Şimdi Ara

Fiat Marea Liberty Sıralı Sistem Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2004 model Marea Liberty (103 beygir) sahibiyim. aracıma sıralı tüp taktırmak istiyorum, bazı arkadaşlar eğer tüp taktırırsam sorun yaşayabileceğimi söylüyor, aracım için en uygun sıralı sistem sizce hangisi? tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı.

teşekkürler...

• üst komsum iki senedir atiker kullanıyor...bi sorun yaşamadığını söyleyebilriim....usta da önemli tabi kiii
  • Bizde palio 1.6 103hp var atiker sıralı sistem taktırdık.
    Marea var 2002 103 hp lik, o KME taktırdı, italyan 1600 e falan geldi ama onunki çok iyi gidişi falan.
    Bizimkinin ayarları tam değil o yüzden o kadar seri değil şuanda.

Ama Bora ya da taktırdık o da benzinde gibi bi sorun yok atiker onunkide.

Ama tercihen parça sıkıntısı falan olmasın diye biz yerli taktırdık.
  • benim mareamdada atiker var başta biraz sıkıntı çıktı ama uzun zamandır sorunsuz iyi bir usta bulun yeter...marka çok önemli değil...
  • @sametadali, abi ya istanbul da isen tuzla-pendik-maltepe-kartal taraflarında bildiğin iyi bir usta varmı yada bir yer.
    Bizim burdakiler ayar yaptık diyo gene aynı,tüpte çok yakıyodu,LPG de düzelir dedik ama lpg de çok yakıyor.Adamlar ilk birkar bin km çok yakar falan diyolar nasıl iş ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: solitarymd

@sametadali, abi ya istanbul da isen tuzla-pendik-maltepe-kartal taraflarında bildiğin iyi bir usta varmı yada bir yer.
    Bizim burdakiler ayar yaptık diyo gene aynı,tüpte çok yakıyodu,LPG de düzelir dedik ama lpg de çok yakıyor.Adamlar ilk birkar bin km çok yakar falan diyolar nasıl iş ?

malesef ben izmirdeyim ancak istanbulda duyduğum şafak otogaz var lpg bölümünde topiği var kendisinin bi araştır istersen.Benim izmir şehir içi 10-11 litre yakıyo gayet memnunum senin benzinde yakıtı nasıl benzin ve lpg yakıt değerlerini yazarsan daha sağlıklı olur...
  • quote:

malesef ben izmirdeyim ancak istanbulda duyduğum şafak otogaz var lpg bölümünde topiği var kendisinin bi araştır istersen.Benim izmir şehir içi 10-11 litre yakıyo gayet memnunum senin benzinde yakıtı nasıl benzin ve lpg yakıt değerlerini yazarsan daha sağlıklı olur...

Benim benzinde 470 bin yakıyo, lpgde tam olarak ölçüm yapamadım ama ilk taktırdığımızda bi yol ölçümü yapmıştık.İstanbul'da e5 ve şehir içinde hesaplarımıza göre 175 bin yaktı(bin değerinden yazdım kuruş olarak bezin:47 kuruş, lpg: 17,5 kuruş).Ha bide bu 47 kuruşluk yakıt hiç normal bi değer değil ama, biraz sorun var arabada benzindeyken çoğu zaman devir 1000 in altına düşüyo ve araba yığılıyo öne doğru kendi kendine motor freni yapıyor bir nevi.Vites kaçta olursa olsun bu yığılmayı yapıyor.

Servise kaç defa götürdük ama bişey bulamıyolar.Abi sağlam bu deyip geri veriyolar arabayı.Volvo servisinde çalışan bi tanıdık vardı ankarada o elektronik sistemdendir dedi, elektrik tesisatında yada elektronik sistemde bi arıza varsa yapıyodur dedi.Bizimde bazen gösterge panelinin ışıkları sönüyo yanıyo vs... sorunlar oluyo.Ama servis bişey yok diyo.
    Birde başka bi usta sensörlerdendir diyo.Anlıyacağınız akıl veren çok ama icraat yapıpta arabayı düzeltebilen yok.

Ama bu sıralar lpg de çok daha fazla yaktığına eminim.Çünkü en azından 30 liralık lpg ile 150 km yapması lazım,ama yapmıyor.Bu hafta depoyu tam doldurup bi ölçüm yaparım belki.

Zaten allah kısmet ederde şu fiattan bi kurtulabilirsem bi daha (allah'a büyük konuşmayalımda) fiat almamayı düşünüyorum.Parça pahalı adam gibi servis yok,masrafı çok oluyo,yakıt masrafı çok.
    ayrıca bundan sonra zaten kesinlikle ABS olan bir araç alacağımada eminim.Bunun frenlerinden çektiğim çile yetti artık.3-4 ayda bi balata bitermi yav? her 2 ayda bir fren ayarı bozulurmu?.Zaten tutmuyo frenler oysaki ABS ne güzel basıyorsun duruyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitarymd -- 15 Haziran 2009; 19:06:47 >

• quote:

quote:

Benim benzinde 470 bin yakıyo, lpgde tam olarak ölçüm yapamadım ama ilk taktırdığımızda bi yol ölçümü yapmıştık.İstanbul'da e5 ve şehir içinde hesaplarımıza göre 175 bin yaktı(bin değerinden yazdım kuruş olarak bezin:47 kuruş, lpg: 17,5 kuruş).Ha bide bu 47 kuruşluk yakıt hiç normal bi değer değil ama, biraz sorun var arabada benzindeyken çoğu zaman devir 1000 in altına düşüyo ve araba yığılıyo öne doğru kendi kendine motor freni yapıyor bir nevi.Vites kaçta olursa olsun bu yığılmayı yapıyor.

