Şimdi Ara

Flashdisk'e virüs bulaştı içindeki dosyalar gözükmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Forumda aradım ancak tam olarak çözümünü bulamadım, varsa da göremedim şimdiden affola.

Kırtasiyeden notları çıkarmak için flashdiske atıp yola koyuldum. Çıkardım notları geldim eve taktım flashdiski içindeki dosyalar gözükmüyor sadece 4GB'lık büyük bir dosya var başka hiçbir şey yok ve içinde virüs var gözüküyor alarm veriyor virüs programı. Ben bunu nasıl düzeltebilirim yine not çıkarmam gerek ancak halledemedim bir türlü.

Ve virüslü flashdisk'i bilgisayara taktığımda benim bilgisayarıma da bulaşmış mıdır ?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Flash Belleğe Virüs Bulaşması: Dosyalar Görünmüyor

Bir flash belleğe virüs bulaştığında, içindeki önemli dosyaları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsin. Virüslü bir flash bellekteki dosyalar görünmeyebilir veya açılmayabilir.

Flash Belleğe Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarsın?

• Dosyalarınız görünmüyor veya açılmıyor.
    • Flash belleğiniz beklenmedik davranışlar sergiliyor.
    • Bilgisayarınız, flash belleği tanımakta zorlanıyor.

Flash Bellekten Virüsü Temizleme

Flash belleğinden virüsü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

• Bilgisayarını güvenli modda başlat.
    • Güvenilir bir antivirüs programı kullanarak flash belleği tarat.
    • Virüs tespit edilirse, antivirüs programının talimatlarını takip ederek virüsü temizle.

Verilerini Kurtarma

Virüs temizlendikten sonra, kaybolan dosyalarını kurtarmak için şu adımları izleyebilirsin:

• Veri kurtarma yazılımı kullan.
    • Kaybolan dosyaları manuel olarak ara.
    • Profesyonel veri kurtarma hizmetleri al.

Flash Belleğinizi Koruma

Flash belleğini virüslerden korumak için şunları yapabilirsin:

• Bilgisayarına bilinmeyen kaynaklardan dosya indirme.
    • Bilgisayarını ve antivirüs programını güncel tut.
    • Flash belleğini güvenilir cihazlara tak.
    • Flash belleğini düzenli olarak yedekle.

Önemli Not: Virüs temizleme ve veri kurtarma işlemleri teknik bilgi ve deneyim gerektirir. İşlem sırasında veri kaybı yaşanabilir. Bilgisayar ve veri güvenliği konusunda uzman değilsen, profesyonel yardım alman önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • kısayol virüsü flaşına talip olmuş. cmd den attrib -h -r -s /s /d G:\*.* yazman lazım. g yerine hangi sürücü varsa onu yazman lazım. e gözüküyorsa attrib -h -r -s /s /d E:\*.* yaz

yada flash göstermese bile arama yerine dosyanın adını yazınca gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borembo -- 14 Şubat 2016; 22:54:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LevonSerkis

Arkadaşlar merhaba. Forumda aradım ancak tam olarak çözümünü bulamadım, varsa da göremedim şimdiden affola.

Kırtasiyeden notları çıkarmak için flashdiske atıp yola koyuldum. Çıkardım notları geldim eve taktım flashdiski içindeki dosyalar gözükmüyor sadece 4GB'lık büyük bir dosya var başka hiçbir şey yok ve içinde virüs var gözüküyor alarm veriyor virüs programı. Ben bunu nasıl düzeltebilirim yine not çıkarmam gerek ancak halledemedim bir türlü.

Ve virüslü flashdisk'i bilgisayara taktığımda benim bilgisayarıma da bulaşmış mıdır ?

