Şimdi Ara

FENERBAHÇEYİ GALATASARAYLILAR KURMUŞ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Hoobastank

quote:

Orjinalden alıntı: 02AN

tereciye tere satmak mı...

iyi güzel yazmışsında ben cevabımı alamadım...
    feneri biz kurmuşuz vs vs diyorsunda..

ben sarı - lacivert diyorum...

bunun şöyle parça kumaşı böyle vs vs i yok, yazıldığı gibi...
    yoksa herkeste bahane çok...

artık bu konu altında tartışmaya gerek kalmadı değilmi, tereci kardeşim...
    Ne diyorsun derdini açıkca yazsana ! Fenerbahçe'nin renkleri giymişsiniz diyorsan eh bir bakıma öyle ama maçın tarihi 26 Aralık 1906 yani Fenerbahçe kavramı daha ortada yok! Olabilir mümkündür sarı lacivert renk de giyebiliriz kırmızı beyaz da ne var bunda. Bunlar denenmiş ama en son olarak sarı kırmızı renkte karar kılınmış. Galatasaraylı'nın bu konuda herhangi bir yarası olacağını zannetmiyorum. Ama kulüp binası içinde sarı ile kırmızı yanyana gelmeyecek diye emir verip kendi armasında yanyana gelmiş sarıkırmızıyı görmeyenler için diyecek birşey yok tabi ...

Senin mantığınla yakşaklaşırsak Türkiye'deki ilk futbol takımı Galatasaray olduğuna göre sarı laciverti ilk kullanan kulüp de biziz. Vazgeçmiş olsak da bize mal edilebilir. O vakit siz neden bu rengi sonradan sahipleniyorsunuz izah eder misin? Sarı kırmızı zaten olmaz sevmiyorsunuz ya bizi sarı laciverti de önceden giymişiz o zaman git kendine farklı bir renk bul !!! Galatasaray takımının hiç giymediği bir renk bul. Öyle mantığa böyle cevap.

Basit şeyler bunlar. Rengimiz sarı kırmızıdır, aşkımız Galatasaray'dır. Olan biten budur.

Hoobastank

way be abi bu adam süper ya. Ama bm kadar olamaz tabi:)

• quote:

Ne diyorsun derdini açıkca yazsana ! Fenerbahçe'nin renkleri giymişsiniz diyorsan eh bir bakıma öyle ama maçın tarihi 26 Aralık 1906 yani Fenerbahçe kavramı daha ortada yok! Olabilir mümkündür sarı lacivert renk de giyebiliriz kırmızı beyaz da ne var bunda. Bunlar denenmiş ama en son olarak sarı kırmızı renkte karar kılınmış. Galatasaraylı'nın bu konuda herhangi bir yarası olacağını zannetmiyorum. Ama kulüp binası içinde sarı ile kırmızı yanyana gelmeyecek diye emir verip kendi armasında yanyana gelmiş sarıkırmızıyı görmeyenler için diyecek birşey yok tabi ...

Senin mantığınla yakşaklaşırsak Türkiye'deki ilk futbol takımı Galatasaray olduğuna göre sarı laciverti ilk kullanan kulüp de biziz. Vazgeçmiş olsak da bize mal edilebilir. O vakit siz neden bu rengi sonradan sahipleniyorsunuz izah eder misin? Sarı kırmızı zaten olmaz sevmiyorsunuz ya bizi sarı laciverti de önceden giymişiz o zaman git kendine farklı bir renk bul !!! Galatasaray takımının hiç giymediği bir renk bul. Öyle mantığa böyle cevap.

Basit şeyler bunlar. Rengimiz sarı kırmızıdır, aşkımız Galatasaray'dır. Olan biten budur.

Hoobastank

KISACA, formamızı sizin kurucularınıza GİYDİRDİK... diyorum...
    Ali Sami Yen yahu daha ne olsun...

ayrıca;
    birşeyler yazıyorsun ki gerçekliği tartışılır, HA GERÇEK OLDUĞUNU VARSAYIYORUM...
    o zamanlarda fenerbahçe yönetiminde gs den birilerinin olması çok doğal..
    Sonradan kurulan Fenerin de yönetiminde bi GS li ahmet mehmet çıkar illaki..
    ama laf hemen kurucu olmuş, yahu çaycı hüsmen efendi o yıllarda gs den fb ye gelse bununda belgelerini alır koyardın buraya, kurucu hüsmen efendi diye, haksız mıyım..
    basit şeylerden kastın buydu sanırım...

son olarak;
    dikkat ederseniz forumda bu tarz gereksiz basit iddaaların altında ya senin yada bir başka yaverinin imzası var... maksat olay olsun birbirimizi yiyelim...

• quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

quote:

Fenerbahçe’yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan Hasan Fuat, Hamit Hüsnü, Hasan Kamil, Galip, İsmet, Hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik

Takviye etmek:Sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, berkitmek, pekiştirmek
    Kurmak:Yapmak, oluşturmak---Belli bir işte beraber çalışacak kimseleri belirlemek

Tek kelime ne kadar da çok şey değiştiriyo değil mi?Kendin söylemişsin takviye etmişler,var olan birşeyi pekiştirmişler....
    Cümle içinde kullanıyorum: Düşmanı, takviye gelinceye kadar oyalamak zorundaydılar..
    Bitmekte olan benzini bagajdaki bidondakiyle takviye ettik...

Yeterince açık oldu sanırım

Bence bu o rektör başta olmak üzere herkese kapak olur. Galatasaraydan Fatih Akyel'i d almıştık şimdi bizi Galatasaray mı kurmuş oldu. Ya da Galatasaray Stjepan Tomas'ı Fener'den aldığında Fenerbahçe Galatasaray'ı mı kurmuş oluyo hayır sadece takviye yapmış oluyo.

• @Hoobastank verdiğin site elbette hepimize kaynak teşkil edebilirdi sadece o yıllarda eksik olsaydı ama
    1910-1911
    1919-1920
    1923-1924
    1925-1926
    1927-1928
    1954-1955
    1957-1958
    1950-1960
    yıllarının hepsinde eksiklik vardır.
    Yukarıda teşkil edebilirdi dedim çünkü savaş yıllarında başkan seçilemeyebilirde.
    Ayrıca demekki 1910 yılının sonunda başkanlığı bırakmış öbürüde 1911'in başında başlamış olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

quote:

quote:

hadi diyelim bize doğru yolu bulmuş birkaç GS li gelmiş...

ama sen verdiğin linkleri pek araştırmıyorsun sanırım...

SİZİN ilk KURULDUĞUNUZDADA RENKLERİNİZ SARI - LACİVERT MİŞ....

bunada biraz değin istersen, senden dinlemesi güzel oluyor
    Evet aynen dediğin gibidir. Ve hatta bu konuda bu foruma konu açan ve tartışan ilk kişi de benim. Tereciye tere satıyorsun farkında değilsin. Galatasaray'ın ilk renkleri kırmızı-beyaz olacaktı ancak o devirde cemiyet kurmak yasak olduğundan kırmızı-beyazı tercih etmiyorlar. Sonra İngiltere'den sarı-lacivert renkli parçalı forma asmarlanıyor. Belki tarihin cilvesi bundan sonra sarı-lacivert renkler Galatasaray'ın renkleri olacakken ilk maçta formalar çok yıpranıyor. O devirde yurt dışında ikinci defa forma getirtmek zor ve pahalı olduğunda başka arayışlara yöneliyorlar. Sonrasını da aşağıda benim yazdığım konudan okuyunuz.
    29 Haziran 2005
    http://forum.donanimhaber.com/m_3275956/tm.htm

Tereciye tere satma olur mu? Geçmiş olsun !

Hoobastank

@02AN FENA KAPAK OLMUŞSUN GEÇMİŞ OLSUN
    @Hoobastank HOCAM BELGE VE DÖKÜMANSIZ KONUŞMAZ HERŞEYİ BELGELER SALLAMA YAZILAR YAZMAZ HERŞEYİ AÇIKLAR
    ARAŞTIRMACI ÜYE @Hoobastank

biz orda o vatandaştan farklı bişeymi yazdık demirci kardeş..
    ben o adamın o konuyu açtığını zaten biliyorum, arama butonu boru değil _ "sarı lacivert renk forma" _...
    sadece "bakalım söyleyecek mi" dedim söyledi..
    dürüst adammış...

ayrıca bol keseden kapak dağıtıyorsun, hayırdır...

• Feykin biri ortalığı kızıştırmak için topic açıp ortam hazırlıyor, hazır siz de hemen atlıyorsunuz. Bu gibilere tepkinizi topiclerine bir tane bile cevap yazmayarak gösterin ki, hiç olmazsa biraz azalsınlar. Ayrıca topiclerin FB-GS-BJK aleyhine ya da leyhine olması önemli değil. Cevap yazmayın, olsun bitsin.

