Şimdi Ara

Fixnet 32 mbps hiz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 150 metre yakınına tip21 saha dolabı geldi ve vdsl ye yeni geçiş yaptım 32 mbps akk siz tarife ve 50 mbps 200 gb kotalı 2 ayrı hatta internet aldım fixnet ten Modem arayuzune baktigimda hız tanımlamaları doğru şekilde yapılmış Modem değerleri mükemmel
    Snr marin 33
    Hat zayıflama 10
    Şeklinde değerleri var kullandığım modemler airties 5760 ve drytek 2860

Sorunà gelecek olursak hız testi yaptığımda en fazla 8-9 mbps download 1.9 gibi Upload hızı alıyorum
    Telekom ve fixnet ısrarla sorunun kendilerinde olmadığını söylüyor
    Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Fixnet 32 mbps hiz sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altiparmak1982 -- 7 Ağustos 2015; 20:53:19 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Sorun onlardan kaynaklı modemi kapat 1-2 dk bekle tekrar aç hız testi yap kaç görücen gün içinde 50 yi gördünmü ? portla alakalı problem olabilir hız geliyor ama hızı kullanamıyor.
  • Ulaşılabilir hız harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Sorun onlardan kaynaklı modemi kapat 1-2 dk bekle tekrar aç hız testi yap kaç görücen gün içinde 50 yi gördünmü ? portla alakalı problem olabilir hız geliyor ama hızı kullanamıyor.

Kaç defa Reset attım ama nafile 8-9 mbps yi yukarı geçmiyor hız sürekli iç tesisatı kontrol edin diyorlar ama tesisatta sorun olsa Modem değerlerine yansıması lazım değilmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yogunluk veya portla ilgili sorun var tesisatta sıkiınti yok telekomun altyapisi cop.

• Hep sabit bir değer mi geliyor yoksa gece 2 den sonra Hız artıyormu

• port bölmüş olabilirmi. Arkadaşın dediği gibi gece saatlerinde deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Hep sabit bir değer mi geliyor yoksa gece 2 den sonra Hız artıyormu

Gece ve gündüz sonuç aynı 8-9 mbps arasi bazen 5-6 mbps cikiyor ama upload surekli 1.9 mbps cikiyor birde tarifenin bir tanesi akk siz yani Full hız vermeleri lazım hat degerleri sürekli sabit Modem tarafında hersey normal görünüyor ama hız testinde sonuç düşük

ping süresi fixnet Server 20 ms ttnet Server 15 ms civarı çıkıyor adsl varkende öyle idi acaba diyorum telekom da bir yerde adsl takılı felanmi kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altiparmak1982 -- 8 Ağustos 2015; 11:03:39 >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    Port bölme diye birşey yok arkadaşın arıza kaydı bıraktırması lazım en kötü sağlayıcı değiştirecek madem çözmüyorlarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 8 Ağustos 2015; 11:48:12 >
  • Yer neresi hocam?

Ip blogu farklı bişey gelince birde test yapın modem kapatın acın sürekli.
    Ayrıca tracert komutuyla nerede kayıp yasıyorsunuz birde ona bakabilirmisiniz?

Al-satlarda genel bir sıkıntı yok aynı paketi bizde veriyoruz haftalardır hız sorunu diye hiç bir şikayet duymadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan.Akbekmez

Yer neresi hocam?

Ip blogu farklı bişey gelince birde test yapın modem kapatın acın sürekli.
    Ayrıca tracert komutuyla nerede kayıp yasıyorsunuz birde ona bakabilirmisiniz?

Al-satlarda genel bir sıkıntı yok aynı paketi bizde veriyoruz haftalardır hız sorunu diye hiç bir şikayet duymadım

İp sabit değişmiyor ben sabit ip istedim sakarya akyazi altındere Fiber yeni çektiler tracert komutu için bilgisayar başına geçince bakacağım

Fixnet ile az evvel görüştüm hatların profillerini telekoma yeniden yazdiracaklarmis profiller sabit hız tanımlanmış olabilir diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altiparmak1982 -- 8 Ağustos 2015; 18:29:24 >
  • Malesef sorun devam ediyor telekom sorun yoktur diyerek arizayi kapatmış

• Modemlerde kisitlama olabilir mi? Upload gayet normal downloadda sıkıntı var. Ping de normal. Modemi fabrika ayarlarina getirip tekrar kurmayi denediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun tamamen ttnet kaynaklı 2.5 yil uzerinde fixnet kullanicisiyim
    Baska iss kullanıcılarına ozel bir gicigi var ttnetin tek sorun budur hakkini ara derim bendede suan 8mbitlik bir kayip var ve dedikleri soz sadece hattiniz destekledigi hiz bu
    Sirf bu yuzden baska bir firma dusunmuyor degilim son gunlerde

• altiparmak1982 A kullanıcısına yanıt
    PC niz modeme kablo ile bağlı şekilde test ediyorsunuz değilmi? Gerçi kablosuz olarakda 8 mbit hız düşük..
  • Sorun telekom kaynaklı çıktı Bugün itibari ile herşey olması gereken gibi oldu ilgi alakalari için fixnet firmasına özellikle burak beye teşekkür ederim

• Sorunun çözülmesine sevindim dediğim gibi sorun onlardan kaynaklı çıktı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.