Şimdi Ara

FOCUS 2 & MEGANE 3.. ARAÇ ALMA AREFESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shakerr

ben onu bunu bilmem... Bu renolar genel de çok ölümlü kazaya karışıyor. Ayrıca megane focusa göre çok değer kaybeden bi araç. satmakta sıkıntı çıkartabilir diye düşünüyorum.

bence sen düşünme. hadi iddianı ıspatla
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: shakerr

ben onu bunu bilmem... Bu renolar genel de çok ölümlü kazaya karışıyor. Ayrıca megane focusa göre çok değer kaybeden bi araç. satmakta sıkıntı çıkartabilir diye düşünüyorum.

hocam vallahi saçmalıyorsunuz amacınız arkadaşa yardımcı olmak değil renaulta afedersiniz b.k atmak.yazılı herhangi bir kaynak yok elinizde sadece kafanıza göre konuşuyorsunuz ben üstteki mesajda ne diyorum siz yine bildiğinizi okuyorsunuz.

ben size şimdi bura da tek tek kazaları gösteremem. En basitinden eski kasa kangoolar kaç kazaya karıştı.Flunence'nin ikiye bölünmüş halini göördüm haberlerde.Çoğu yerde okudum; Renault 130 140 km den sonra yılan gibi yolda oynamaya başlıyor diye. . Ben sağda solda duyudugumu gördüklerimi yazdım..Ne Renault ne ford beni ilgilendirmez neyse eksisi artısı onu söylerim. Focusun da bütün forumlarda okuduğum tek sıkıntısı ses alma ve süspasyonların sert olma problemi var.

Edit: 40 bin tl collectiona verilmez. 35'e bile titaniyum 2010 2011 düşürübilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason16 -- 13 Temmuz 2013; 0:04:29 >

• Focus .

3 Yıl şirket aracı kullandım, virajlarda çok iyi. Yakıt çok iyi.

Eksi olarak ; zırt pırt ön far ampülü sorun çıkartıyortdu, servise gidiyorduk her seferinde, yanan ampül bir anda yanmıyordu, servisteyken bakıyordular patla Ma mış ama yinede yanmıyordu, acayip
    İçeri ses alıyordu.

Kararınızı etkilemek istemem ama yinede focus derim .
  • iki aracida kullandim kesinlikle ve kesinlikle focus 2 diyorum , ustelik benim megane 3 um orjinal ithal olanlardan di...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

valla şimdi kafam karıştı, güvenlik önemli tabiki ama Reno bu kadar mı kötü ya??
    Satarken sorun yaşama kısmıda kafamı karıştıran bir diğer etken. Aracımı sattım ve en geç bir hafta içinde de almam lazım...

Renaultu hala brodway ve toros fiatıda hala şahin doğan üretiyor zannedenler varken bu piyasanın 2. el dengesi asla düzelmez hocam. Tamam focus güzel araçtır ama megane 3 1.5 dci privilege hem yakıt hemde kalite olarak gayet dolu ve tatminkardır. İki aracında içine oturun kalitelerine bakın imkan varsa sürün gerçek kullanıcı yorumlarını dikkate alın sağdan soldan duyup burada akıl karıştıranları değil

FOCUS 2 & MEGANE 3.. ARAÇ ALMA AREFESİ

FOCUS 2 & MEGANE 3.. ARAÇ ALMA AREFESİ

• Tarzınıza gore duşunun. Agresif kullanan biriyseniz focus tabiki. Biraz gürültülü, seri ve daha sert bir yapıya sahiptir.
    Megane daha rahat bir otomobildir. Daha az yakıt tuketir.
    Ben sececek olsaydım focus derdim üstte belirttiğim sebeplerden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 13 Temmuz 2013; 0:51:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • focusun emsallerine göre tek eksisi içeriye ses alıyor ancak artısı daha sağlam sorunsuz güvenli saymaya gerek yok heralde ses alma olayını ise 150-200 liraya bir çok firma yalıtım yapıyor
  • cevap yazan herkese tesekkür ediyorum, 39000 km de 2011 model megane 3 dci.pirivilege bulduk arkadasın bi tanudıgından. en son 40000 liraya düştü satıcı. bi sorun çıkmaz ise kontrol ettirip yetkili servisine almayı düşünüyorum haftaya carsamba. o güne kadar kesin kararımı vermiş.olmam lazım. fiyat model ve km nasıl arkadaslar, lastiklerde 2 ay önce değişmiş aracın. bana uygun geldi siz ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: FthGTI

iki aracida kullandim kesinlikle ve kesinlikle focus 2 diyorum , ustelik benim megane 3 um orjinal ithal olanlardan di...

