Şimdi Ara

Flash9f.ocx Hatası Kafayı yemek üzereyim.YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet hatayı veren dosyanın adı Flash9f.ocx webbrowser üzerinden flash video izlettirmiyor direk hata raporu olarak bana dönüyor.
    Flash Playeri defalarca kaldırıp yeniden kurdum olmadı hatta şaşıracaksınız Format attım yine olmadı.
    Çoğu video sitesini açıyor fakat video ve ses kesik kesik geliyor ses tam gelse video kesik kesik geliyor. Bazı kaliteli flash video sitelerinde direk açmadan hata veriyor isim vermeyeyim reklam olur.
    Ekran kartı driveri demeyin browserden kesik kesik izledigim videoları idman ile indirdim tam ekran mükemmel izledim.
    Sadece flash videolarda değil. Flash ile yapılmış bir siteye girdiğimdede yüklemenin yarısında activex flash eklentisi Flash9f.ocx dosyasından dolayı hata veriyor. Defalarca Flash player9 u kaldırdım yeniden kurdum olmadı. Hatta Adobe nin sitesinden uninstall flash player die eklenti indirdim kaldırdım yeniden kurdum olmadı.
    Mozillada denedim aynı hata kapat veriyor fakat çok garip ondaki kaynak dosya dll. npswf32.dll dosyası bu dosyadan dolayı hata verdiğini söylüyor ve kapatıyor. Çıldırıcam bana bir yardımcı olun arkadaşlar.

• flash9f.ocx ie için ActiveX eklentisi olarak çalışıyor. ff de gördüğünüzde ff ,opera gibi diğer tarayıcılara eklenen flash plug-ini.
    flash video seyretmeye çalışırken hangi programlar çalışıyor? ..(antivirüs ,güvenlik duvarı ..hepsini kapatıp dene) Hata içeriğini ,ekran görüntüsü olarak koyarsan araştırma fırsatı bulabiliriz..
  • antivirüs, güvenlik duvarı herşey kapalı msn bile , ekran görüntüsünü akşam alıp koyayım o makinada değilim ilginizden dolayı tesekkürler.
  • ne yap biliomusun kasanın bütün kablolarını çek.al eline kasayı dooru cama yapış ve bırak kurtul gitsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ereneraslan7

ne yap biliomusun kasanın bütün kablolarını çek.al eline kasayı dooru cama yapış ve bırak kurtul gitsin

bu da bir çözüm tabi. ama çok masraflı

dostum anladığım kadarıyla problemin bayağı ciddi ve canını çok sıkmış yazdıklarından anlaşılıyor.bazen bu tip problemlerin donanımlardan kaynaklandığı hissine kapılıyorum.çünkü bir türlü üstesinden gelinemiyor.
    2-3 yıl önce öğrenimimiz gereği ETA muhasebe programıyla uygulamalı ders görüyorduk.bilgisayarı olan tabi evinde pratik yapabiliyordu.gelin görün ki bir türlü şu aptal muhasebe programını pc'me kurabilmiş değilim çok inat ettim.farklı yerlerden indirdim,dedim bu ilaçlıdır çalışmaz demosunu indirdim yine olmadı.hatta benim pcmde çalışmayıp arkadaşımın pcsinde rahatça çalışmıştı.net frame work 1,1.1,2, ve hatta 3'ü yükledim sırasıyla olmadı formatladım tekrar denedim yine olmadı.yani olmayınca olmuyor.

bir de bazen,bazı Princo DVD'leri yazdıramama durumum var. şimdi diyorum ki Allah'tan benim bir de seninki gibi bir problemim yok.umarım az zararla çözersin bu problemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 1 Eylül 2008; 15:49:33 >

• allahtan ümit kesilmez
    ama olmayınca olmuyor
  • arkadaşım flash player ın 10. sürümünü indir. henüz RC aşamasında ancak denemekte fayda var. kaldır flash 9 u koy 10 u dene bakalım ne olacak. eer yine olmuyorsa flsh player 8 i falan dene.
  • Denedim concode oda olmadı :S hatta 8 de açtım direk kendi update etti 9 a fakat garip olan sitelerde bulunan reklam flashlarının rahat çalışması. sorun görmemesi Adobenin forumlarında gezdim flashuninstall die bi program ile önce kaldırmam sonra install edip geri yükleme gibisinden birşeyler yazmışlar kaynak sebepi Malware yeni format attığım bilgisayarı nelerle tarattırdım temiz. malware olabilir gibisinden konusmuşlar bikaç kişi sormuş bunu yarım ingilizcemle pek bişey anlamadım pek bişey bulamadım ama inat ettim çözeceğim bu sorunu size resimlerini atayım belki ßana bir el uzatırsınız yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Ha ßu arada bilgisayarı camdan at diyen arkadaşım ;:) inan aynı düşüncedeyim fakat makina bi abimin benim değil :D yoksa yapardım kolay gele...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stolz -- 2 Eylül 2008; 2:25:18 >

• lash9f.ocx dosyası normal bir dosya değil. şuradan biliyorum. geçenlerde flash programını diğer diske koymuştum daha sonra silmek istediğimde flash9.ocx dosyası silinmemişti. yani bu dosyada bir sorun var.

flash reklamlarda bir sorun olmadığını anck sadece flash videolarında sorun olduğunu söylemişsin. microsoft silverlight ı bir denesene. o da internette video zleme fln.. bu tarz şeyler için yapıldı. indir kur bakalım ne deyicek?
  • Bu hata adobe a raporlanmış.(1 hafta olmuş) .Çözüm olarak ,sistem konfigürasyonun düşükse işlemciden olabilir. Flash ın eski sürümlerini yükleyerek dene.
    Ayrıca sisteminde virüs vb olmadığından da emin ol.

flash belleğin varsa opera veya ff nin usb sürümlerini yükleyerek dene. Operayı tavsiye ederim. usb de ff ye göre çok rahat çalışıyor.(bunların tüm eklentileri içinde gelir. ayriyeten birşey yüklemene gerek yok.)

concode un dediği gibi silverlight da işe yarayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.