Şimdi Ara

Fan çalışınca pc acılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bundan 1 ay önce laptop acılmaması hakkında konu acmıstım ancak bir çözüm bulamamıstık bende toshiba teknik servise gittim anakart arızalı dedi 200 lira para istedi o günden sonrada notebooku calıstırmadım ancak dün bir kurcalıyayım dedim.
    Fan devreye girince pc kitleniyor yada reset atıyordu bende acaba adaptorde sıkıntı varda gücmü yetmıyor diye düşündüm ve adaptoru degıstırdım ancak sorun devam etti.
    2. yol olarak anakartda sıkıntı varda fan devreye gırınce kitleniyor dedim fanı anakarta baglamayıp usb ile prize bağladım ve harici olarak çalıştırmaya başladım ancak yine sorun devam ediyor
    Fanı calıstırmadıgımda bilgisayar cayır cayır ısınsada tık demeden calısıyor suan öyle yazıyorum ama fanı calıstırdıgım anda ekran bir dalgalanıyor sonra makina kitleniyor yada sürekli reset atıyor aklım ermedi sebebımın ne olduguna havadanmı nem kapıyor anlamadım bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi çıkamadım ben bu işin içinden

• ilginç gelişmelerle sorun devam ediyor bir şekilde xp yi fan calısırken acmayı basardım şuan ıcın çalışıyor daha wireless dışında hiçbir driver yüklemedim (ses ekran vs)
    en kötü ihtimal film indirip izlerim diye düşünüyordum . tarayıcıdan film video vs actıgımda sorun yok izleniyor ancak pcye indirdigim avi mpeg vs. tarzı video dosyalarını acmaya calıstıgımda tıklar tıklamaz pc reseti basıyor ekran kartı driverini kurucam bakalım. ekran kartı driveri yüklüyken pc acılacakmı merak edıyorum
  • Fan kısa devre yapıyordur kardeşim ben bu şekil anladım
  • fanın kısa devre yapması gibi bir olasılık yok fan beslemesını anakarttan ayırdım prize bağladım yani elektrigi prizden alıyor
  • yaptıgım arastırmaya göre sorunun kaynagı işlemcinin alt tarafında bulunan nec tokin'den dolayıymış. bu parçanın fiyatı yaklasık 2$ ancak ankara toshiba servise götürdügümde anakart değişecek anakartın yanmış diyor . Diger bilgisayarcılara götürdügümde 2$ lık parçayı bağlamak için 100 lira ile 180 lira arası fiyat biçtiler
    parça buhttp://i.pchub.com/i/NEC-TOKIN-Capacitor-Capacitor-SMD-Tantalum-NEC-TOKIN-OE128-b-81033.jpg

tamam emege saygım var ancak 2$ lık parça için 180 liraya varan fiyat biçmek insafsızlıktır hırsızlıktır.
    Ankarada bu parçanın değişimini yapabilecek biri varmı makul bir ücrete eğer varsa bu parçayıda ben sipariş vericem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.