Şimdi Ara

EVDE ÖRÜMCEK KAYNIYO YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
64.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evimde aşırı derecede örümcek var kara kara büyük büyük hatta 2 tane elim kadarına rastladım ne yapabilirim ilaçlatmak çözüm mü dışardan mı geliyolar hiç bilemiyorum

• Yapay Zekanın Yanıtı

Evde Örümcek Kaynıyor: Bilmen Gereken Her Şey

Evde örümcek görmek yaygın bir durum olsa da, bunların hızla çoğalmaları endişe kaynağı olabilir. İşte evinizdeki örümcek istilasını anlamak ve kontrol etmek için bilmeniz gerekenler:

• Evde Siyah Örümcekler: Evlerde bulunan siyah örümcekler genellikle hünerli avcılardır ve böceklerle beslenirler. Yatak böcekleri gibi zararlıları kontrol etmede faydalı olabilirler.

• Evde Örümcek Yumurtası: Dişi örümcekler, yumurtalarını koruyan ipek kese benzeri yuvalara bırakırlar. Bu yuvalar genellikle tenha köşelerde veya dolapların arkasında bulunur.

• Evde Örümcek Yavruları: Örümcek yumurtaları çatladığında, küçük örümcek yavruları ortaya çıkar. Bu yavrular ebeveynlerinden daha açık renklidir ve bir süre saklanırlar.

• Evde Büyük Siyah Örümcekler: Evlerde görülen en büyük örümcek türlerinden biri kara dul örümceğidir. Bu örümcekler genellikle parlak siyah renktedir ve arka uçlarında kırmızı bir kum saati işareti bulunur. Isırıkları acı verici olabilir, bu nedenle bu örümcekleri gördüğünde dikkatli olmalısın.

Örümcek İstilasını Kontrol Etme

Örümcek istilasını kontrol etmek için şu adımları izleyebilirsin:

• Temizlik: Evini düzenli olarak süpür ve silerek örümceklerin saklanabileceği yerleri temizle. Ayrıca örümcek ağlarını düzenli olarak temizle.
    • Böcekleri Kontrol Et: Örümcekler böceklerle beslendiğinden, evindeki böcekleri kontrol etmek örümcek istilasını azaltmaya yardımcı olabilir. Böcek tuzakları ve böcek ilacı kullanabilirsin.
    • Örümcek Kovucular: Nane, okaliptüs ve sirke gibi doğal örümcek kovucular kullanabilirsin. Bu kokular örümcekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir.
    • Kimyasal İlaçlama: Örümcek istilasını kontrol etmede etkili olabilecek bir dizi kimyasal ilaç mevcuttur. Ancak bu ilaçları kullanırken etiket üzerindeki talimatları dikkatlice takip etmelisin.

Örümcek istilasını önlemek için evini düzenli olarak temiz tutmak ve böcekleri kontrol etmek çok önemlidir. Ayrıca evinin etrafındaki çatlakları ve delikleri kapatmak örümceklerin içeri girmesini engelleyebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hmmm harika ne güzel işte

fazla olanı öldür geriye 2-3 tane bırak ve onları besle :)

ben öyle yapmıştım 4-5 yıl önce

neyse eğer istemiosan onları bence ilaç iyi bir yöntem oda işe yaramaz ise , örümcek yiyen bir hayvan al....

Kuş cinsi olabilir
  • tarantuladır bişi olmaz
  • aman tanrııııııım

benim en buyuk fobim bu ya ben olsam 5 dk daa durmam ewde

• iguana al iguana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat_h_fb

tarantuladır bişi olmaz

Cinsi karadul olmasında.

Arkadaşım her evde örümcek vardır yani duvarların içinde, buat boşlıklarında filan. GÖrünmezler fakat sizinkiler dışarı çıktıysa vardır bir sorun. Nerede oturuyorsun bilmiyorum ama Eminönü'nden Mısır Çarşısının oradaki bitki, böcek ilaç satıcılarına sorarak bir örümcek ilacı alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Adoniss

iguana al iguana.

o ne ?

resim koyunuz lütfen
  • o ne be!!!imdattt.!!!la söylemeyin böyle şeyler yılan deyin timsah deyin kokarca deyin ahtapot,alien,yaratık 15 kollu bile olsa deyin örümcek demeyin lan bana.en büyük fobim benim de örümcektir yaws.
  • ya abi ankarada oturuyorum öldürün felan da demişiniz ilk başta öldüremiyodum günah diye ama artık öldürüyorum fakat bitcek bişey değil her gün 1-2 tane öldürüyorum ama hala var sanıyorum yaza girince daha da artcaklar ve benimde örümcek fobim var ayrıca öğrenciyim öyle ilaçlatma felan muhabbetine zor girerim çok para alırlar ne yapsam acaba kuş alcam bu gidişle galiba
  •  EVDE ÖRÜMCEK KAYNIYO YARDIM!!!

