Şimdi Ara

FISSLER Cenit Pan Tava 24cm (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
8.765
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kapak kutunun içinden mi çıkıyor? Görsel paylaşabilir misin?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _magnetar_ kullanıcısına yanıt

Kapak ürünün üzerine takılmış geldi.

Adreslerimiz aynı olduğu halde benim siparişim farklı bir şubeden arkadaşınki farklı bir şehirdeki şubeden teslim edildi...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Benimki de Van şubesinden geliyor.

Tava zaten kutuda değil. Alttaki linkteki gibi bir karton var sadece üstünde. Kapak ayrıca kargo kolisine konulmuş. Resimler yok elimde.

• Bana da kapaksız geldi.Kapaklı olduğu için almıştım.Bu durumda iade edeceğim.

• Tava ulaştı biraz önce. Kapaksız geldi, yine de kullanacağım.

FISSLER Cenit Pan Tava 24cm

FISSLER Cenit Pan Tava 24cm

• Kapaksız- Made in Italy
    Eskişehir Vegadan geldi.

Üretim ve hammadde farkına göre iade ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapaksız italya üretimi geldi. Bence güzel gibi duruyor ama tavadan anlayan var mı? kalsın mı iade mi edelim? iade edilecekse alternatif atar mısınız?

• Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt
    Bu tavayı mediamark'ta daha konusu açilmadan incelemistim. Güzel saglam bir tava ancak kaplamasından emin olamamıştım. Eski zamsız fiyattan satiyor suan mediamark, Bütün Tava/Tencere ürünleri 2kat zamlandi. Daha ucuza, daha kaliteli önerebileceğim pek yok.
    .
    Bu tavaya muadil önerebilecegim,
    Tefal 6x Excellence veya 6x Unlimited One olanlar bana kaplaması daha iyi hissi vermişti. indiksiyon uyumlularda,
    Tefal bu ay gene zam yapti. Bende 26 ve 28 cm'i mevcut. Çok güzel tava ancak illa ki bir aşamadan sonra kalkacak kaplaması. Şikayet var her markanin kaplama kalkma vs şikayetleri ile dolu.
    Ama kesinlikle yapışma yapmıyor.

Bende bi tanede 24 cm veya 22cm almak için kampanya, kupon vs kovalıyorum.
    Şuan en iyi fiyat Hepsiburada'nin kendisinin sattığı 6x'ler. 24cm 489TL

Diger alternatif, tavada Karaca Bio Diamond Pro serisi tavalar, Tavanin tasarimi, malzeme kalitesi ve kulp tava dengesi çok iyi, tefale göre daha profesyonel bir havası var, Metal kulplu olduğundan firinda kullanimada uygun. ama kaplamasini deneyimlemedim kalitesini bilmiyorum. Kasim'da 240tl olan tava şimdi 499TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabo -- 25 Şubat 2022; 22:52:45 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• yabo kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam, emeğine sağlık. Kalsın o zaman bi süre de bunu kullanırız :) 2 kişiyiz zaten boyut olarak hiçbir problem yok bizim için.

Hocam döküm lezzetinde yapışmazlığında ama hafif olan tava önerebilir misiniz? Annem kaldırırken yıkarken zorlanıyor dökümü.

28-30 cm olması daha iyi olur en azından 26. 24 çok küçük.

Daha da pahalanmadan alalım bir tava uzun ömürlü, kolay yıkanan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 27 Şubat 2022; 14:30:50 >
  • Hocam dediginiz kriterlerde benimde, Evde 2 farkli boyutlarda döküm tavam oldugu halde, dökümün bakimi bana zor geldiği için ve kullanimdan önce ısıtmak uzun sürdüğü, özellikle hamburger vs pişirmek için almayı düşündüğüm bir ürün var.

Tefal Delicio Difüzyon Tabanlı Döküm Tava
    20,24,26cm boylari mevcut.
    28'de var ama internet'te yok mağazalarda bulabilirsiniz sanirim.
    Bu tava Aliminyum döküm. Normal demir döküm tavalara göre hafif (Al 2,8g/ Fe 7,2g özgül ağırlık), ancak diger tavalara göre (saf döküm olup boşluksuz yapida olduğundan) bir miktar daha ağır,
    Arti tefalin 2x titanium yapişmaz kaplamasi var.
    Temizlemesi çok kolay, bakım gerekmiyor.
    Ancak döküm tavalar gibi ömürlük degil kaplama gitti mi at çöpe direk aliminyum ile temas sıkıntı yaratabilir,
    Malesef fiyatlar uçtu herseyde oldugu gibi,
    26cm şuan en iyi fiyat Hepsiburada'da 405TL,
    kuponla filan daha uyguna getirme sansiniz var.

