Şimdi Ara

F klavye notebook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar tavsiyeleriniz sonucu dell 6400 aldım yalnız bir de f klavye notebook arıyorum özeliikleri sorun diil benim icin önemli olan f klavye olması ancak sordugum yerlerde f klavye bulamadım sizce ne yapmalıyım?Bana f klavye lazım cabuk olursanız iyi olur her türlü öneriye acıgım cevaplarınızı bekliorum.Saygılarımla...

• Aklıma ilk olarak, MAC taşınabilirlerde F klavye olduğu geldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3G5

Aklıma ilk olarak, MAC taşınabilirlerde F klavye olduğu geldi...
    normal bi bilgisayara F klavye yükleyeblrsn e tabi tuşların yerini ezbere bilmen gerek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eckr

normal bi bilgisayara F klavye yükleyeblrsn e tabi tuşların yerini ezbere bilmen gerek..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben tuşların yerini ezbere biliyorum ama linux işletim sisteminde bölge dil seçenekleri varmı onu bilmiyorum bilen varsa söylesin ona göre bilgisayarama linux yükleyecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan0640

arkadaşlar ben tuşların yerini ezbere biliyorum ama linux işletim sisteminde bölge dil seçenekleri varmı onu bilmiyorum bilen varsa söylesin ona göre bilgisayarama linux yükleyecem

Alıntıları Göster
    kardeş linux te de var tam hatırlamıyorum ama bir ara biraz linux karıştırmıştım ama var olduğunu biliyorum bende f klavye kullanıyorum ondan
  • quote:

Orijinalden alıntı: necc7

kardeş linux te de var tam hatırlamıyorum ama bir ara biraz linux karıştırmıştım ama var olduğunu biliyorum bende f klavye kullanıyorum ondan

Alıntıları Göster
    onu yapabildigimi bende biliyorum ama tusların yerini ezbere bilmiyorumHangi maclarde var bu ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerT2244

onu yapabildigimi bende biliyorum ama tusların yerini ezbere bilmiyorumHangi maclarde var bu ???

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MerT2244

Tüm Apple bilgisayarlarda Q ve F klavye seçeneği vardır. Yani tek yapmanız gereken "F klavye istiyorum" demek

• quote:

Alıntıları Göster
    kardeş klavyeyi türkçe yapan yazılar var onlar işini görmez mi
    bence on parmak f klavye kullanmayı dene bende aynı f klavye kullanıyorum laptop un q klavye ve bakmadan on parmak f yazıyorum bakarsam iki parmak q yazıyorum en iyisi bu bence
  • quote:

kardeş klavyeyi türkçe yapan yazılar var onlar işini görmez mi
    bence on parmak f klavye kullanmayı dene bende aynı f klavye kullanıyorum laptop un q klavye ve bakmadan on parmak f yazıyorum bakarsam iki parmak q yazıyorum en iyisi bu bence

Alıntıları Göster
    F klavye kullanan birilerini görmek güzel

• quote:

F klavye kullanan birilerini görmek güzel

Alıntıları Göster
    bu gidisle kullanamiyacagım cünkü f klavye notebook bulamıyorum

• quote:

bu gidisle kullanamiyacagım cünkü f klavye notebook bulamıyorum

Alıntıları Göster
    kardeş vestel de var galiba f klavyeli notebook
    http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=83535

ama en güzeli on parmak f öğrenmen ondan sonra klavye ne olursa olsun sorun kalmaz

• quote:

ama en güzeli on parmak f öğrenmen ondan sonra klavye ne olursa olsun sorun kalmaz

Alıntıları Göster
    kardeş kolayı var f klavyeyi yükle bide tuşların yerini değiştir işte sana f klavye.sanırım bu tuş değiştirmeyi servis yapar.

• quote:

Alıntıları Göster
    F klavye Türkçe yazı yazmaya en uygun klavye. Sonuç itibariyle Türkçe kelime ve yazım bilgisi üzerine yapılan uzun çalışmalardan sonra ortaya çıkmıştır F klavye.. Türkçe'de harflerin yanyana gelme sıklıkları sonucunda F klavye dizilimi oluşmuştur ve en hızlı ve kolay biçimde Türkçe yazmak F klavye ile mümkündür. Bugün internet üzerindeki yazışmalarda görülen imla hatalarının ya da Türkçe'nin bu denli dejenere olmasının bir sebebi de Q klavye kullanımıdır ki Q klavye Ingilizce'ye göre düzenlenmiş ve Türkçe'de yazı yazarken en sık tekrarlardığımız harfler, birbirlerinden alakasız yerlerde durduklarından dolayı ya yanlış yazılmakta ya da farklı bir harfle yer değiştirmektedirler...

