Şimdi Ara

FENERBAHÇEYİ GALATASARAYLILAR KURMUŞ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ARAŞTIRDIM EVET MAALESEF FENERBAHÇENİN KURULMASINDA BİZİM EMEĞİMİZ ÇOK BÜYÜK .ONLARA FUTBOLCU VERMİŞİZ YAA AA
    OLACAK İŞMİ ŞİMDİ BU ADAM BULAMAMIŞLAR BİZDEN YANILMIYORSAM 3 KİŞİ ALMIŞLAR VE TAKIM KURULURKENDE BİZİMKİLER İLGİLENMİŞ.BU DÜNYADA KİMSEYE GÜVENEMEYECEKMİYİZ YAW
  • ipni koparan
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpgeezer

ipni koparan

ee
  • bir fransızdan başka ne gibi yorum beklenir...
    quote:

Orjinalden alıntı: Melik

yok ya biz kurmamışızddır FB'yi, onlar Rum Ingiliz Sömürgesi...
  • heh bu topici açan kesin sensindir fake almışındır veya senin yaverlerden biridir...
  • abicim böleleri hergün sizi kuruyor haberiniz yok sizin.
    kavga gürültü gırla gidiyor ondan sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkingfb
    heh bu topici açan kesin sensindir fake almışındır veya senin yaverlerden biridir...
    Galatasaraylılar arasından en azından bu sitede yaver falan yoktur. Her birey kendine ait fikrini istediği gibi yazar. Kimse kimsenin yaveri değil! Ayrıca ben Hoobastank olarak yazar imzamı atarım!

Konu hakkında bir fikrin varsa katkın olacaksa yaz görelim yoksa susunuz lütfen. İspat istediniz ben de ispatları yazdım işte.

Hoobastank
  • Buarada Galip Kulaksızoğlu'nun kulüp başkanlığı hakkında resmi site doğru yazmıştır sen hatalısındır Hoobastank diyenler olursa "Fenerbahçe Spor Kulübü Tarihi 1907-1957, Dr. Rüştü Dağlaroğlu" bakabilir.

Galip Kulaksızoğlu
    (1889 - 1939)

Mutassarrıf Kulaksızzade Mustafa Paşa'nın oğlu olan Galip Kulaksızoğlu, Galatasaray'ın ilk takımlarında futbol oynadıktan sonra Fenerbahçe'nin kurucuları arasında yer aldı. 17 yıl boyunca Fenerbahçe'nin savunmasında ve forvetinde görev yaptı. 216 maç oynadı 73 gol attı. Futbol zekası, cesur ve ve çevik oyunuyla büyük üne sahip oldu. Komple bir sporcu olan Galip, tenis, hokey ve kürekte de devrinin önde gelen sporcularından biriydi. Sağlam karakteri ve sportmenliği ile sevgi ve takdir toplamıştı. Aktif spor yaşamını kapattıktan sonra ömrünü Fenerbahçe kulübüne vakfetmiş ve mükemmel bir yönetici olarak da tanınmıştı.

FENERBAHÇEYİ GALATASARAYLILAR KURMUŞ

Bu kadar ispat yeter herhalde.

Hoobastank

• quote:

Orjinalden alıntı: JeuNe TuRc

quote:

ipni koparan

ee

senin kafan güzel olmuş, sabah gel anlatıyım

• quote:

Orjinalden alıntı: Hoobastank

quote:

heh bu topici açan kesin sensindir fake almışındır veya senin yaverlerden biridir...
    Galatasaraylılar arasından en azından bu sitede yaver falan yoktur. Her birey kendine ait fikrini istediği gibi yazar. Kimse kimsenin yaveri değil! Ayrıca ben Hoobastank olarak yazar imzamı atarım!

Konu hakkında bir fikrin varsa katkın olacaksa yaz görelim yoksa susunuz lütfen. İspat istediniz ben de ispatları yazdım işte.

Hoobastank

hadi diyelim bize doğru yolu bulmuş birkaç GS li gelmiş...

ama sen verdiğin linkleri pek araştırmıyorsun sanırım...