bence bu örümcekler karizma bea

• abi sondan 2.sine biraz benyo onun karalarından işte offf ya kafayı yicem nerden çıktı bunlar anlamadım ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jonhy_Guitar

abi sondan 2.sine biraz benyo onun karalarından işte offf ya kafayı yicem nerden çıktı bunlar anlamadım ya

resmini çekip koyabilirsen bir yorumda bulunabilirim
  • valla şuan çekemem ölü olarak yerde duran var küçük ama büzülmüş anlayamassın yani çeksem bile...
  • @KageBunshinNoJutsu Allah belanı vermesin kaldır lan şunları.foruma giremicem bunnar yüzünden
  • Dostum örümceklere ilk bildiğim çözüm (belki inanmıyacaksın ama) evinin bir köşesine deve kuşu yumurtası koyman.İnan yüzlerce yıl bişey olmadan durabiliyor. Mersin gibi sıcak şehirlerde dvekuşu yumurtalarına camilerde bile rastlanamanın nedeni bu. Haliyle yöntem örümcek ağı derdinden de ayrıca kurtarmış oluyor. Zannımca çözümün sırrı devekuşu yumurtasındaki kimyasal bir maddenin biz kokusunu almasak ve rahatsız olmasak bile örümcek gibi böcekleri uzak tutması.
    Bir başka çözüm ise elektromanyetik ses dalgalrı yayarak fareleri, akrapleri ve tüm haşeratı uzak tutan anti pest makinalar. Hatta son zamanlarda yerli üretimi bile var çoğu fırın ve kuruyemiş imalathaneleri kullanıyorlar. Bu aletler ise 10-20 yıl cıvarı iş görüyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• valla şöle bişey çektim büzük duruyo bitanesi küçüklerinden bitane bak artık anlayabilirsen

• quote:

Orjinalden alıntı: natura

Dostum örümceklere ilk bildiğim çözüm (belki inanmıyacaksın ama) evinin bir köşesine deve kuşu yumurtası koyman.İnan yüzlerce yıl bişey olmadan durabiliyor. Mersin gibi sıcak şehirlerde dvekuşu yumurtalarına camilerde bile rastlanamanın nedeni bu. Haliyle yöntem örümcek ağı derdinden de ayrıca kurtarmış oluyor. Zannımca çözümün sırrı devekuşu yumurtasındaki kimyasal bir maddenin biz kokusunu almasak ve rahatsız olmasak bile örümcek gibi böcekleri uzak tutması.
    Bir başka çözüm ise elektromanyetik ses dalgalrı yayarak fareleri, akrapleri ve tüm haşeratı uzak tutan anti pest makinalar. Hatta son zamanlarda yerli üretimi bile var çoğu fırın ve kuruyemiş imalathaneleri kullanıyorlar. Bu aletler ise 10-20 yıl cıvarı iş görüyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

abi deve kuşu yumurtası demişin eyvallah alıyim 1er 2şer tane koyim odalara nekadar alanda işe yarıyomuş birde eminsin di mi bu olaydan bak yarın çıkıp alacam

• quote:

Orjinalden alıntı: Jonhy_Guitar

valla şöle bişey çektim büzük duruyo bitanesi küçüklerinden bitane bak artık anlayabilirsen

bu ne bea , bişi belli olmuyorki
  • yaw webcamla anca bukadar oluyo ayrıca büzülmüş anlayamassın görmeden..
    şu deve kuşu muhabbetini denicem ama
    umarım işe yarar yoksa er gidiğim odada duvarlara bakmaktan gına geldi korkuyorum yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: natura

Dostum örümceklere ilk bildiğim çözüm (belki inanmıyacaksın ama) evinin bir köşesine deve kuşu yumurtası koyman.İnan yüzlerce yıl bişey olmadan durabiliyor. Mersin gibi sıcak şehirlerde dvekuşu yumurtalarına camilerde bile rastlanamanın nedeni bu. Haliyle yöntem örümcek ağı derdinden de ayrıca kurtarmış oluyor. Zannımca çözümün sırrı devekuşu yumurtasındaki kimyasal bir maddenin biz kokusunu almasak ve rahatsız olmasak bile örümcek gibi böcekleri uzak tutması.

Evet bak arkadaş güzel demiş. Devekuşu yumurtası. Olmadı o makinelerden de olabilir gazetelerde hep görüyorum reklamlarını. Ev için olanları ucuz olsa gerek telefon numaraları vardı onların istersen bakabilirim eski gazetelere. Arayıp sorarsın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.