Şimdi Ara

Ev sinema sistemi yardım/öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle ses sistemleri hakkında bilgimin çok az olduğunu belirteyim. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda,

Pioner VSX 520 / 921 + Blackstone TL1600 5.1 almayı düşünüyorum. Sistemi

**laptop üzerinden mkv film izlemek
    **Lig Tv maç yayınları
    **SD Tv yayını
    **PS3 oyun için kullanıcam.

1-Laptopu, PS3 ü ve uydu alıcıyı amfi ye HDMI ile bağlayıp amfi den TV ye tek HDMI ile çıkış yapmayı düşünüyorum. - Bu bağlantı tipi doğru mudur ?
    2-Bu sistemde MKV filmlerde sorun yaşar mıyım ? (Laptoptan izliyorum)
    3-Birde amfiyi VSX 921 e yükseltmem çok fark yaratır mı ? Yoksa VSX 520 beklentilerimi karşılarmı. (Bütçem 2k - 2,2k arası)
    4-Sisteme ek olarak almam gereken kablo v.s var mıdır?
    5-Sirkeci/Doğubank civarı satıcılardan alırsam sorun yaşar mıyım ? Garanti, hizmet v.s
    6-Bu sisteme blu ray player gerekli midir? Laptoptan daha mı iyi mi olur ?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sideeffect -- 16 Eylül 2012; 16:15:02 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: sideeffect

Öncelikle ses sistemleri hakkında bilgimin çok az olduğunu belirteyim. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda,

**Lig Tv maç yayınları
    **SD Tv yayını

1-Laptopu, PS3 ü ve uydu alıcıyı amfi ye HDMI ile bağlayıp amfi den TV ye tek HDMI ile çıkış yapmayı düşünüyorum. - Bu bağlantı tipi doğru mudur ?
    3-Birde amfiyi VSX 921 e yükseltmem çok fark yaratır mı ? Yoksa VSX 520 beklentilerimi karşılarmı. (Bütçem 2k - 2,2k arası)
    5-Sirkeci/Doğubank civarı satıcılardan alırsam sorun yaşar mıyım ? Garanti, hizmet v.s

Şimdiden teşekkürler.

sorularınızı nacizane ,cevaplamaya çalışayım;

1. Düşündüğünüz bağlantı tipi doğrudur,

2. Yaşamazsınız

3. Kişisel tercihim 921 almanız yönünde olur,performansın dışında
    ileride yükseltme (upgrade) yapmak istediğinizde ikinci elde daha rahat çıkartırsınız.

4. Apple ürünleri ile uzaktan yönetmek isterseniz opsiyonel satılan Bluetooth adaptör alabilirsiniz.
    yada kablosuz modeme bağlantı için kablo çekme imkanınız yoksa Wifi adaptör alabilirsiniz.
    internet radyosunuda kullanmış olursunuz

5. Aradaki fiyat farkına bakın,tercih size kalmış.Fiyat aldığınız yerleri ve rakamları paylaşırsanız
    uygun yerler tavsiye edebilirim.

6. Şahsi görüşüm sisteme Bluray player eklemek yönünde olacaktır.Ama laptop yerine ps3 ü de bu iş
    için kullanabilirsiniz. (520 de 3 hdmi giriş 921 de 4 giriş vardır)

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: sideeffect

Öncelikle ses sistemleri hakkında bilgimin çok az olduğunu belirteyim. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda,

**Lig Tv maç yayınları
    **SD Tv yayını

Şimdiden teşekkürler.

sorularınızı nacizane ,cevaplamaya çalışayım;

1. Düşündüğünüz bağlantı tipi doğrudur,

2. Yaşamazsınız

3. Kişisel tercihim 921 almanız yönünde olur,performansın dışında
    ileride yükseltme (upgrade) yapmak istediğinizde ikinci elde daha rahat çıkartırsınız.

4. Apple ürünleri ile uzaktan yönetmek isterseniz opsiyonel satılan Bluetooth adaptör alabilirsiniz.
    yada kablosuz modeme bağlantı için kablo çekme imkanınız yoksa Wifi adaptör alabilirsiniz.
    internet radyosunuda kullanmış olursunuz

5. Aradaki fiyat farkına bakın,tercih size kalmış.Fiyat aldığınız yerleri ve rakamları paylaşırsanız
    uygun yerler tavsiye edebilirim.

6. Şahsi görüşüm sisteme Bluray player eklemek yönünde olacaktır.Ama laptop yerine ps3 ü de bu iş
    için kullanabilirsiniz. (520 de 3 hdmi giriş 921 de 4 giriş vardır)

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Pioneer 921+polk audio TL1600 için 2.600 TL fiyat aldım. Fakat sadece pioneer 921'i 1200 TL ye taksitle alabiliyorum bu durumda polk TL1600 1.400 TL ye denk geliyor. Amfiyi 1.200 TL'ye alıp hoparlör için ayrıca araştırma yapmam mantıklı olabilir ? 1.400 TL polk TL1600 için pahalı geldi.
    Birde polk TL1600 lerde kablo çıkmıyor diye okudum ayrıca bağlantı kablosuda gerekecek sanırım. Hangi tip kablo almalıyım onuda bilemiyorum:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.