Biz bu şekilde F klavyeyi hiçe sayıp tamamen Q klavyeye yönelirsekte F klavyeyi ne harici olarak ne de taşınabilir bilgisayarlarda biraz zor görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: digitalgokhan

kardeş kolayı var f klavyeyi yükle bide tuşların yerini değiştir işte sana f klavye.sanırım bu tuş değiştirmeyi servis yapar.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: digitalgokhan

kardeş bazı markalar haricinde laptop klavye de tuş değiştirmede sorunlar çıkıyor ve tuşlar diğerlerinden farklı boyutta oluyor
    ama şimdi hatırladım bir ara acer f klavye li notebook görmüştüm acer yada hp de olabilir istersen bir araştır.

alıntı
    kardeş bazı notebook üreticilerinin modellerinde f klavye seti de ayrıca satın alabiliyorsun.biraz ibm'i yokla büyük ihtimalle onlar yapıyordur.(tuşalrın yerini değiştirme işine sakın girme pişman olursun)

• quote:

F klavye Türkçe yazı yazmaya en uygun klavye. Sonuç itibariyle Türkçe kelime ve yazım bilgisi üzerine yapılan uzun çalışmalardan sonra ortaya çıkmıştır F klavye.. Türkçe'de harflerin yanyana gelme sıklıkları sonucunda F klavye dizilimi oluşmuştur ve en hızlı ve kolay biçimde Türkçe yazmak F klavye ile mümkündür. Bugün internet üzerindeki yazışmalarda görülen imla hatalarının ya da Türkçe'nin bu denli dejenere olmasının bir sebebi de Q klavye kullanımıdır ki Q klavye Ingilizce'ye göre düzenlenmiş ve Türkçe'de yazı yazarken en sık tekrarlardığımız harfler, birbirlerinden alakasız yerlerde durduklarından dolayı ya yanlış yazılmakta ya da farklı bir harfle yer değiştirmektedirler...

Biz bu şekilde F klavyeyi hiçe sayıp tamamen Q klavyeye yönelirsekte F klavyeyi ne harici olarak ne de taşınabilir bilgisayarlarda biraz zor görürüz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: M3G5

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: M3G5

Alıntıları Göster
    benim tuş dizimi Q herkesinki gibi ama F olarak ayarladım bakmadan yazıyorum:) F de keske F seceneği olsa, F klavye tarih oldu diyenlere sesleniyorum , F F F kullanalım:) , ben yabancılara da sesleniyorum , ingilizceyi burada hızlı şekilde yazabiliyorum benn:)

• quote:

Orijinalden alıntı: AERN

benim tuş dizimi Q herkesinki gibi ama F olarak ayarladım bakmadan yazıyorum:) F de keske F seceneği olsa, F klavye tarih oldu diyenlere sesleniyorum , F F F kullanalım:) , ben yabancılara da sesleniyorum , ingilizceyi burada hızlı şekilde yazabiliyorum benn:)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar f klavye ile on parmak öğrenmek çok kolay ben günde 2 saat çalışarak 3 ayda öğrendim baya bir inat ettim ama sonunda öğrendim mesleğim gereği baya bir işe yarıyor ayrıca hala linux işletim sisteminde bölge dil seçenekleri varmı tatmin edici bir yanıt gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan0640 -- 21 Nisan 2007; 21:40:42 >

• quote:

arkadaşlar f klavye ile on parmak öğrenmek çok kolay ben günde 2 saat çalışarak 3 ayda öğrendim baya bir inat ettim ama sonunda öğrendim mesleğim gereği baya bir işe yarıyor ayrıca hala linux işletim sisteminde bölge dil seçenekleri varmı tatmin edici bir yanıt gelmedi

Alıntıları Göster
    arkadaşım linuxtaf klavye kullanabiliyosun kullandığın dağıtıma göre denetim masası tarzında olan yerden yapabilirsin mesela susede yast2den yapabilirsin f klavye içinde fazla kastırma öğrencem falan diye al bi usb f klavye bağla geç en kolay o şekilde yapabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ajur

arkadaşım linuxtaf klavye kullanabiliyosun kullandığın dağıtıma göre denetim masası tarzında olan yerden yapabilirsin mesela susede yast2den yapabilirsin f klavye içinde fazla kastırma öğrencem falan diye al bi usb f klavye bağla geç en kolay o şekilde yapabilirsin

Alıntıları Göster
    sagol arkadaşım yardımların için benimde aklıma geldi ama yanımda sürekli bir f klavye taşımak istemiyorum onun için sordum tekrar sagol yardımların için
    quote:

Orjinalden alıntı: ajur

• quote:

sagol arkadaşım yardımların için benimde aklıma geldi ama yanımda sürekli bir f klavye taşımak istemiyorum onun için sordum tekrar sagol yardımların için
    quote:

Orjinalden alıntı: ajur

Alıntıları Göster
    M3G5'inde dediği gibi bütün Mac modellerinde Q ve F seçeneği mevcut.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.