arkadasım iki aracıda kullanan üstelik megane ithal sahibi olupda bu değerlendirmeyi yaparken nelere dayandınız, bilgi paylasımında bulunursanız sevinirim

• kuikkuik kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Oncelikle

1. Megane 3 ler ' in arka kismi Focus a gore cok dar
    2. Sifir aldigim Megane 3 umun ustelik te ithal seri olmasina ragmen 30bin km de on torpidonun cogu yerinden tikirtilar gelmeye basladi
    3. Yol tutus olarak Focus Megane dan cok daha onde
    4. Surus zevki olarak Focus Megane dan cok daha onde
    5. Focus umu sattigimda 104000 km deydi hic bir yerinde soyulma dokulme yoktu sadece direksiyon derisi biraz yipranmisti Megane 3 um 35000 km Teyp ve baska yerlerde boya atmasi problemi yasatti
    6.Megane larin bazi serilerinde 50 ile 70 km hiz arasinda arabada nerden geldigi belli olmayan garip ir ugultu oluyor ozellikle otoban tarzi duzgun yollarda daha rahat anlasiliyor bu ses , ben bunun yuzunden garantiden komple sanzimana kadar degistirdim ama yinede ses kesilmedi
    7. MEgane 3 un kaporta kalitesi cok dusuk en ufak bir tas sicramasinda dahi hemen icine gocuyor ama Focus inaninki tas gibi araba
    8. Unutmadan bunuda yazayim arada birde daglar kadar ses sistemi farki var Focus Sony sistemi mukemmel
    Sonuc olarak ben size Focus tavsiye ediyorum rahat rahat binersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthGTI -- 13 Temmuz 2013; 9:33:08 >

• Renault'un son araçları gayet başarılı, gerek yol tutuş olsun, gerek güvenliği olsun sınıfının standartlarında, Euro N-Cap sonuçları da ortada...

Ayrıca dCi motorun hem performansı hem de ekonomisi tartışılmaz sınıfının en iyilerinden, 1.6 TDCI focus şehir içinde çok çok fazla yakıyor, sedan focus 2'den biliyorum, uzun yolda sabit 120 sürat ile konya'dan ankara'ya 4.0lt/100 km ortalama ile gidip geldim ancak ankara gibi yerde şehir içinde 6 lt'nin altını pek görmüyor ki ben genelde ekonomik kullanırım, agresif kullanmam, aynı kullanımla 1.5 dCi fluence klima açık 5.0lt/100 km yakıyor, akşam boş saatlerde çok zorlarsam şehir içinde bile 4.0 lt/100 km'yi görebiliyorum. Bu değerler kullanımdan kullanıma göre değişir ancak 2 aracı da kullandım.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-model-focus-1.6-tdci-colection-dizel-128602337/detay

focus öneren arkadaşlar su ilandaki araç nasıl fikirlerinizi bekliyorum acilen..

• yorumları okudum. bende benzinli 2006 var.
    ben focus derdim yenisi olsaydı arada dönem farkı var bence. yakın bir ark megan 3 almıştı focusun yenisini düşünüyordu ama tuzlu gelmişti. focusun alt donanımı yerine full megan almıştı.
    ben megane derim daha yeni bir araç ve daha donanımlı. focus titanyum olacaksa düşünülür ama ilandaki collention.
    bence focus alacaksan sedan olsun satımı kolay olur ilerde ve aile için daha iyi
  • Focus tavsiye edeceğim ancak kendi aracım olduğu için değil, tarafsız olarak.

