Şimdi Ara

Focus HB-i20-Corsa-Fiesta (Otomatik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

60.000 TL civarı tam otomatik bir araç arayışındayım. 150.000 km geçmemiş ve model yılı en az 2008 olan CORSA-FOCUS(hb)-i20 modellerinden hangisi daha mantıklı(kullanışlı) bir tercih olur? Nedeniyle belirtirseniz sevinirim. Aşağıdaki örnek ilanlardan hangisini seçmeliyim?

Corsa 2008 model 44.000 km --- 60.500 TL - boya değişen yok.
    i20 2011 model 134.000 km -- 60.900 TL - boya tek sağ arka çamurluk/değişen yok. LPG var.
    Focus HB 2008 model 136.000 km -- 60.000 TL - boya değişen yokk. LPG var.

• Şahsen sadece markaya bakarsam focus derim.
    Corsa nin benzinli / dizel olduğunu yazmamışsın.
    Corsa dizel ise hiç düşünmem dizel corsa derim.
    Benzinli ise düşünürüm corsa derim km si çok iyi.
    Ancak bilgim dışında olan otomatik kısmı.
    2008 corsa da tam otomatik varmi bilmiyorum. Eğer easytronic ise yakıtı vs iyidir ama konfor kısmı sıkıntılıdır. Zamanın da okuduğum kadarı ile easytronic alınacaksa 2012 sonrası alınmalı diyorlardı.
  • True_Sun kullanıcısına yanıt
    Hocam uc modelde tam otomatik vites. Corsa konusunda en buyuk sikayet kronik gunes yanigi sikayeti. Benzinli araç.

Sanzimanlar konusunda uc arac ta asagi yukari esit seviyede.

Corsa 1.4 motor, i20 1.4 motor, focus 1.6 motor (titanium paket)
    Corsa buz mavisi renk, i20 beyaz renk, focus koyu gri renk.
  • 2008 1.4 corsa sahibi olmustum.
    1.4 evet biraz fazla yakar. Eğer çok fazla km yapmıyorsanız yine corsa derim. 2008 modelde güneş yanığı olmuş ise olmuştur. Yok daha güneş yanığı yoksa pek sorun olacağını zannetmiyorum.
    Şehiriçi yılan gibidir. Şehirler arası bir c sınıfı gibi değildir ama çokta üzmez.
    Gelgelim focus a...
    Ne olursa olsun bir üst segment. Daha geniş yol tutuşu daha iyi vs. Titanium dediğiniz en üst donanım.
    Kağıt üstünde her şekil focus diyor ancak LPG ve km den dolayı ben yine corsa derim.
    Ancak tekrar ediyorum çok km yaparım derseniz LPG li olduğu için focus. Corsa ya da LPG takılırda ufak olan bagaj hiç e döner...
    24 ay kullanicam araci, sonra satip, ayni miktar para ekleyip daha iyi bir arac alacagim. Sehir ici 5-6 km her gun ise git gel seklinde kullanacagim bu yuzden lpg olmazsa olmaz gormuyorum. Gonlum focustan yana ama sizin kullanim tecrubeniz yuzunden corsa da dusunebilirmisim, iyi oldu konuyu actigim.
  • anlkseee kullanıcısına yanıt
    Yılda 8/10 bin km yapacaksanız LPG şart değil.
    Ayrıca 2 sene sonra satmak niyeti varsa LPG siz ve yorumlamış bir motoru satmak (corsa hadi 70 bin olsun) daha kolay olur gibi.
    Tabiki bunlar şahsi fikrim en doğru karar yine sizde..

Şimdiden hayırlı olsun diyeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 22 Kasım 2019; 10:52:51 >
  • Ben olsam Focus tercih ederdim (üst segment, full paket oluşu)
  • Calbor C kullanıcısına yanıt
    2 yil icinde kolay satilir mi focus peki? Piyasasina hic hakim degilim.
  • Bence de focus daha tercih edilesi duruyor.

Bu arada 100 km'de 10-11 lt. yakıt ortalaması sizi üzecek ise corsayı direkt listenizden çıkartın.
  • Mo1sQzaN M kullanıcısına yanıt
    Uc arac ta birbirini cok benzeri yakiyor, kullanicilar ayni seyi soyluyor.
  • anlkseee kullanıcısına yanıt
    Diğer iki araç lpgli, corsa benzinli olduğu için corsanın tüketimini dile getirdim
  • Mo1sQzaN M kullanıcısına yanıt
    Corsa alirsam Lpg taktiririm. Bu ay kampanya var 2000 lira civarina guzel sistemler takilabiliyor. Hangi arac daha guvenli,konforlu vb. etmenler bakimindan merak ediyordum. Yakit dusundugum son sey, iki sene binecegim icin.
  • Dostlar merhaba,Cumartesi günü gidip FOCUS 1.6 BENZİN 2008 TITANIUM OTOMATIK marka model aracı satın alacağım fakat araç sahibi inatla YARI OTOMATİK olduğunu iddaa ediyor aracın. Ben yarı otomatikleri HONDA İSHİFT,OPEL EASYTRONİC,TOYOTA MMT gibi biliyorum ve hiçbirinde P,R,D,N harfleri yok.

Alacağım araç yarı otomatik olma ihtimali var mı? Ya bu şanzımanlar yarı olarak geçiyor ama tam otomatik mi?

Yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlkseee

Dostlar merhaba,Cumartesi günü gidip FOCUS 1.6 BENZİN 2008 TITANIUM OTOMATIK marka model aracı satın alacağım fakat araç sahibi inatla YARI OTOMATİK olduğunu iddaa ediyor aracın. Ben yarı otomatikleri HONDA İSHİFT,OPEL EASYTRONİC,TOYOTA MMT gibi biliyorum ve hiçbirinde P,R,D,N harfleri yok.

Alacağım araç yarı otomatik olma ihtimali var mı? Ya bu şanzımanlar yarı olarak geçiyor ama tam otomatik mi?

Yorumlarınızı bekliyorum.
    Ben o kasaları 4 ileri tam otomatik diye biliyorum hocam, Evet dediğiniz doğru yarı otomatiklerde "P" yoktur oradan da anlayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.