Şimdi Ara

focus tdci ghia mı 407 hdi mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cosworth

c5de sedan zaten c4 sandın heralde

quote:

Orjinalden alıntı: unutulanuzman

JackDaniels arkadaşım sağ ol güzel araba önerdin ama, araç fiyat olarak beni aşmakta. ayrıca bulunduğum yer nedeni ile servis için başka bir şehire gitmem gerekir volvo s40 alirsam.

okyaypay arkdaşım ben sedan arabaları beğeniyorum o yüzden listemde yok.

evet c4 sandım :)
  • her zaman üst sınıf araba daha iyidir.
    kullanılan motor zaten aynı.diğer yönlerdende 407'nin iyi olacağına eminim
    bence 307 bile focustan iyi
  • Ya yalnız yukarıdaki Focus süper durdu gözüme..

Focusun sanırım kötü jantları, ve arkasının yüksek oluşu görünüşü bozan etkenler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: er9en

her zaman üst sınıf araba daha iyidir.
    kullanılan motor zaten aynı.diğer yönlerdende 407'nin iyi olacağına eminim
    bence 307 bile focustan iyi

neye göre kime göre,
    ayrıca hatchback araçları değerlendirmeye dahi almıyorum.
    307 otm. kullandım, yaklaşık 10 saat gibi , indiğimde belim ağrıyordu, sanırım bel desteği koymamışlar, alt donanım seviyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unutulanuzman -- 13 Şubat 2006 3:43:04 >
  • gücün yeterse jack danıel sinde de dediği gibi s40 almanı tavsiye ederim 307 ve focustan fazlasını bulacağına eminim sonuçta aynı motor kullanılıyor bir kaç stndt özelliğini yazayım
    park sensörü
    yağmur sensörü
    çift yönlü klima
    hava kalite sistemi polen filtresi
    tekstil deri karışımı koltuklar
    direksiyondan kumandalı cd çalar
    16inç aliminyum alaşımlı jantlar
    whıps koltuklar(arkadan çarpmalarda boyun zedelenmelerini önleyici sistem)
    vs vs vs
  • quote:

Orjinalden alıntı: ENIGMA

hocam focusla 407 karsılastırılmaz bile tabiki 407 hdi al...arabada yok yok

doğru sorundan bol bişey yok
  • O jantları bi bulsam atlayacam da yok işte!!!
  • Kişisel tercih olarak ay grisi veya gümüş gri Focus Sedan 1.6 TDCI Ghia + Güvenlik Paketi + Konfor Paket + Sunroof alırdım 407'nin iç mekanı çok daha ferah ve geniş ama Focus'un donanımları ve ağırlık avantajı beni daha çok cezbetti bence tamamen sana bağlı bu birinin demesiyle hallolcak bir olay değil ikisinin de + ları çok fazla..
  • 407 olsun ne renk olursa olsun razıyım.araba ful+ful karizma
  • quote:

Orjinalden alıntı: ikitilkitr

407 olsun ne renk olursa olsun razıyım.araba ful+ful karizma

sadece dışı.

içinde hiçbi karizma yok hatta aaaa laguna bile diyebilirsin.
  • peugeot 407 ile focus karşılaştırılıyor. 307 nin lafı bile geçmiyor. buda peugeot u bize anlatıyor. kralı olsa peugeot nun yanına yaklaşmam. o bir kere olur. 407 şekilden ibaret. tamamen kandırmaca. insanlara gorunumune aldanıyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feykdragger

gücün yeterse jack danıel sinde de dediği gibi s40 almanı tavsiye ederim 307 ve focustan fazlasını bulacağına eminim sonuçta aynı motor kullanılıyor bir kaç stndt özelliğini yazayım
    park sensörü
    yağmur sensörü
    çift yönlü klima
    hava kalite sistemi polen filtresi
    tekstil deri karışımı koltuklar
    direksiyondan kumandalı cd çalar
    16inç aliminyum alaşımlı jantlar
    whıps koltuklar(arkadan çarpmalarda boyun zedelenmelerini önleyici sistem)
    vs vs vs

allah aşkına ya abartıldığı gibi araçlar değil bunlar ne 407 ne de s40 ...ikisiylede gezdim..hatta arkadaşım 1.6 dizel s40 aldı full 17'' jantları xenon filmli camlar falan dıştan çok alımlı duruyo ama içine girince yine hayal kırıklığı çok basit tasarım ve boğuyo insanı...tamam güzel araçlar ama abartılmasın o kadar...açıkçası doğru dürüst bi donanımı olmayan bi s40 a 50000 ytl vermem açıkçası ....

