalı. * Hedef kitleni çeken anahtar kelimeler içermeli. * Dikkat çekici ve farklı olmalı.

Araba İlanı Nasıl Verilir: * Model, yıl, kilometre ve diğer önemli bilgileri içeren detaylı bir açıklama yaz. * Aracın temiz ve iyi durumda olduğuna dair fotoğraflar ekle. * Fiyatı ve pazarlık payını belirt.

Araba İlan Başlığı Nasıl Olmalı: * Marka ve modelin yanı sıra en önemli özellikleri vurgula. * Kilometre, yıl veya özel donanımları gibi spesifik detaylar ekle. * Örneğin, "2023 Model, Düşük Kilometreli, Sınırlı Sayıda Üretilen Araba" başlığı etkili olabilir.

Etkili bir ilan oluşturarak hedef kitleni çekebilir ve satışlarını artırabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Dürüst olmanız bence yeterince etkili olacaktır. Aracın +'larını yazdığınız kadar -'lerinide yazmalısınız bence.
  • öncelikle passat tSI ve dsg şanzımanın olmalıdır dsg yi alınca zaten esp beleşe geliyor
  • Öncelikle fotoğraflar net olmalı. Kesinlikle içmekanın da fotoları olmalı

Özellikler doğru girilmeli. Yani özellikte düz vites fotoğraflarda triptonik vites olmamalı

Boya durumu neyse o yazılmalıdır. Kalıplaşmış çizikten boyalı lafları fazla kullanılmamalıdır. Sigara içilmemiştir lafı da bence gereksizdir.

Yapılan bakımlar yazılmalıdr. Sonradan telefonda gereksiz konuşmalardan kurtulmak için

Takas yapacaksanız yapmakistedğiniz modellerde yazılmalıdır.

İlk aklıma gelenler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneyli

arkadaşlar arabamızı satarken etkili bi ilan hazırlamak için neler dikkat edilmeli. geniş bilgi vermek mi lazım yoksa kısa öz şeyler mi yazılmalı. aracımızın artılarından bahsederken nasıl inandırıcı olabiliriz.

Aracın temiz haliyle arabanın tamamı hakkında fikir verecek fotoğraflar konulmalı.
    + özelliklerini özellikle varsa emsali araçlardan iyi olduğu yönleri yazmalı. kmsinin düşüklüğü, ikinci hava yastığının varlığı vb
    ilan çok uzun tutulmamalı zira çok sayıda ilan gezen alıcılar okumadan geçebilirler kısa ve öne çıkan özellikleri yazılmalı.
    ve arkadaşında dediği gibi olumsuz özellikleri örneğin hasar durumundan ve hasarın nasıl oluştuğundan bahsedilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

arkadaşlar arabamızı satarken etkili bi ilan hazırlamak için neler dikkat edilmeli. geniş bilgi vermek mi lazım yoksa kısa öz şeyler mi yazılmalı. aracımızın artılarından bahsederken nasıl inandırıcı olabiliriz.

Aracın temiz haliyle arabanın tamamı hakkında fikir verecek fotoğraflar konulmalı.
    + özelliklerini özellikle varsa emsali araçlardan iyi olduğu yönleri yazmalı. kmsinin düşüklüğü, ikinci hava yastığının varlığı vb
    ilan çok uzun tutulmamalı zira çok sayıda ilan gezen alıcılar okumadan geçebilirler kısa ve öne çıkan özellikleri yazılmalı.
    ve arkadaşında dediği gibi olumsuz özellikleri örneğin hasar durumundan ve hasarın nasıl oluştuğundan bahsedilmeli.
    1. Kesinlikle dürüst olunmalı
    2. Abartılı kelimelerden uzak durulmalı (piyasada daha temizi yok gibi)
    3. Benzerlerinden ve yaşıtlarından farklı artıları var ise yazılmalı
    4. Aracın fotoğrafları güzel olmalı, iç mekan fotoğrafları da önemli.
    5. Destan gibi bilgiler yazılmamalı, okurken başı unutuluyor
    6. Kazalarını ve boyalarını da yazın, ama basmakalıp "lokal boya, çizikten boyalı" şeklinde olmamalı bence artık

Eğer ilana yazmak istemezseniz bile, telefonda görüşürken herşeyini dürüstçe anlatın.
    Demek istediğim potansiyel alıcı aracı görmeye geldiğinde sürprizlerle karşılaşmamalı.
    "Ama bunu söylememiştiniz" denecek bir durum olursa, alıcı başka detayların da kendisinden saklandığını düşünebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