Şimdiden teşekkür ederim.

senin bilgisayarınada bulaşması büyük ihtimal. şimdi şöyle yapmalısın. gizli klasörleri göster ayarının yapıldığı yerde korunan dosyaları göster diye bir seçenek var onu seçip flaşın içine bakarsanız gizlenmiş ve korunan olarak değiştirşlmiş klasörleri görebiliyor olursun

• winrar la flash diskine gir dosyalarını kopyalayabiliyorsan al biçimlendir sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borembo

kısayol virüsü flaşına talip olmuş. cmd den attrib -h -r -s /s /d G:\*.* yazman lazım. g yerine hangi sürücü varsa onu yazman lazım. e gözüküyorsa attrib -h -r -s /s /d E:\*.* yaz

yada flash göstermese bile arama yerine dosyanın adını yazınca gösteriyor

Hocam bunu flash diski takip mı yapacağım bilgisayara ? Bir de temizledim diyelim yine aynı yere çıkartmaya gidecem tekrardan bulaşır mı flashdiskime benim bilgisayara da bulaşmış mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LevonSerkis -- 15 Şubat 2016; 0:30:49 >
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    Peki benim bilgisayarımda bir zararı olur mu tarattım bilgisayarı bir şey çıkmadı sadece flashdiski takınca uyarı veriyor program.
  • LevonSerkis L kullanıcısına yanıt
    Flashi bilgisayara takman lazim. Egerki adamin bilgisarinda virus varsa yaptigin bosa gidecek,2. Çözüme geç arama kismina istedigin klasorun yada dosyanin ismini yaz

Internette videolari var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borembo -- 15 Şubat 2016; 7:49:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LevonSerkis

Peki benim bilgisayarımda bir zararı olur mu tarattım bilgisayarı bir şey çıkmadı sadece flashdiski takınca uyarı veriyor program.

şimdi o virüs çok gıcık bir virüs bilgisayarı taratıyorsun birşey olmuyor ama bilgisayarına bir usb takınca o usb ye bulaşıyor senin bilgisayarından
  • @borembo Hocam o zaman temizleyeyim gideyim çıkartiriyim tekrar temizliyim. Peki bilgisayarımda varsa onu nasıl temizleyeceğim ?

@jackal___61 Peki bilgisayarımda varsa her flash taktıgımda bulaşacak mı şimdi hocam nasıl temizlicez ?
    Format at,antivirus fazla yoruyor

Usta Kısayol virüsünü rica etsem upload edip özelden linkini atarmısın
  • Usb inindeki dosyalarını Winrar ile açıp masaüstüne kopyalayarak kurtarabilirsin.

Not defterine şunları yazın ve .bat olarak kaydedin :

echo off
    echo lutfen bekleyin, gizli dosyalar
    echo gorunur hale getiriliyor.

attrib G:*.* /d /s -h -s -r +a

echo
    echo islem tamamlandi..
    pause

(Burada ''attrib G'' kısmı sizin USB sürücüsünün olduğu yeri belirtir, usbyi taktığınızda F ise örneğin, orayı F olarak değiştirin.)

Virüsün gizlediği dosyalar ortaya çıkacak, bunları pcye taşıyın ve usbyi formatlayın.
  • Teşekkürler arkadaşlar yazmayı unutmuşum şu attrib G:*.* /d /s -h -s -r +a komut ile hallettim temizledim içindeki virüsü. Baya fazla şey vardı içinde bilinmeyen nasıl lanet bir virüsse artık.

@furkannaci34 Hocam maalesef temizledim usb'yi ya.
  • usb flash belleklerin ön belleğine yerleşen bu kısayol virüsünü önlemenin bir yolu vardı. Bunu bilen arkadaş yardımcı olursa daha iyi olmaz mı? Her seferinde aynı sorunla karşılaşıp uğraşmaktansa flashlara bulaşmasını önlesek daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

usb flash belleklerin ön belleğine yerleşen bu kısayol virüsünü önlemenin bir yolu vardı. Bunu bilen arkadaş yardımcı olursa daha iyi olmaz mı? Her seferinde aynı sorunla karşılaşıp uğraşmaktansa flashlara bulaşmasını önlesek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Usb disk security.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdemirci kullanıcısına yanıt
    Usbye bulaşmaması için bakınız
    http://www.majorgeeks.com/files/details/ntfs_drive_protection.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.