Ayrıca; @Hoobastank, hemen hemen her mesajında kural ihlali yapıyorsun. Aynı şeyi bir daha gördüğüm takdirde şikayet butonunu kullanacağım. Umarım ne yapıyorum gibi bir soru sormazsın.
  • quote:

KISACA, formamızı sizin kurucularınıza GİYDİRDİK... diyorum...
    Ali Sami Yen yahu daha ne olsun...

ayrıca;
    birşeyler yazıyorsun ki gerçekliği tartışılır, HA GERÇEK OLDUĞUNU VARSAYIYORUM...
    o zamanlarda fenerbahçe yönetiminde gs den birilerinin olması çok doğal..
    Sonradan kurulan Fenerin de yönetiminde bi GS li ahmet mehmet çıkar illaki..
    ama laf hemen kurucu olmuş, yahu çaycı hüsmen efendi o yıllarda gs den fb ye gelse bununda belgelerini alır koyardın buraya, kurucu hüsmen efendi diye, haksız mıyım..
    basit şeylerden kastın buydu sanırım...

son olarak;
    dikkat ederseniz forumda bu tarz gereksiz basit iddaaların altında ya senin yada bir başka yaverinin imzası var... maksat olay olsun birbirimizi yiyelim...
    Anlama sorunun yok dimi

Adam sarı lacivert formayla çıktığımız son maçı 1906da oynadık diyor. Afedersin, sakın aşağılama olarak algılama ama o yılda Fenerbahçe kavramı daha portakalda vitamin değil.

Kimin formasını kime giydiriyorsun. hoob anlatmış işte senin mantığınla hareket edersek sarı lacivert renkler Galatasaray'ın ilk kullandığı renktir o zamanlar başka takımda olmadığına göre Galatasarayındır. senin gibi düşünürsek Fenerbahçe 100 yıldır Galatasarayın ilk kullandığı renkleri giyiyor. anlıyor musun bilmem

Yahuu kendi resmi sitenizde ve bütün Fenerbahçe Tarihi kitaplarında

4. Kurucu üyeniz : Galip Kulaksızoğlu'dur Kurucu üye ne demek siz anlamıyormusunuz?

Kendi tarihini bu kadar inkar eden ben başka taraftar görmedim. hatta hoob demiş ki kurucu üyeler listesine bir de Hamit Hüsnü Kayacan'ı eklemişiniz. Kendi resmi sitenizde yazıyor. Yani 1 değil 2 tane Galatasaraylı kurucu üye var. Hadi birinin ki şüpheli gerçi o sonra size başkan olacak ama Galip Kulaksızoğlu herşeyiyle gerçek.

daha neyi inkar ediyorsunuz hazım sorunu mu var

• Domuzla güreşmek anlamsızdır,
    Kazansan da kaybetsen de üstünüz başınız çamur olur,
    Domuzun asıl zevk aldığı şey de budur.
    Bernard Shaw
  • heh işte bende bunun altına imzamı atarım
    quote:

Orjinalden alıntı: silencer01

Domuzla güreşmek anlamsızdır,
    Bernard Shaw
  • hop arkadaşlar ben bu topici tartışmalar falan olsun diye acmadım internette dolaşırken gördüm sizinde ilginizi ceker diye açtım..k*ç*ndan sallıyo diyenler için de link de war orda isteyen girsin baksın we ayrıca ben buraya bişeyler yazsın diye kimseye zorlamıyroum alla alla isteyen yazar ..

Nickodin-QX eğer istemiyorsan bu topice girme seni zorlıyan yok we biras SAYGI(saygı:değer verme,agğırlama,düşüncelilik) bilmeyenler için yazdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkingfb

heh işte bende bunun altına imzamı atarım
    quote:

Domuzla güreşmek anlamsızdır,
    Bernard Shaw

Yahu adamlar baktılar aksini ispatlayamıyorlar özlü sözlere döndüler.

4. kurucu üyeniz has ve has Galatasaraylı işte Kasmayın fazla

Güneş balçıkla sıvanmaz.
    Eşşeğe altın semer vurmuşlar gene eşşekmiş.

