Şimdi Ara

EXPER W258HP SORUNLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Exper bilgisayarım açılırken bios ekranın gelmesi yaklasık 1.5dk sürüyor. Bu süre içinde bilgisayar hiç tepki vermiyor fanlar dönmüyor daha sonra normal bir şekilde açılıyor. Boot ayarlarından HDD 1. sıraya aldım sorun yine devam etmekte.
    2. bir sorunda DVD okuyucu bazen cd leri okuyor bazen okumuyor tık tık tık sesi yaparak takılı kalıyor bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• exper iyidir diye reklam yapanlara sorulmalı bu soru :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

exper iyidir diye reklam yapanlara sorulmalı bu soru :D

exper iyidir benimki exper 1 kere sorun çıkardı oda ekran kartı fanı bozuldu dahada bugüne kadar birşeyini görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga86

Herkese merhaba;
    Exper bilgisayarım açılırken bios ekranın gelmesi yaklasık 1.5dk sürüyor. Bu süre içinde bilgisayar hiç tepki vermiyor fanlar dönmüyor daha sonra normal bir şekilde açılıyor. Boot ayarlarından HDD 1. sıraya aldım sorun yine devam etmekte.
    2. bir sorunda DVD okuyucu bazen cd leri okuyor bazen okumuyor tık tık tık sesi yaparak takılı kalıyor bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bilgisayar açılınca şunları dene :Başlat çalıştırı aç msconfig.exe yaz açılınca başlangıçta yazan yerden açılan boş programları kaldır açılmasını yavaşlatabilir bilgisayar normalde kaç dk. sn. sürede açılıyor birde kasayı temizle format atmaya gidince önce bir kasayı açtırırım garantisi yoksa ramlerin üstündeki tozu alır biraz daha hızlı işlem yapmasını sağlarım sonrada uyarırım tozlanmış temizlettir performansta düşmeler olabilir diye

• Başlangıç proğramlarında fazlalık olanları kaldırmıştım ama sorun orda değil. Sorun ilk açılışta düğmeye bastıgımda bios ekranı cok geç geliyor. Şimdi ram ve hdd söküp tozları temizleyip tekrar taktım ama sorun hala devam etmekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga86

Başlangıç proğramlarında fazlalık olanları kaldırmıştım ama sorun orda değil. Sorun ilk açılışta düğmeye bastıgımda bios ekranı cok geç geliyor. Şimdi ram ve hdd söküp tozları temizleyip tekrar taktım ama sorun hala devam etmekte

Bellekleri çıkar. Tek tek çalıştırmayı dene. Bellek slotlarını temizlemeyi dene.

Büyük istimal donanımsal bir sorun. Bios donanımları denetlerken takılıyordur birinde. Sabit disk ya da bellek kaynaklıdır diye tahmin ediyorum. Farklı sbit disk ile denemeye çalışın. Ya da sabit diskinizi bir masaüstüne takıp bad sector taraması yaptırın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.