Şimdi Ara

Fantazi gibi-> ADSL modemden kullanıcı adı/şifre değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstediğim bir zamanda modemim üzerindeki kullanıcı adı ve parolanın değişmesini veya modemin kapanmasını, yani bir şekilde o anki kullanıcı adı ve parolayla açılmış oturumun kapatılmasını istiyorum, fakat bunu OTOMATİK OLARAK DAHA ÖNCEDEN BELİRLEDİĞİM BİR ZAMANDA yapılmasını istiyorum. Hatta mümkünse benim belirttiğim kullanıcı adı ve parola ile tekrar bağlanmasını istiyorum.

Modemim Origo ASR-8400 (kendisi dış bir modemdir, PCI slotunda değildir yani :-)).

Çok şey mi istiyorum?

Teşekkürler.

Not : Dalga geçmek için sormadım, çok geçerli bir sebebim var (KOTA )

• PC den kullanıcı hesabı oluştur. Senden başka biri PC ni kullandığında onu misafir olarak kabul etsin ve ona internet bağlantısını engelle.
  • Yok arkadaşım, olay benim bilgisayar ile alakalı değil.
    KESİNLİKLE modem üzerindeki kullanıcı adı ve parolanın değişmesi gerekiyor...
  • Tam olarak olayı anlat biz de anlayalım. Kaç pc var, tek modem mi?
    Sen Modemin şifresini mi yoksa Telekom un şifresini mi değiştirmek niyetindesiN?
  • O zaman çok geniş bir şekilde ben ortamı örnek vererek anlatayım.

1 tane modem 1 tane bilgisayar var. Olayın telekom ile ilgisi yok.

Bir kullanıcı adı ve parola ile bağlandık, ADSL güzel, emule indiriyor. Bu sırada ben yattım, uykuya daldım, ama makineyi açık bıraktım ki emule'den indireyim, indirirken de benden de İNDİRSİNLER (toplumsal mesaj verdim, UPLOAD ÖNEMLİDİR!). Neyse, saat 07:00 oldu, fakat ben yataktan kalkıp modem üzerindeki kullanıcı adı ve şifreyi değiştirmeye üşeniyorum. Değiştiremezsem başkası o şifre ve kullanıcı adı ile giremeyecek. Girecek olan arkadaş İstanbul'da, ben Sakarya'dayım. O yüzden modem üzerindeki şifre ve kullanıcı adı ile yapılan bağlantının kesilmesi gerekiyor.

Yani durum benim üşengeçliğimden meydana çıkıyor.

Teşekkür ederim, herkese başarılar, süreniz 30 iş günü...
  • Şunu iyi kavra.
    Modemin kendi kullanıcı adı ve şifresi modemin ayarları içindir.

Sen bunu değiştirerek başkasının modemin ayarlarını değiştirmesine engel olursun. Bu kullanıcı adı ve şifresini bilmese bile başkası 24 saat aralıksız açık olan ADSL bağlantını senin pc inden kullanabilir. Eğer kullanıcıya kendi makinenden kısıtlamak istersen işletim sistemini ona göre ayarlaman lazım.
  • Arkadaşım ben iyi kavradım ama sen hiç iyi okumuyorsun herhalde! En açık halinde anlatıyorum son kez.

İki ayrı yerde iki ayrı makine var, belki bilmiyor olabilirsin ama bir şifre ile ADSL aboneliği açık olan her yerden internete bağlanabilirsin. Fakat aynı anda bir şifre ile birden fazla modem bağlanamaz. Benim internetim kotalı, arkadaşımınki kotasız, o yüzden onu engellemeden kotasız internet kullanmak istiyorum. Kullanabiliyorum ama o girerken benim çıkmam lazım. Bunu yapmam için de arkadaş gireceği zaman kullanıcı adı ve şifreyi benim kullanıcı adı ve şifreme dönüştürüp, kaydedip modemi resetlemem lazım, en azından bağlantının kopması lazım, ne de olsa uyanınca ben kendi şifremi yazarak düzeltirim onu.

Anlaşılmayan bir yer yoktur inşallah.
    Teşekkürler.
  • requem kardeş bu dediğinde ciddimisin.bende kotalı kullanıyorum.bazen benimde bi şey indirmem gerekiyor.bazı arkadaşlarda var sınırsız adsl.bu yasal mı ki?büyük ihtimal değildir ama neyse.seni kimse aramadı mı telekomdan valla bi sorun çıkmıyorsa çok iyi,o zaman bizde yapalım
  • hoca o dediğin olmaz...
    harbiden çok şey istiyosun..
    bilgisayar olsa belki bazı ayarlar yapabilirdin ama modem bu,yapabileceğin kısıtlı...
  • arkadaş kotanın dolmayacağına eminmisin.Benim kotam dolmak üzereyken arkadaşın şifresiyle girip film indirdim ama sonuçta yine benim hesabıma yazıldı 700 mb bu olay kota için değilde hız için olabilir. 256 dan çıkıp 1024 lük bir hesaba girmek mesela..
  • Hız için olmuyor. Yani hız port ile bağlantılı. Yani sen hangi hızda bağlantını açtırmışsan o hızda oluyor.

Olay da yasal olabilir belki. Mesela, arkadaş bize geldi ve o kendisininkiyle girdi, laptopunu bağladı falan filan... :-)

Ama kota olayında işe yarıyor. Bir de statik IP ve dinamik IP de çalışıyor. Mesela sen dinamik IP kullanıyorsun, arkadaşın statik IP kullanıyor, bu durumda arkadaşın kullanıcı adı ve şifresi ile bağlandığında statik IP ile bağlanmış oluyorsun. Ama hız olmuyor.

Neyse, inşallah ileride istediğim olur :-)

Teşekkürler.
  • Yaw bu modeme de http protokolü üzerinden bağlanıyoruz. Telnet ile de bağlanılabiliyor. Script falan yazsak? Bazı ek programlarla bu scripti çalıştırsak?

Veya eskiden reklam koyarlardı sitelere, para kazanmak için. Sonra clicker denilen programlar vardı, bunlar sabahtan akşama kadar sitedeki reklama tıklarlardı, reklam alana para kazandırırlardı... http veya telnet ile kafamıza göre birşeyler yaptırabileceğimiz program bilen var mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.