Şimdi Ara

fluence dizel otomatik touch nasıl bilirsiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
30.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorpit

Beyler kafam çok karışık,çoğu kişi o arabalar teneke, Yok yol tutmaz yok şu yok bu

Bu fiyatlara başka otomatik vites 60k km geçmemiş ne alınabilir ki?

Focus 3 ya da astra diyeceksiniz ama lpg işin içine girecek Vs Vs
    kardeşim bagaj kapagı degismis 2500 lira hasar kaydı ne var bunda yaaa... dizel otomatik 3 yasında araba kim buluyor 46.500e. düşünme al gitsin... Milletin lafına bakarsan ooo
  • Bende 2012 model megane 3 dizel vardi.Gayet guzel aractir yakit vs olarak uzmez.Teneke diyenlere aldirmayin.Ben genel olarak megane aracimdan memnundum 19 binde 33 binde sattim.Tek sikayetim kapi fitillerinden gelen plastik sesini kesememdi onun disinda gayet iyidir.Lpg ile ugrasmaktansa dizel otomatik araci bu rakama bulmak zor olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: boltman34

Bende 2012 model megane 3 dizel vardi.Gayet guzel aractir yakit vs olarak uzmez.Teneke diyenlere aldirmayin.Ben genel olarak megane aracimdan memnundum 19 binde 33 binde sattim.Tek sikayetim kapi fitillerinden gelen plastik sesini kesememdi onun disinda gayet iyidir.Lpg ile ugrasmaktansa dizel otomatik araci bu rakama bulmak zor olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Alıntıları Göster
    ben olsam çift kavrama hiçbir otomatik düşünmezdim ,, tam otomatik olarak i30,cruze,astra,ceed arasından seçim yapardım
  • Aşırı hız yapmıyorsanız yol tutuşu falan sorun olmaz. Şirket araçlarını uzun yolda 170-180 ile kullanıyorlar sıklıkla. O hızlarda guven vermiyor tabi ancak 110-120 vs. giderken hiç bir sorun olmaz.
  • Reno fiyat listesine bakarak bu araca alanlara hastayım. Adam zaten ucuza almış oyaktan ederinde satıyor. Reno 50 k uzerinde cok değer kaybediyor. Ama 2.elde daha az değer kaybeder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: royal_flush_

ben olsam çift kavrama hiçbir otomatik düşünmezdim ,, tam otomatik olarak i30,cruze,astra,ceed arasından seçim yapardım

Dediğin araçlar da dizel otomatik o km o fiyatta var da biz mi almıyoruz kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpit -- 12 Mart 2016; 14:53:03 >
  • Hocam kaçırmayın. O paraya ne var başka allah aşkına. Ben megan3 kullaniyorum. İlk başlarda banada araç yol tutuşu zayıf gibi geliyordu ancak bu tamamen yumuşak suspansiyonlardan kaynaklandığını öğrendim. Yanı virajlarda savrulduğu bir şehir efsanesi sen sadece kokpitte öyle hissediyorsun. Bir sözünde teneke diyenlere bu sınıftaki bütün arabaların kasa yapısı birbirine yakın. Renault un tek sıkıntısı turk insanindaki on yargi, başka bir sıkıntısı yok. Aracınız hayırlı olsun gülü güle kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredyboys

Hocam kaçırmayın. O paraya ne var başka allah aşkına. Ben megan3 kullaniyorum. İlk başlarda banada araç yol tutuşu zayıf gibi geliyordu ancak bu tamamen yumuşak suspansiyonlardan kaynaklandığını öğrendim. Yanı virajlarda savrulduğu bir şehir efsanesi sen sadece kokpitte öyle hissediyorsun. Bir sözünde teneke diyenlere bu sınıftaki bütün arabaların kasa yapısı birbirine yakın. Renault un tek sıkıntısı turk insanindaki on yargi, başka bir sıkıntısı yok. Aracınız hayırlı olsun gülü güle kullanın..
    al al almayacaksan söylede biz alalım bari:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe80

al al almayacaksan söylede biz alalım bari:)

