Şimdi Ara

FİAT KULLANANLAR DİKKAT!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2004 model albea kullanıyorum. çok memnunum. fakat anahtarın biri kırıldı. yedeğini yaptırmaya servise gittim. 2 tane yaptırmayı düşünüyordum ama ne mümkün. çünkü 1 anahtar için 125 milyon istediler. türkiyenin her yerinde aynı fiyatmış değişmezmiş. siz siz olun anahtarınızı koruyun. çipli olduğundan başka yerde yapılmıyormuş dendi. ama bir arkadaş kırık anahtardaki çipi anahtarcıya götür 10 ytlye sana yapıverir dedi. ne kadar doğru göreceğiz.... fikri olan varsa lütfen yazsın...

• yok mu bunun bir çözümü. servise yaptırmaya mecbur muyuz..
  • selam arkadaş
    kafanı yarma ufak iş bunlar bir marea kulanıcı olarak ben servislere inanma nerelisin blmiyorm am ama anahtarı cektir kırılan kontaktaki cipi takarlar cipli anahrarlarda var araca okuturlar yani yüklerler ben yaptırdım servise gitme soyguncu bunlar ben mesala kendim yüklerim
  • ben senin gibi anlamam ama. nasıl yapmalıyım. anahtarcı yapar mı?
  • yok mu bu konuda bir fikri, yardımı olan. bir anahtara 125 ytl vermekten kurtarın beni...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokismail

ben senin gibi anlamam ama. nasıl yapmalıyım. anahtarcı yapar mı?

ismail adaşım git bir iyi elektirikciye sor baba yapan varmı diye herkes birbirini tanır sormaile bulursun buradan adres işine yaramaz nerelisin konyaya yakınmı adres vereyim yakınsan gel bedava yaptırayım vallahi neredensin bilelim adaş hatta adresimi yazıyım kargo ile gönder yaptırıp göderiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kejnedar -- 11 Şubat 2007; 20:39:35 >
  • YENİ BİR ANAHTAR ÇEKTİRECEKSİN ONDAN SONRADA ESKİ ANAHTARIN ÜZERİNDEKİ PLASTİK KAPLAMA İÇERİSİNDEKİ ÇİPİ ZARAR VERMEDEN ÇIKARIP YENİ ANAHTARIN ÜZERİNE YAPIŞTIRIP ÜZERİNİ SICAK SİLİKONLA KAPLAYIP ŞEKİLLENDİRECEKSİN.OLAY BUNDAN İBARET.
  • Kesinlikle doğru.Sana maliyeti 10ytl yi geçmez.Bulunduğun yerde alarm işi yapan anahtarcılar varsa onlarada yaptırabilirsin.Clio nun servisteki yedek anahtar fiatı tam 400ytl.Acayip kazık gerçekten.
  • buyrun işte albea anahtarı 125 ytl clio anahtarı 400 ytl...ikiside servis fiyatı....

yurdum insanı hala sümbül peşinde koşuyor anlamak mümkün değil...
  • ne 400 ytlsi abicim. o arabayı alma daha iyi yahu. ben 125 ytlyi bile çok görüyorum. millet 10 ytlden bahsediyor...
  • Benden de 130 ytl istemişlerdi sonra vazgeçtim yaptırmaktan
  • quote:

Orjinalden alıntı: sentry

Benden de 130 ytl istemişlerdi sonra vazgeçtim yaptırmaktan

servisler ruhsat sahibinin başvurusu üzerine orijinal anahtarı temin ederler ya da orijinalini hazırlarlar...bunun da bir bedeli vardır...Türkiyede en ucuzu da tofaştadır.....10 ytl dediğiniz.. kopya ve yasal olmayan dublikedir...(korsan cd gibi..ya da kopya cd gibi)..olmamalıdır...hırsızlığı teşvik eder...hatta öyle cihazlar varki arabanın yanına yaklaşıp çalıştırıyorsunuz 30-40 sn de şiresini çözüp kopyalayabiliyor...bunlar suçtur..
  • Hocam Fiatın ortağı gibi konuşmuş.125 vermek mantığa aykırı yaw
    quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

servisler ruhsat sahibinin başvurusu üzerine orijinal anahtarı temin ederler ya da orijinalini hazırlarlar...bunun da bir bedeli vardır...Türkiyede en ucuzu da tofaştadır.....10 ytl dediğiniz.. kopya ve yasal olmayan dublikedir...(korsan cd gibi..ya da kopya cd gibi)..olmamalıdır...hırsızlığı teşvik eder...hatta öyle cihazlar varki arabanın yanına yaklaşıp çalıştırıyorsunuz 30-40 sn de şiresini çözüp kopyalayabiliyor...bunlar suçtur..

• quote:

Orjinalden alıntı: ademy

Hocam Fiatın ortağı gibi konuşmuş.125 vermek mantığa aykırı yaw

quote:

quote:

125 ytl vermek etik bir mantığa dayanmaktadır....yoksa servislerin ya da fabrikanın anahtar kopyalamaktan kazanç sağlaması sözkonusu bile değildir...amaç insanları araçlarına ve anahtarlarına sahip çıkmaya teşvik etmek,hırsızlığı bir noktada engellemek amaçlı ahlaki etik bir karardır...yoksa fabrika bedava bile verebilir...anlatabildiğimi sanıyorum....
    saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 21 Şubat 2007; 14:07:32 >

• quote:

quote:

Arkadaşım,iyi de maliyeti en çok 2---3 Ytl olan bir anahtar için 100 --400 Ytl istenirse tabiiki kaçağı yapılır.Kimse enayi değil.
    Tıpkı cd de olduğu gibi.maliyeti 0,5---1Ytl. satış fiyatı 10Ytl
    Ondan sonra niye herşey korsan.Bu ürünlere verecek o kadar paran varmı diye soran hiç yok..
    Sen o anahtarı yap bakalım 10--15Ytl veya o cd yi yap 2--3Ytl bakalım millet korsan alıyomu.Bu dediğim fiyatlar bile maliyetinin 5--10 katı olduğu halde..

Orjinal adı altında resmen soygun yapıyorlar.
    Tamam orjinale karşı değiliz kesinlikle.vergili,kayıtlı,kaliteli vb.. Ama bu kadar da fahiş fiyatlar olmaz ki yaaww.

• aman ellerine düşme "orjinal, orjinal" diye diye yolarlar adamı. yabancı arabalarda daha çok, yerlilerde ise eh biraz daha az...
  • bi çözümü vardır heralde
  • geçin bu orjinal hikayelerini git bir anahtarcıya senin bile kopyanı çıkartır.çip mip hikaye.servise kalsa anahtar diye girersin arabanı değiştirinceye kadar gider iş.bütün firmalar böyle.ticaretin raconu bu heralde.anahtar diye girersin yeni modellerde böyle sorun yok der,işte bunda kart var der,bu anahtarsız çalışıyo der girer aklına zevkle bindiğin arabandanda soğutur.ama adamlarda haklı patronları geliyo bu arabalar satılcak diyo çekip gidiyo.aldanmayın demokraside çağreler tükenmez...hadi eyvallah
  • Arkadaşlar bu anahtarı türkiyede izmirde delhpi fabrikası üretip fiatta veriyor benim orda çalışan bir arkadaşım var onlar anahtarcıların kopyalamayapmasına karşı korumalı olduğunu söylüyor haberin olsun sen bence servisten anahtarını al başın ağrımasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.