Servise kaç defa götürdük ama bişey bulamıyolar.Abi sağlam bu deyip geri veriyolar arabayı.Volvo servisinde çalışan bi tanıdık vardı ankarada o elektronik sistemdendir dedi, elektrik tesisatında yada elektronik sistemde bi arıza varsa yapıyodur dedi.Bizimde bazen gösterge panelinin ışıkları sönüyo yanıyo vs... sorunlar oluyo.Ama servis bişey yok diyo.
    Birde başka bi usta sensörlerdendir diyo.Anlıyacağınız akıl veren çok ama icraat yapıpta arabayı düzeltebilen yok.

Ama bu sıralar lpg de çok daha fazla yaktığına eminim.Çünkü en azından 30 liralık lpg ile 150 km yapması lazım,ama yapmıyor.Bu hafta depoyu tam doldurup bi ölçüm yaparım belki.

Zaten allah kısmet ederde şu fiattan bi kurtulabilirsem bi daha (allah'a büyük konuşmayalımda) fiat almamayı düşünüyorum.Parça pahalı adam gibi servis yok,masrafı çok oluyo,yakıt masrafı çok.
    ayrıca bundan sonra zaten kesinlikle ABS olan bir araç alacağımada eminim.Bunun frenlerinden çektiğim çile yetti artık.3-4 ayda bi balata bitermi yav? her 2 ayda bir fren ayarı bozulurmu?.Zaten tutmuyo frenler oysaki ABS ne güzel basıyorsun duruyorsun

benzin değerinizde çok yüksek kesin bi sorun var iyi bir ustaya göstermek lazım lpgde 17,5 kuruş normal ama fazlası normal değil...size sorunlu bir araç denk gelmiş sanıyorum bunun fiatla alakası yok her markada olabilir. Ben arabamdan çok memnunum 1 buçuk yıldır 24 bin km yol yaptım şehir içi 17 şehir dışı 12 kuruş yakıyor...ve aldığımdan beri periyodik bakım dışında hiç masraf etmedim. ABS yok ama frenlerdende memnunum aldığımdan beride hiç balata değiştirmedim...sizinki şanssızlık olmuş...inşallah çözersiniz sorunu aslında marea çok güzel bir arabadır...

• @sametdali
    quote:

aslında marea çok güzel bir arabadır...

Evet ama bizdeki palio maalesef, fiatla bi alakası yok derkende şunu söylemek isterim sizinki iyi ise herkesinki iyi diye birşey yok.
    Benimki kötü ise herkesinki kötü diyede birşey yok ama.Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali benimkide bu zaten ilk fiat arabamızda değil o yüzden diyorum fiat almamaya çalışacağım.

Mümkünse fiattan sonra japon araçlarına terfiyi düşünüyorum,hatta alman araçları.Çıtayı yükseltmek adına değil, sadece bundan sonra sorun çıkartmayan yada az sorun çıkartan araçlar alırım inşallah.

Ama herşeye rağmen arabamı seviyorum da;
    da sı var işte...

• quote:

@sametdali
    quote:

aslında marea çok güzel bir arabadır...

Evet ama bizdeki palio maalesef, fiatla bi alakası yok derkende şunu söylemek isterim sizinki iyi ise herkesinki iyi diye birşey yok.
    Benimki kötü ise herkesinki kötü diyede birşey yok ama.Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali benimkide bu zaten ilk fiat arabamızda değil o yüzden diyorum fiat almamaya çalışacağım.

Mümkünse fiattan sonra japon araçlarına terfiyi düşünüyorum,hatta alman araçları.Çıtayı yükseltmek adına değil, sadece bundan sonra sorun çıkartmayan yada az sorun çıkartan araçlar alırım inşallah.

Ama herşeye rağmen arabamı seviyorum da;
    da sı var işte...

o senin tercihin tabi ancak eğer kronik bir sorunu yoksa arabaya çamur atmamak lazım kesin bir nedeni vardır benim demek istediğim bu sorunlar fiat harici bir markadada olabiliyor...hayırlısı olsun sizin için...

• @sametdali, bende onu diyorum işte.
    Bende bu şans varken

(Bentleyde alsam durum aynı olacak sanki... )
  • quote:

@sametdali, bende onu diyorum işte.
    Bende bu şans varken

(Bentleyde alsam durum aynı olacak sanki... )

sizin palio kaç motor? 1.4 palioların yakıtı fazla deniyor zaten 16 valf olan 1.2 ve 1.6 ların çok iyi ama...
  • Bizim palio 1.600 cc 16V
  • quote:

Bizim palio 1.600 cc 16V

benim araçla aynı motor var o zaman çok ilginç ya...
  • Motor aynı motorda, harbiden şansla ilgili birşey ya.
    Mesela cep telefonu konusunda da şansım yoktur, hangisini alırsam alıyım 2.Ayın içinde bozulur ve yenisini almamak için öyle kullanmak zorunda kalırım.

Tamamen şans galiba...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.