1. Kesinlikle dürüst olunmalı
    2. Abartılı kelimelerden uzak durulmalı (piyasada daha temizi yok gibi)
    3. Benzerlerinden ve yaşıtlarından farklı artıları var ise yazılmalı
    4. Aracın fotoğrafları güzel olmalı, iç mekan fotoğrafları da önemli.
    5. Destan gibi bilgiler yazılmamalı, okurken başı unutuluyor
    6. Kazalarını ve boyalarını da yazın, ama basmakalıp "lokal boya, çizikten boyalı" şeklinde olmamalı bence artık

Eğer ilana yazmak istemezseniz bile, telefonda görüşürken herşeyini dürüstçe anlatın.
    Demek istediğim potansiyel alıcı aracı görmeye geldiğinde sürprizlerle karşılaşmamalı.
    "Ama bunu söylememiştiniz" denecek bir durum olursa, alıcı başka detayların da kendisinden saklandığını düşünebilir.

Alıntıları Göster
    Dürüst olunmalı. Klasındaki araçlardan farkı varsa yazılmalı, extra paket felan varsa yazılmalı, boya değişen yazılmalı bir parça boyandı komple mi bir kısmı mı boyandı yazılmalı donanımları doğru işaretlenmeli, temiz fotoları olmalı iç ve dış

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Dürüst olunmalı. Klasındaki araçlardan farkı varsa yazılmalı, extra paket felan varsa yazılmalı, boya değişen yazılmalı bir parça boyandı komple mi bir kısmı mı boyandı yazılmalı donanımları doğru işaretlenmeli, temiz fotoları olmalı iç ve dış

Alıntıları Göster
    Resimler net ve düzgün olmalı.Resim çekerken aracın temiz olmasına özen gösterilmeli.Aracın bilgileri doğru verilmeli.İlan yazısı düzgün bir şekilde yazılmalı.

Ayirbek diye saçma sapan şeyler yazacağınıza hava yastığı deseniz daha doğru olur mesela.Birde fiyat küsüratlı yazılıp pazarlık payı bırakmak şart!

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Resimler net ve düzgün olmalı.Resim çekerken aracın temiz olmasına özen gösterilmeli.Aracın bilgileri doğru verilmeli.İlan yazısı düzgün bir şekilde yazılmalı.

Ayirbek diye saçma sapan şeyler yazacağınıza hava yastığı deseniz daha doğru olur mesela.Birde fiyat küsüratlı yazılıp pazarlık payı bırakmak şart!

Alıntıları Göster
    Birde mümkünse hiç kimse araçla birlikte çekilmiş fotoğraflarını koymasın. Çok itici ve komik oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Birde mümkünse hiç kimse araçla birlikte çekilmiş fotoğraflarını koymasın. Çok itici ve komik oluyor...

+1

Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi dürüst olmak en en ennn önemli nokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Alıntıları Göster
    - Aracı detaylı bir şekilde anlatın ve fotoğraflayın, alıcıya neredeyse soracak hiçbirşey kalmasın
    - Pazarlık, takas durumuyla ilgili de kesin konuşun, gereksiz telefonlardan ve tekliflerden kurtulmuş olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engineer !

quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

+1

Ayrıca yukarıda da belirtildiği gibi dürüst olmak en en ennn önemli nokta.

Alıntıları Göster
    Aracın bütün özellikleri dürüst ve açık olarak yazılmalı.
    Örneğin sağ kapıda bir çizik mi var, çamurlukta göçük mü var, fotoğrafta bunu açıkça göster. Alta da not düş.
    Aracına aksesuar mı taktırdın / yaptırdın; detaylı olarak anlat, fotoğrafla.

Şu; okuyunca direk gerizekalı sıfatını yapıştırdığım, " full / fullun fulü / en dolusu / en lüküsü" türünden ifadeleri kesinlikle kullanma. Ne yazık ki bu sektörde (galeri) bir sürü eğitimsiz, kültürsüz adam var. bu şekilde ilan hazırlarken utanmıyorlar, ona şaşırıyorum.

Araç hakkında yanlış hiçbir bilgi girmemeye özen göster.

Neden sattığını da açıklamak zorunda değilsin. Mesela adam ihtiyaçtan acil satılık diyor ama piyasanın on bin lira üstünde fiyat belirliyor, gerek yok.