SİZİN ilk KURULDUĞUNUZDADA RENKLERİNİZ SARI - LACİVERT MİŞ....

bunada biraz değin istersen, senden dinlemesi güzel oluyor

• quote:

Orjinalden alıntı: 02AN

Evet aynen dediğin gibidir. Ve hatta bu konuda bu foruma konu açan ve tartışan ilk kişi de benim. Tereciye tere satıyorsun farkında değilsin. Galatasaray'ın ilk renkleri kırmızı-beyaz olacaktı ancak o devirde cemiyet kurmak yasak olduğundan kırmızı-beyazı tercih etmiyorlar. Sonra İngiltere'den sarı-lacivert renkli parçalı forma asmarlanıyor. Belki tarihin cilvesi bundan sonra sarı-lacivert renkler Galatasaray'ın renkleri olacakken ilk maçta formalar çok yıpranıyor. O devirde yurt dışında ikinci defa forma getirtmek zor ve pahalı olduğunda başka arayışlara yöneliyorlar. Sonrasını da aşağıda benim yazdığım konudan okuyunuz.
    29 Haziran 2005
    http://forum.donanimhaber.com/m_3275956/tm.htm

Tereciye tere satma olur mu? Geçmiş olsun !

Hoobastank

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JeuNe TuRc

quote:

ipni koparan

ee

senin kafan güzel olmuş, sabah gel anlatıyım

he kafam güzel anlatsana

• arkadaslar bunu ters yazmıslar galatasarayı fenerbahcelıler kurdu boyle olması gerekıyordu.

mılletın canı sıkılmıs kendı kendıne konusuyor...
  • quote:

quote:

Evet aynen dediğin gibidir. Ve hatta bu konuda bu foruma konu açan ve tartışan ilk kişi de benim. Tereciye tere satıyorsun farkında değilsin. Galatasaray'ın ilk renkleri kırmızı-beyaz olacaktı ancak o devirde cemiyet kurmak yasak olduğundan kırmızı-beyazı tercih etmiyorlar. Sonra İngiltere'den sarı-lacivert renkli parçalı forma asmarlanıyor. Belki tarihin cilvesi bundan sonra sarı-lacivert renkler Galatasaray'ın renkleri olacakken ilk maçta formalar çok yıpranıyor. O devirde yurt dışında ikinci defa forma getirtmek zor ve pahalı olduğunda başka arayışlara yöneliyorlar. Sonrasını da aşağıda benim yazdığım konudan okuyunuz.
    29 Haziran 2005

Hoobastank

tereciye tere satmak mı...

iyi güzel yazmışsında ben cevabımı alamadım...
    feneri biz kurmuşuz vs vs diyorsunda..

ben sarı - lacivert diyorum...

bunun şöyle parça kumaşı böyle vs vs i yok, yazıldığı gibi...
    yoksa herkeste bahane çok...

artık bu konu altında tartışmaya gerek kalmadı değilmi, tereci kardeşim...

• quote:

Fenerbahçe’yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan Hasan Fuat, Hamit Hüsnü, Hasan Kamil, Galip, İsmet, Hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik

Takviye etmek:Sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, berkitmek, pekiştirmek
    Kurmak:Yapmak, oluşturmak---Belli bir işte beraber çalışacak kimseleri belirlemek

Tek kelime ne kadar da çok şey değiştiriyo değil mi?Kendin söylemişsin takviye etmişler,var olan birşeyi pekiştirmişler....
    Cümle içinde kullanıyorum: Düşmanı, takviye gelinceye kadar oyalamak zorundaydılar..
    Bitmekte olan benzini bagajdaki bidondakiyle takviye ettik...

Yeterince açık oldu sanırım

• quote:

bir fransızdan başka ne gibi yorum beklenir...
    quote:

Orjinalden alıntı: Melik

yok ya biz kurmamışızddır FB'yi, onlar Rum Ingiliz Sömürgesi...

tövbe estağfurullah
  • Takviye ettiği meçhul de...

Hayır ne biliyim ssanki o zaman profesyonel futbol varda, herşey 4 dörtlük mükemmel de...

Adamlar İstanbulun genel olarak halce iyi kişileri olduğu için ne yapıyorlar adamlar sporla uğraşıyorlar klüp mlüp kuruyor...

