Şimdi Ara

Fiat Punto Steering Fail

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fiat Punto Multijet 2004 aracım var. Geçen hafta şehir içinde seyir halinde iken Steering Fail arızası verdi. Gideceğim yere kadar o arıza işareti ile devam ettim. Daha sonra bir kaç saat sonra tekrar kontağı çevirdiğimde hata gitmişti. Bu hatanın basit bir hata olmadığını biliyorum. Bu yüzden 1 haftadır arabayı satmayı düşünüyorum. 1 haftadır 200-300 km yol yaptım ve hata vermedi ama gözüm sürekli o ikaz ışığında ve maalesef bu sabah verdi. Artık servise gitmeyi düşünüyorum fakat daha önce bu arıza ile karşılan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Bu arızanın bana masrafı ve yapmam gerekenleri söylerseniz memnun olurum. Direksiyonun elektrikli olduğunu biliyorum aklıma akünün zayıfladığı ve bu yüzden direksiyon elektriğinin tam şarj etmediğini için bu arızayı verebileceği fikrini kapılıyorum.

Notlar:
    arabam 110.000 km de
    cıty modu kullanmıyorum
    direksiyonda sertleşme olmadı
    çok nadir de olsa bazen marj almıyor sanırım akü biraz zayıflamış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckstrike -- 21 Ekim 2013; 8:58:22 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Fiat Punto Direksiyon Arızası (Steering Fail)

Fiat Punto'nuzda "steering fail" mesajıyla karşılaşıyorsanız, bu, elektrikli direksiyon sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durum, direksiyon hakimiyetinizin kaybolmasına ve aracınızı sürmenin güvensiz hale gelmesine neden olabilir.

"have power steering checked" Mesajı Ne Anlama Gelir?

"have power steering checked" mesajı, elektrikli direksiyon sisteminin kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu mesaj, arızanın kaynağını belirlemek ve gerekli onarımları yapmak için aracınızı yetkili bir servise götürmelisiniz.

Fiat Punto "have power steering checked" Mesajı

Fiat Punto'nuzda "have power steering checked" mesajı görünüyorsa, aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

• Aracı güvenli bir yere çekin.
    • Motoru kapatın.
    • Kullanım kılavuzunuza bakın ve "have power steering checked see handbook" bölümüne gidin.
    • Sorunu gidermek için verilen talimatları izleyin.

Önemli Uyarılar:

• Fiat Punto'nuzda "steering fail" mesajı görürseniz, aracı hemen güvenli bir yere çekin ve motoru kapatın.
    • Elektrikli direksiyon arızası ciddi bir güvenlik riski oluşturabilir. Bu nedenle, sorunu en kısa sürede gidermek çok önemlidir.
    • Sorunu kendiniz gidermeye çalışmayın. Elektrikli direksiyon sistemleri karmaşık cihazlardır ve yalnızca yetkili bir servis tarafından onarılmalıdır.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Araba problem çıkardı, satayım düşüncesi çok yanlış. Nasıl bir milletiz hatalı malı başkasına kakalamaya bakıyoruz ya.

City mod ile ilgili bir hata. Öyle aşırı zor yapılan bir problem değildir. Hatta akünüzün zayıflığından dolayı bile olabilir. Yeni bir akü taktırın. Sorun düzelmese bile akü değişimi gerekiyor komple araç sağlığı için.Hatta sorununuzun başlangıç sebebi bile akü olabilir.
  • luckstrike L kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynağının sebebi ve araçla ilgili her türlü sorunuzun cevabını bu kulüpte bulabilirsiniz. City direksiyon arızası 2003-2006 arasında üretilen ve hatta 2006-2007 de üretilen G.puntoların da kronik bir sorunudur. Sebebi ise direksiyon sisteminde bulunan "açı sensörü" ya da "tork sensörünün" zamanla yıpranması ve arızaya sebep olmasıdır, nadirde olsa akünün zayıflaması veya nem bu arızanın kısa sürelide olsa meydana gelmesine sebep olur. City modu kullansanız da kullanmasanız da bu arızanın oluşmasını etkilemez.

http://forum.donanimhaber.com/m_23574677/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.