Alıntıları Göster
    Bahsi geçen aracın 2015 modelini yaklaşık 10 bin km kullandım. Bunun yaklaşık %70'i uzun yoldu. Uzun yolda 120-130 civarı hızlarda öyle savurma gibi bir durum yaşamadım. Doğru bir şey değildi belki fakat otoyolda yol bomboş iken aracın içerisinde 4 kişiyle beraber 205 km hıza kadar çıktık. Fakat araç 150 km hızdan sonra insanda tedirginliğe sebep oluyor. Sanırım biraz yüksek oluşundan kaynaklı olsa gerek yolda geziyor hissi veriyordu. Bunların haricinde şehir içinde konforlu bir araç. Pratik ve seri. Motor ve şanzımanı başarılı ve uyumlu çalışıyor. Ben kullandığım süre boyunca en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Sadece şoför tarafındaki sol havalandırmanın içerisinden bozuk yollarda ses geliyordu. Ona engel olamamıştım. Bazı kullanıcılar arkasını savurur falan demişler fakat ben hep daha kötüsünü yaşadım. 3-4 defa kafadan kaydım. Belki üzerindeki lastiklerinde etkisi vardı tam bilemiyorum. Sizi üzeceğini sanmıyorum açıkçası. Ek olarak şöyle bir durum da söz konusu. 2015 ford focus kullanıyorum şuan. Arada bariz bir fark söz konusu. Yol tutuş, konfor ve yalıtım açısından focus çok daha ileride. Focusun geride kaldığı tek nokta tüketim. Ben fluence kullanırken ortalama 0,5 lt daha az tüketiyordum. Tabi bu kişiden kişiye değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lexpol

Bahsi geçen aracın 2015 modelini yaklaşık 10 bin km kullandım. Bunun yaklaşık %70'i uzun yoldu. Uzun yolda 120-130 civarı hızlarda öyle savurma gibi bir durum yaşamadım. Doğru bir şey değildi belki fakat otoyolda yol bomboş iken aracın içerisinde 4 kişiyle beraber 205 km hıza kadar çıktık. Fakat araç 150 km hızdan sonra insanda tedirginliğe sebep oluyor. Sanırım biraz yüksek oluşundan kaynaklı olsa gerek yolda geziyor hissi veriyordu. Bunların haricinde şehir içinde konforlu bir araç. Pratik ve seri. Motor ve şanzımanı başarılı ve uyumlu çalışıyor. Ben kullandığım süre boyunca en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Sadece şoför tarafındaki sol havalandırmanın içerisinden bozuk yollarda ses geliyordu. Ona engel olamamıştım. Bazı kullanıcılar arkasını savurur falan demişler fakat ben hep daha kötüsünü yaşadım. 3-4 defa kafadan kaydım. Belki üzerindeki lastiklerinde etkisi vardı tam bilemiyorum. Sizi üzeceğini sanmıyorum açıkçası. Ek olarak şöyle bir durum da söz konusu. 2015 ford focus kullanıyorum şuan. Arada bariz bir fark söz konusu. Yol tutuş, konfor ve yalıtım açısından focus çok daha ileride. Focusun geride kaldığı tek nokta tüketim. Ben fluence kullanırken ortalama 0,5 lt daha az tüketiyordum. Tabi bu kişiden kişiye değişir.

Bilgi için teşekkürler kardeşim,corsa D 2007 den sonra fluence bana yeter diye düşünüyorum,herşeyi geçtim şu önden kayma Vs anlamadım,focus 3 sedan benzin 2012 modele trend x olanlara 50.000 den aşağı vermiyorlar birde lpg falan uğraş dur,kafam Arap saçına döndü

• Daha önce Focus 3 dizel aracım vardı. Şimdi ise Megane dci edc. Focus daki sürüş keyfi bunda yok ama otomatik keyfide ayrı. Bu arada Antalya şartlarında 30-32 km ortalama hız ile ortamla 6,5 altına inmiyor. Focus da aynı şartlarda 5-5,5 arası yakardı. Yani Megane %20 fazla yakıyor. Sizin baktığınız aracın fiyatı piyasaya göre uygun görünüyor kaçırmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Daha önce Focus 3 dizel aracım vardı. Şimdi ise Megane dci edc. Focus daki sürüş keyfi bunda yok ama otomatik keyfide ayrı. Bu arada Antalya şartlarında 30-32 km ortalama hız ile ortamla 6,5 altına inmiyor. Focus da aynı şartlarda 5-5,5 arası yakardı. Yani Megane %20 fazla yakıyor. Sizin baktığınız aracın fiyatı piyasaya göre uygun görünüyor kaçırmayın derim.