Olabildiğince detaylı ve çok sayıda fotoğraf kullan, aracın en küçük köşesi (iç / dış) görünsün.

En önemlisi dürüst ol. Müşteriyi gerizekalı yerine koyma. Bu tutum, aşağılık kompleksi belirtisidir !

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

Aracın bütün özellikleri dürüst ve açık olarak yazılmalı.
    Örneğin sağ kapıda bir çizik mi var, çamurlukta göçük mü var, fotoğrafta bunu açıkça göster. Alta da not düş.
    Aracına aksesuar mı taktırdın / yaptırdın; detaylı olarak anlat, fotoğrafla.

Şu; okuyunca direk gerizekalı sıfatını yapıştırdığım, " full / fullun fulü / en dolusu / en lüküsü" türünden ifadeleri kesinlikle kullanma. Ne yazık ki bu sektörde (galeri) bir sürü eğitimsiz, kültürsüz adam var. bu şekilde ilan hazırlarken utanmıyorlar, ona şaşırıyorum.

Araç hakkında yanlış hiçbir bilgi girmemeye özen göster.

Neden sattığını da açıklamak zorunda değilsin. Mesela adam ihtiyaçtan acil satılık diyor ama piyasanın on bin lira üstünde fiyat belirliyor, gerek yok.

Olabildiğince detaylı ve çok sayıda fotoğraf kullan, aracın en küçük köşesi (iç / dış) görünsün.

En önemlisi dürüst ol. Müşteriyi gerizekalı yerine koyma. Bu tutum, aşağılık kompleksi belirtisidir !

Alıntıları Göster
    kimisi aracında lpg olması ve işli olmasını avantaj olarak görürken kimi araca hiç tüp takılmadı diye övünüyor. bu ne iş anlamadım?

• quote:

kimisi aracında lpg olması ve işli olmasını avantaj olarak görürken kimi araca hiç tüp takılmadı diye övünüyor. bu ne iş anlamadım?

Gayet normal bence.benim gibi lpg'siz araç almak isteyen insanda çok.Bir çok aracın lpg sistemi sorunlu kötü montaj vs
    Bunun yanında ben hiç uğraşmayım lpgsi olsun az yaksın hiç para harcamayım diyende çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Gayet normal bence.benim gibi lpg'siz araç almak isteyen insanda çok.Bir çok aracın lpg sistemi sorunlu kötü montaj vs
    Bunun yanında ben hiç uğraşmayım lpgsi olsun az yaksın hiç para harcamayım diyende çok

Alıntıları Göster
    1 parça boya varsa 1 parça boyalı,
    2 parça boya varsa 2 parça boyalı,
    3 parça boya varsa 3 parça boyalı,
    4 parça boya varsa 4 parça boyalı,
    5 parça boya varsa 5 parça boyalı,
    6 parça boya varsa 6 parça boyalı yazılmalı.

1-2 parça boya , 3-5 parça boya var gibi yuvarlak konuşan yuvarlak insanların durumuna düşülmemeli.
    isteyen üzerine alınsın.

• quote:

Orijinalden alıntı:

öncelikle passat tSI ve dsg şanzımanın olmalıdır dsg yi alınca zaten esp beleşe geliyor

Kusura bakmayın Nick'i görünce koptum ben

tanker töde

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

1-2 parça boya , 3-5 parça boya var gibi yuvarlak konuşan yuvarlak insanların durumuna düşülmemeli.
    isteyen üzerine alınsın.

Alıntıları Göster

• kaza boya yok. ilk sahibinden servis bakımlı.
    • çizikten dolayı belden aşağısı boyalı. kazasız sıfır ayarında.
    • neden bu fiyat demeyin meraklısına. mesajlara bakamıyorum arayın görüşelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

isteyen üzerine alınsın.

Alıntıları Göster
    İç dış toplam 5-6 Fotoğraf olmalı, 2-3 fotoğraflı ilanlara bakmıyorum bile

• Donanımını eksiksiz ve yanlışsız yazmak bence önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaf_kaftr

quote:

Orijinalden alıntı:

öncelikle passat tSI ve dsg şanzımanın olmalıdır dsg yi alınca zaten esp beleşe geliyor

Kusura bakmayın Nick'i görünce koptum ben

tanker töde

Öldüm gülmekten yahuu ..O ney öyle ...Ama hoş değil tabi...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.