Şimdi Ara

Fiber modem uyumlu router?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar,şöyle bir sorunum var evde superonline fiber kullanıyorum,modem salonda ve kablosunu uzatma şansım yok,eve servis takarken ters bir yerden girildi evi kırıp dökmemek için ve salonun köşesinde yere monte ettiler,salon,mutfak vs sorunum yok ama yatak odası ve evin diğer odaları gibi salona uzak olan yerlerde internet sinyali alamıyorum kablosuz olarak,bunun çözümü için 4 kez farklı markaların kablosuz sinyal artırıcılarını aldım fakat bir türlü verim alamayıp iade ettim,son aldığım linksys ürününün müşteri hizmetleri bu cihazın fiber modem altyapısı ile uyumlu olmadığını ve böyle bir ürünlerinin henüz olmadığını söyledi.Ben sürekli ürünlerin kalitesiz veya duvarların kalın olduğundan dolayı sinyal alamadığımı sanarken sorunun routerların fiber modem ile uyumsuz olmasından olduğunu öğrendim(veya yanlış bilgi verildi).Bu sorunumu çözmek için kullanabileceğim bir router bileniniz var mıdır inanın ipad aldım yatak odasında keyif yapmak istiyorum sinyal yok çıldırmak üzereyim,fiber internet kullanıp router ile sinyal sorununu çözenlerinizden marka ve model yardımı bekliyorum,teşekkürler.

• RT-N56U'yu tavsiye ederim fiber modem olarak kullanılabiliyor evde kullanıyorum,harici anteni olmadığına bakmayın çekim gücü gayet iyi ekstra repeater ya da sinyal günçlendiriciye ihtiyac duyacağınızı sanmam, aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_73413785/mpage_1//tm.htm#73635441

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 28 Nisan 2013; 21:38:18 >
  • Dediğim gibi modemin yeri oldukça uzak,büyük bir evim var ve farklı bir modem kullanıp riske girmek istemiyorum,router bir cihaz takmak benim daha işime gelecektir.
  • yanlış bilgi vermişler daha doğrusu direkt fiber optik kablo takılmaz demek istemişler... bendeki Pirelli router AP ( erişim noktası ) tekrarlayıcı ile çalışmıyor sendede durum bu olabilir WISP fonksiyonu ile ağı genişletebilirsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.