Focus megana göre daha doğrusu ford markası renault markasına göre daha dayanıklı, kaporta ve boya kalitesi sağlam, iç mekan elemanları olarak da çok kaliteli olmasa da uzun yıllar deforme olmayacak izlenimi veren araçlar yapıyor. Ufak hasarlara ilişkin bi örnek vereyim. Eşim bi megan sport tourera park yerinden çıkarken çarpmıştı. Tabi çarpma açısı şekli vs. etkiler ama bizim arka tamponda bi delik oluştu, meganın sol arka kapısında büyük bi hasar oluşmuştu. Bizim hasar yetkili serviste 1500tl (tampon değişimi) ile sonuçlandı, meganda 6binküsür hasar olmuştu. Yetkili servis kazığı da olabilir bilemem ama muhtemelen sol arka kapısını değiştirmişlerdir. Biz sadece sonradan karşı taraftaki hasarın miktarını öğrenmiştik. Bi kere de geri geri bi audiye çarptım, audi 85 model civarıydı. Audi tamponunda biraz soyulma oldu, benim aracımda yine en ufak bi çizik bile oluşmadı. Bu yönüyle aracımın ufak hasarlara karşı olan direncine güveniyorum.

Marka olarak bakarsak Ford özellikle focus aracında sürüş kalitesiyle öne çıkıyor. Renault araçlarında hissiz ama kullanımı rahat bir sürüş varken ford araçları biraz daha sert ama keyifli kullanım sunuyor. Megane direksiyonu şehiriçinde tüy gibiyken focus2lerde direksiyon hisli olması adına megana göre daha sert. Tabii sert dediysek elektrohidrolik direksiyon sistemi mevcut akla tofaşlar vs. gelmesin. Focus2lerdeki benim gördüğüm en büyük eksiklik yalıtım zafiyetleri. Ben aracıma alıştım pek farketmiyorum artık ama bu konuda çok hassas kişiler megana bakmalı. Megane özellikle yol sesini içeri focus2ye göre daha az alıyor. Focus3 test etmiştim ve direksiyon biraz daha yumuşamış, ses yalıtımı ise önemli seviyede iyileştirilmiş geldi bana. Ayrıca focus2lerde şanzıman kullanımı da oldukça keyifli, vites geçişleri çok net. Megan de bu hissi yakalamak zor. Megane 3ü kısa süreli bir kere kullandım sürüşüyle ilgili çok iyi izlenimlerim yok, fakat focusla sürüş dinamikleri oldukça farklı geldi bana. Megane huzurlu yolculuk otomobili bence.

Sonuç olarak konfor ve rahat kullanım için megane3, uzun yıllar dayanıklı, en ufak darbede boyası dökülmeyen, sürüş kalitesi üst seviyede ama sert ve yalıtımı zayıf bi araç olacaksa focus2. Yakıt tüketimi konusunda focus muhtemelen meganın gerisinde kalır. Dci motorların şehiriçinde çok az yaktığı söyleniyor. Performans anlamında bakarsak tabii focus2 1.6 16v 110hp turbodizel motoruyla megandaki 8v 1.5 105 hp motordan özellikle tork üstünlüğüyle öne çıkıyor. Dizel sesi de meganda daha az duyulur.

Ben olsam focus2 alırım ama collection yerine titaniumu zorlarım.

• Konuyu destekleyip fikirlerini sunan tüm arkadaşlara tesekkür ederim.
    2011 Megane III 1.5 DCI Privilage aldım. Allah herkese kazasız belasız, sağlık sıhhatle kullanmayı nasip etsin.
    İyi forumlar..
  • quote:

Konuyu destekleyip fikirlerini sunan tüm arkadaşlara tesekkür ederim.
    2011 Megane III 1.5 DCI Privilage aldım. Allah herkese kazasız belasız, sağlık sıhhatle kullanmayı nasip etsin.
    İyi forumlar..

Hayırlı olsun, üstte arkadaşlar ses alıyo flan yazmışlar doğrumu

• Çok doğru bir karar. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin (focus2 sahibi) :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Konuyu destekleyip fikirlerini sunan tüm arkadaşlara tesekkür ederim.
    İyi forumlar..

Hayırlı olsun, üstte arkadaşlar ses alıyo flan yazmışlar doğrumu

araç 3 gündür bende. yaklasık 700 km yol yaptım. cok memnunum. ses konusunda şimdilik bir sıkıntım yok çok şükür. fiestadan sonra yalıtım cok iyi diyebilirim, sehir içi kulanım direksiyon çok iyi. tek sıkıntı koltukların acık renk olması benim için.(küçük çocuktan dolayı) genel olarak memnunum simdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: erich

Çok doğru bir karar. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin (focus2 sahibi) :D

Allah razı olsun dostum. Rabbim cümlemize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

• İyi bir kılıfla çözülür o iş, zaten bizim temel prensibimiz kılıfsız kullanmayız koltukları

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.