Hocam benim kıyas yaptığım fluence dizel ile focus benzinlisi, dizelleri çok fazla fiyatlarda

Fluence 2013 dizel otomatik touch 46.000
    Focus 2012-2013 trend x yada style benzin otomatik 50.000

İki arada bir derede kalmamın sebebi de bu,kalite mi (focus) yoksa yakıt masrafı Vs mi (fluence)
  • Benzinli araba alınmaz, kaçırma fluence i.
  • quote:

Benzinli araba alınmaz, kaçırma fluence i.

Eyvallah kardeşim peki araçta 1 hasar kaydı var bagaj kapağı ve arka tampon değişmiş bu ilerde satarken Vs sorun olur mu toplam hasar kaydı 2300 tl

Kendimi %85 ikna ettim bakalım,Çünkü focus 3 benzinli olduğundan,birde otomatik viteste biraz sorunları olduğundan biraz daha soğudum
  • Çok sorun olmaz arkadan hasar olduğu için. Kaput vs boyalı olsa sorun olabilirdi
  • Arkadan hasar pek önemli değil, alınr.

Ek: kendim bagaj kapağı değişmiş araç satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pink Floyd -- 12 Mart 2016; 20:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpit

quote:

Benzinli araba alınmaz, kaçırma fluence i.

Eyvallah kardeşim peki araçta 1 hasar kaydı var bagaj kapağı ve arka tampon değişmiş bu ilerde satarken Vs sorun olur mu toplam hasar kaydı 2300 tl

Kendimi %85 ikna ettim bakalım,Çünkü focus 3 benzinli olduğundan,birde otomatik viteste biraz sorunları olduğundan biraz daha soğudum

Alıntıları Göster
    şu an arabam olmasa ve araç almak istesem direk istediğim özellik bu aracta var sorunsuz motor ve sorunsuz edc...varsın yalıtım az olsun....ben ferrariye de bindim yalıtım diye bir sey yok..))) tek renginden dolayı bıraz dusunurdum baska renk bu ozellıkte ve bu parada bulsam süper olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: ayzam

Bilgi için teşekkürler kardeşim,corsa D 2007 den sonra fluence bana yeter diye düşünüyorum,herşeyi geçtim şu önden kayma Vs anlamadım,focus 3 sedan benzin 2012 modele trend x olanlara 50.000 den aşağı vermiyorlar birde lpg falan uğraş dur,kafam Arap saçına döndü

Önden kayma meselesi ile alakalı söylemek istediğim şuydu. Konu Fluence olunca ''virajlarda arkadan kayar'' diye yorum geliyor hep. Ben kullandığım süre boyunca hiç öyle bir şey yaşamadım. Fakat daha kötüsü olan önden kaymayı yaşadım ve bir kereye mahsus bir şey değildi. Birinde hafif bir virajda biraz sertçe frenlemem gerekti ama kesinlikle panik fren değildi. Ona rağmen araç kafasını bıraktı ve yol dışına doğru sürüklendim. Frenden çekmiş olmama rağmen bu sürüklenme devam etti. Bir diğerinde virajlı bir yolda belki benim de biraz süratli girmemin etkisiyle araç yine kafasını bıraktı. Sol şeritten orta şeride kaydım bu şekilde. Arkadan kaysa yine kontra verip toplama şansınız oluyor fakat önden kaydığımda arabada hiç bir hakimiyetimin olmadığını iliklerime kadar hissettim. Bunlar gibi bir kaç sefer daha yaşadım aynı durumu. Ayrıca aracın frenleri focus kadar güven vermedi bana. Önceki mesajımda da belirtmiştim belki de bunlar lastikten kaynaklı şeylerdi zira lastik özellikle ıslak zeminde çok kötü yol tutuyordu. Fakat daha öncede belirttiğim gibi sorunsuz binersiniz diye düşünüyorum.

• 2300 liralık hasar kaydı hiç birşey değil. Onun yarısını servisler zaten işçilik yazıyor. Bir aynanın bin lira olduğu yerde 2300 hiç birşey değil . Araç size sıcak geldiyse gidip alın.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.