Şimdi Ara

Extended ASCII - UTF8 Çeviri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MySQL database kullanan anlık mesajlaşma uygulaması yazmaya çalışıyorum. (Dönem projesi olarak başladımıştım bitince android'e taşıyacağım.) Ancak bir yerde fena takıldım. UTF8 ve extended ASCII tabloları arasında bazı karakter farklılıkları var. Ascii ile ne işin var derseniz, programa kendi yazdığım bir cryption entegre ettim ve karakter ascii'leri üzerinden cryption yapıyorum. Dolayısıyla UTF ve ASCII arasında hatasız çeviri yapabilmem gerekiyor. Bir çok forumda bir çok kaynak okudum. stackoverflow'da konuyla ilgili bakmadığım sayfa kalmadı. Etrafımda soracak kimse de kalmadı. Bunu hem tartışıp hem öğrenebileceğim bir tek burası geldi aklıma. Soruya net bir cevabınız yoksa bile UTF ve ASCII ile ilgili benim araştırmama yardımcı olacak, araştırmamı genişletecek ek bilgilerinizi de sunabilirsiniz. Çünkü tıkanmış durumdayım. Şimdiden teşekürler.

• fastclick kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam ascii kodlaması utf 8 kodlaması aynı değerleri kullanıyordu şimdi kontrol ettim aynı probleme bu cevabı vermişler stackoverflow da
    http://stackoverflow.com/questions/11168276/how-do-i-convert-from-ascii-string-to-utf-8-string-in-java
    Tabi extended ascii de fark olabilir encryption yaptığınız kodda ascii yerine utf-8 kullanın çevirmeden direk encryption yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben neden encryption i utf8 uzerinden yapmadin anlamadim. Hatta neden karakter seti uzerinden yaptigini da anlayamadim, byte array i neden encrypt etmiyorsun ki ?
    Eger javada predefined olarak extended ascii charset i varsa, ki sanmiyorum, o zaman string metodlari ile kurtarirsin. Yoksa oturup manuel table yazman gerek. Esas sorun dedigim gibi neden encrypt etme eylemi charset uzerinde modifikasyon gerektirsin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Ben neden encryption i utf8 uzerinden yapmadin anlamadim. Hatta neden karakter seti uzerinden yaptigini da anlayamadim, byte array i neden encrypt etmiyorsun ki ?
    Eger javada predefined olarak extended ascii charset i varsa, ki sanmiyorum, o zaman string metodlari ile kurtarirsin. Yoksa oturup manuel table yazman gerek. Esas sorun dedigim gibi neden encrypt etme eylemi charset uzerinde modifikasyon gerektirsin ?

Aklıma gelmediği / bilmediğim için

"araştırmama yardımcı olacak, araştırmamı genişletecek ek bilgilerinizi de sunabilirsiniz" kısmını bu tür bir cevap almak için yazmıştım aslında. Sanıyorum yanlış yeri düzeltmeye çalıştığım için tıkanmışım. Dediğiniz şekilde devam edeceğim. Çok teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastclick -- 1 Haziran 2016; 12:31:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.