• bana kalırsa ben 407 alırdım
  • bu ikisi arasında focu diyen intahar etmiş olur galiba focus nere 407 nere bari mondeo olsaydı
  • 407 çok kalitesiz duruyor . bende harika araç diye gittiğim plazadan hayal kırıklığıyla döndüm.araç çok basık.malzeme çok kalitesiz duruyor. donanımlı modeli çok pahalı.otomatik vitesi yokkk
    yok yok
  • konu hakkında yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

dün itibari ile hem focus tdci ghia yı hem de 407 hdi executive ( benim istediğim comfort modeli idi) test etmiş bulunmaktayım.

focus u hatırlatmak gerekirse:
    hatırlatmak gerekirse focus tdci ghia sedan tek kelime ile sürücü otomobili, çok rahat bir kullanım, mükemmele yakın vites geçişleri, sessiz ve konforlu süspansiyon sistemi, başarılı direksiyon tepkileri, kesinlikle ara hızlanmalarda mükemmel, kalkışta 1 vites biraz ağır gibi gelsede de bu kadar yüksek torklu bir araç için bana mantıklı gelmekte, bagaj hacmi gayet başarılı, işçilik kalitesi, sürüşde verdiği kararlılık hissi ile taktirimi kazanmış bir araç.

407 1.6 hdi

dış görünüş, :(özellikle ön görünüm çok hoş) yani karizma yapmak için ideal,
    vites geçişleri: can sıkıcı, focus dan sonra daha iyisini bekliyordum ama, focus kadar olamadı,
    yol gürültüsü: can sıkıcı, üst sınıf otomobilden beklenildiği gibi değil, hem bozuk, hem de düzgün asfaltta kullandım ikisini de (hatta aynı yolda)
    direksiyon sistemi fena sayılmaz,
    iç görünüş : basit ve sade ama göstergeler gece çok hoş
    geri manevralarda arkayı görmek diye birşey fazla söz konusu değil, lakin park sensörünü yardımıyla idare ediyorsun
    müzik sistemini fazla inceleme fırsatı bulamadım ama çok da şaşalı birşey gibi gelmedi bana
    kullanım:rahat değil
    hızlanmalar rahat değil, motor daha fazla bağırıyor gibi geldi bana focusdan sonra; hantal sayılır,
    ama 1. vitesi focus a göre daha seri
    konfor: şahsen daha konforlu olmasını beklerdim.

kısaca 407 1.6 hdi benim için tam bir hayal kırıklığı oldu,
    çünkü insan ister istemez focus dan sonra daha kaliteli bir araç bekliyor , sınıf farkı olduğu için,. (beklentilerimi karşılayamadı)

kararımı focus dan yana kullanacağım büyük ihtimalle , tabi megane 2 nin dci 105 bg lik dizelini bilmiyorum.
    herkese teşekkürler.

• ben sana demiştim dimi 407 sırf şekil. içi fıs
  • quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

ben sana demiştim dimi 407 sırf şekil. içi fıs

focus böyle ise, mondeo yu tahmin edemiyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss

valla açıkçası bende 407 ye çok baktım...yalnız abartıldığı gibi harika bi araba değil gözünüzde büyütmeyin bence...sadece önden çok güzel duruyo...hiç bişey diyemem ön tasarıma...başka tarafları pek oturamamış bu segmente...reklam filmindede sadece önünü gösteriodu...içine gelirsek beni hiç tatmin etmeyen bi tasarım ön konsol çok basit...direksiyon çok itici...ayrıca öyle abartılı bi donanımı da yok yani... şunu da söyliyim aynı fiyatlarda diye gittim bi de passat a baktım peugeottan sonra aynı gün...işte o zaman fark belli oluyo...dedim o neydi öyle ya passat ın gözünü seviyim...tabi bunların hepsi BENCE...

yaw sakalımızda var ama kimse dinlemiyor bizi ya...

• kesinlikle 407 hdi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.