4. kurucu üyelerini inkar edenler için diyorum hoob biraz daha kassa valla abi bizim rengimiz aslında sarı lacivert değil diye de inkar edecekler

• sizin renginiz sarı lacivert de değil dimi

• ciddiye alan çıkmadı
    kendi esprisine gülüyor adama bak
  • eee adam elindeki dökümanları ne yapmış. Göstersin kamuoyuna gösterebiliyyosa konuşup ortaya laf atmasını biliyo.

quote:

Orjinalden alıntı: passion_kktc

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe�yi Galatasaraylılar�ın kurduğunu ileri sürdü.

Radyospor�a konuşan Yarsuvat, �Maçlarda, Galatasaray�a yönelik esprili pankartlar açılıyor, ne diyorsunuz� sorusuna; �Galatasaray ile kimse alay edemez. Edirne�den öteye geçememiş kişiler yapar ancak bunu. Elimde dökümanlar da var; Fenerbahçe�yi Galatasaraylılar kurmuştur� şeklinde cevap verdi.

Fenerbahçe camiasından tepki
    Yarsuvat�ın açıklamaları Fenerbahçe camiasında tepkilere neden oldu. Sarı lacivertli yöneticiler, Yarsuvat�ı iddiasını kanıtlamaya çağırarak �Madem elinde bu yönde dökümanlar var, neden bugüne kadar sakladı? Çünkü aslında böyle bir şey yok. Bu iddia komik ve saçma� şeklinde konuştular.

http://haberler.ligtv.com.tr/haberler/?p=321

• quote:

Orjinalden alıntı: egulova

eee adam elindeki dökümanları ne yapmış. Göstersin kamuoyuna gösterebiliyyosa konuşup ortaya laf atmasını biliyo.
    Bakınız hoobastankın bu konuya yazdığı mesajlar.
  • Vallahi biz buna kapak DERIZ...sizi bilemem artikk

kelime oyunu yapmayin ..beceremiyorsunuz....takviye etmek yazili....kalkipta hobaa Feneri kuralim gibi bir olusum yok....

"ama adamin biri bizim kurula girdi diye Fenerbahce yi Galatasaray lilar kurdu demek...."

Onermeler arasinda gordugum en sacma onermelerdendir belirteyim istedim....
    quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

quote:

Fenerbahçe’yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan Hasan Fuat, Hamit Hüsnü, Hasan Kamil, Galip, İsmet, Hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik

Takviye etmek:Sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, berkitmek, pekiştirmek
    Kurmak:Yapmak, oluşturmak---Belli bir işte beraber çalışacak kimseleri belirlemek

Tek kelime ne kadar da çok şey değiştiriyo değil mi?Kendin söylemişsin takviye etmişler,var olan birşeyi pekiştirmişler....
    Cümle içinde kullanıyorum: Düşmanı, takviye gelinceye kadar oyalamak zorundaydılar..
    Bitmekte olan benzini bagajdaki bidondakiyle takviye ettik...

Yeterince açık oldu sanırım

ii

• Salla hocam bunlari yaaa

o okumayi bilmiyor...baska bi topicte buna cevap yazdim...cevaplayamadi...

okumasi yok cunku anca yazabiliyor...

Bos ama yaziyor iste naparsinn
    quote:

ciddiye alan çıkmadı
    kendi esprisine gülüyor adama bak

• Fenerbahçe'yi bir mayıs akşama moda 5 bıyık sokaktaki 3 numaralı evde toplanan 3 genç Fenerbahçe'yi kurmuştur;

Duyun-i Umumiye memuru "Ziya"
    Osmanlı Bankası Memuru "Ayetullah"
    Bahriye Mektebi Öğrencisi "Necip"

İşte bunlar Fenerbahçe'nin ilk kurucularıdır...Biz ne BEREKET JIMNASTIK KULÜBÜ gibi saltanatın kulübüydük,ne Galatasaray gibi aristokratların kulübüydük...Biz halkın kulübüydük..Biz tarihte hiçbir Fransız Komutanlarını saraylarda ağırlamadık...Biz Atatürk'ün binamız yandığı zaman 500 lira bağışladığı takımız...

Kaynak:Fenerbahçe Belgeseli Can Dündar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 4 Ağustos 2006; 22:33:26 >
  • cook lazımdı sanki niye kurulmus kii!!
  • Duydunuz mu arkadaşlar, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet de galatasaraylıymış, ya ya!
    Ne günlere kaldık yaw! Bu adamın başka işi gücü yok mu böyle safsata şeylerle uğraşıyor. Ben de diyorum eğitim sistemimiz neden acınacak halde acaba diye? Böyle eğitimciler olursa acınacak halimize daha çok güleriz biz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 5 Ağustos 2006; 14:50:56 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.