Hepsi arkadaş zaten , belli bi çevre var toplasan 40-50 kişilik gruptur, nası lokaller oluyor, bunlarda takım kurup ismini GS koymuşsa, diğerleride toplanıp FB kurmuştur, GS de olanlardan bi kaç kişide ayrılmıştır yani bunda ne varsa....

Buradan mantık çıkarmak kadar saçam bişi yok boş zaman ben bile hacdaığı mzamana yandım şimdi....
  • quote:

tereciye tere satmak mı...

iyi güzel yazmışsında ben cevabımı alamadım...
    feneri biz kurmuşuz vs vs diyorsunda..

ben sarı - lacivert diyorum...

bunun şöyle parça kumaşı böyle vs vs i yok, yazıldığı gibi...
    yoksa herkeste bahane çok...

artık bu konu altında tartışmaya gerek kalmadı değilmi, tereci kardeşim...
    Ne diyorsun derdini açıkca yazsana ! Fenerbahçe'nin renkleri giymişsiniz diyorsan eh bir bakıma öyle ama maçın tarihi 26 Aralık 1906 yani Fenerbahçe kavramı daha ortada yok! Olabilir mümkündür sarı lacivert renk de giyebiliriz kırmızı beyaz da ne var bunda. Bunlar denenmiş ama en son olarak sarı kırmızı renkte karar kılınmış. Galatasaraylı'nın bu konuda herhangi bir yarası olacağını zannetmiyorum. Ama kulüp binası içinde sarı ile kırmızı yanyana gelmeyecek diye emir verip kendi armasında yanyana gelmiş sarıkırmızıyı görmeyenler için diyecek birşey yok tabi ...

Senin mantığınla yakşaklaşırsak Türkiye'deki ilk futbol takımı Galatasaray olduğuna göre sarı laciverti ilk kullanan kulüp de biziz. Vazgeçmiş olsak da bize mal edilebilir. O vakit siz neden bu rengi sonradan sahipleniyorsunuz izah eder misin? Sarı kırmızı zaten olmaz sevmiyorsunuz ya bizi sarı laciverti de önceden giymişiz o zaman git kendine farklı bir renk bul !!! Galatasaray takımının hiç giymediği bir renk bul. Öyle mantığa böyle cevap.

Basit şeyler bunlar. Rengimiz sarı kırmızıdır, aşkımız Galatasaray'dır. Olan biten budur.

Hoobastank

• quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

quote:

Fenerbahçe’yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan Hasan Fuat, Hamit Hüsnü, Hasan Kamil, Galip, İsmet, Hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik

Takviye etmek:Sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, berkitmek, pekiştirmek
    Kurmak:Yapmak, oluşturmak---Belli bir işte beraber çalışacak kimseleri belirlemek

Tek kelime ne kadar da çok şey değiştiriyo değil mi?Kendin söylemişsin takviye etmişler,var olan birşeyi pekiştirmişler....
    Cümle içinde kullanıyorum: Düşmanı, takviye gelinceye kadar oyalamak zorundaydılar..
    Bitmekte olan benzini bagajdaki bidondakiyle takviye ettik...

Şiii edebiyatçı bak beri

Kulübün ilk kurucu üyelikleri ise ; 1) Ziya ( Songülen ), 2) Ayetullah Bey, 3) Necip ( Okaner), 4) Galip ( Kulaksızoğlu), 5) Hassan Sami (Kocamemi), 6) Asaf ( Beşpınar) şeklinde başlıyor ..
    http://www.fenerbahce.org/kurumsaldetay.asp?ContentID=7

hadi sen kastırmaya devam et şimdi.

• quote:

quote:

29 Haziran 2005

Hoobastank

@02AN FENA KAPAK OLMUŞSUN GEÇMİŞ OLSUN
    @Hoobastank HOCAM BELGE VE DÖKÜMANSIZ KONUŞMAZ HERŞEYİ BELGELER SALLAMA YAZILAR YAZMAZ HERŞEYİ AÇIKLAR
    ARAŞTIRMACI ÜYE @Hoobastank

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.