Eğer gerçekten hafif istiyorsaniz mecbur katmanlı yapida olanlara yönelmeniz gerekiyor. Tefal 6x Excellence, 6x Unlimited One
    3X Ultimate One,
    olanlarida tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabo -- 27 Şubat 2022; 15:4:37 >

• Bu mangalda kullanılabilir mi hocam istendiğinde?

418'e 28'ini buldum ama elim gitmedi almaya

https://www.hepsiburada.com/tefal-delicio-difuzyon-tabanli-28-cm-dokum-tava-p-HBCV00000OX20U?magaza=EVSHOME&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.2.1

Şu aşağıdaki videodaki gibi non-stick olarak geçenler nasıl acaba?

Kaplama vs. yok sanıyorum ki bunlarda. Uzun ömürlü müdür acaba?

FISSLER Cenit Pan Tava 24cmPro Home Cooksyoutube
    Upgrade your kitchen with Misen’s amazing cookware and knives! Go to https://bit.ly/3q4Ri7l and use promo code prohomecooks to get 20% off your first order! 00:00 - Intro 00:53 - Sausage & Pesto Pasta 04:33 - Tomato Coconut Curry 09:52 - Lettuce Wraps 13:40 - Cauliflower Fried Rice Check out the blog post for detailed recipe and video breakdown - https://prohomecooks.com/recipes/3680-2/ Watch Part One Here Here - https://youtu.be/UIOW18kRDEA For all the gear I used in this video https://www.prohomecooks.com/kitchen-gear Follow me on instagram @lifebymikeg for behind the scenes action All music provided royalty free by Epidemic Music -Video Credits- Creator and Host - Mike G Co-Editor and Producer - Hayden H @haydenhoyl Blog Writer - Alex C @threhungrybellies
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Ft%3D65%26v%3DPN-5UUzj7SI%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGOXQ7ZAGIhDr8vB2YKgVpIbM2j6KPHXvMgFy

6X'ler nasıl hocam daha mı uzun ömürlü verdiğiniz tefala göre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 27 Şubat 2022; 15:4:39 >

• Delico tavaların sapları plastik, ve teflon kaplamalar 280 derece civari üzerinde buharlasıyor ve zehirli gaz saliyor. Bu nedenle mangal'da kullanilmaz bence,

video'da Non-stick olarak gecen tavalar'da teflon kaplama,
    Tefal'in iddasina göre 6x'lerin kaplamasi 6 kat dayanikli, Delico'lar 2kat,

Günlük kullanim amaçli düşünüyorsaniz (Et gibi mühürleme gerektirmeyen pişirmelerde) 6x'lerin daha çok yönlü oldunuğunu düşünüyorum. (Firin ve mangal uyumsuz)

Ama en kalitelisi bile eninde sonunda aşınıyor çiziliyor.
    Yapişmaz özellikli ömürlük yapişmaz kaplamali tava ben bilmiyorum,
    Ömürlük tavalar, Çelik,
    Karbon Çelik/Demir Döküm tavalar bunlarda seasoning denen işlemle yapışmaz hale gelebiliyorda temizlik ve bakim dertleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabo -- 27 Şubat 2022; 15:33:51 >
    Metal değdirmeden de tel kullanmadan da yapsak yine çiziliyor desenize.
    Schafer in tavaları nasıl granit dökümler? Yine seasoning gerektirecek sanıyorum ki.
    Ağır da büyük ihtimal.

Ne alsak bilemedim. Çok pahalı her şey.

• Döküm lezzetinde yapışmaz tava olmaz. Yapışmaz tavalar (teflon ve granit gibi farklı isimlerdeki teflonlar hepsi aynı temelde) kesinlikle mangalda kullanılmamalıdır. 200-240 dereceyi pek geçmemelidir. Boş halde kızdırılmamalıdır. Demir döküm veya kaplamasız çelik tavalar yüksek ısıda kullanılabilir.

Tava öneriniz var mı hocam uzun ömürlü yapışmaz olması yeterli mangaldan gözümüzü çektik artık.

• Çok fazla ürünü denemedim. Ben tefalin kaliteli serileri, fissler gibi ürünlere güveniyorum şahsen. Tavayı uygun şartlarda kullandıktan sonra çok sıkıntı olmadı bende. Çok yüksek sıcaklığa çıkarmaya, metal malzeme değdirmemeye dikkat etmek gerek.

Aslında döküm tavalar sanıldığının aksine çok temizlik ve bakım gerektirmiyor. Bu tip tavalarla yapılan pişirmeler ön hazırlık istiyor ancak insanoğlu hızlı pişirme/yeme alışkanlığından vazgeçmediği gibi temizliği de vaktinde yapmaktan imtina ediyor.

Döküm tava, döküm kalınlığına göre ısıtılmalı. Bu süre 10 dakikayı geçer.

Akabinde pişirilecek ürün marine edildiyse, marinasyonda sıvı yağ kullanılmalı. Türk insanı her şeye zeytinyağı koymayı seviyor. Ama marinasyon ve yüksek dereceli pişirmelerde, uçucu zeytinyağı kullanılması hatalı.

Bu tip pişirmelerde ısıyı iyi ileten ve uçuculuğu az olan ve yanma noktası çok olan yağlar kullanılmalı ki, mutfak kültürümüze en uygunu mısır-ayçiçek yağı. Ben mısır yağı kullanıyorum.

Zeytinyağı saflığına göre 160-200 derecelerde yanıyor ve uçuyorken, ayçiçek-mısır yağları 250 dereceleri görüyor. En iyisi aslında Ghee-Avakado yağları ancak bulmak zor, maliyet çok. Tereyağ 150 derecelerde uçuyor ve yanıyor. Haliyle bu da Türk mutfağında kullanılan hatalı pişirme yağlarından birisi.

Marine edilmeyen bir yiyecek pişirecekseniz (bazen diyet amaçlı göğüs eti vs yapabiliyorum) tavanın son ısınma noktasına gelmeden önce hafifçe yağlamalı. Spreylemek daha iyi bir yöntem, eşit dağılım ve katman oluşur. Ancak spreyleme, harlı ateşte alevlenme yapabilir buna dikkat edin.

Son doruk noktasında ise tekrar bir kat daha yağlama yapıp, dumanlanma gerçekleşmeden pişireceğiniz-mühürleyeceğiniz yiyeceği koyun.

Etin kalınlık, türü vs. göre tam mühürlenme sonrasında çevirin. Aksi halde parçalanma, yapışma olur. Pişen et yapışmaz, tam olarak mühürlenmeyen, sıvıyı dışarı çıkarabilen et yapışır.

Her şey tamamlandı, yemek pişti. Hurra masaya oturmuyoruz. Ufak bir tüyo, eti tabak yerine, tahtadan imal bir tabak/kesme tezgahına alıyoruz. O dinlenirken, sıra geldi ana temizliği yapıp, yemeye oturmakta.

Döküm tavayı önce sıcak suyla ve ısıyı düşürerek, soğutuyoruz. Tam soğuk hale gelmeden önce ve ancak plastik bir fırçayı yakmayacak haldeyken, sıvı bulaşık deterjanı ve bulaşık fırçasıyla temizliyoruz.

Bir süre deterjanı bırakın üstünde, sonra fırçalayın. Enine ve boyuna fırçalamaları yaptınız, herhangi bir yağ kalmadı, parçacık yok. Bu durumda son durulamayı da sıcak su ile yapın, fırçayla deterjan kalıntısı kalmadığından emin olduğunuzda durulama tamamlandı.

Bir bez ile hemen kurulayıp, yerine kaldırıyoruz.

İşte yemek piştikten sonra sadece 3-4 dakikada bu temizliği her seferinde yaparsanız, döküm tavamın üstünde 10 yıllık yağ var, döküm zormuş demezsiniz. Her pişirme öncesi ve sonrası önemli bu yazdıklarım.

Yapmayan eş-dost-akraba oluyor, üstünde gerçekten 10 yıllık tabaka oluşmuş, görünce üzülüyorum. Ha bu tavalar da temizleniyor, zor değil. Isıtırsınız, yağlar yumuşar, sonra sistemli olarak sıcaklığı azaldıkça fırçayı yakmayacak şekilde temizlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 28 Şubat 2022; 17:48:51 >

• Eksik cam kapak talebimi iletmistim, bugün göndermişler, teslim edildi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.