Şimdi Ara

format bile atamiyorum:( ntldr hatasi veriyo!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bilgisayarima format attim ama ana kartın driveri ini kurduktan sonra ntldr hatasi verdi ve ctrl-alt- delete ye basmami istedi ama ne yaptimsa olmadi yeniden format attim ama bu sefer daha ilk acilişta ayni hatayı verdi bu hata bana kafayi yedirecek ne yaptim sa olmadi:( bi yol varmi ?bi onerisi olan varmi?

• formatı uzun yap hızlı format yapma bundan sonra dene bakalım..
  • bu sorunla ben de karşılaştım buraya da çok defa yazıldı çözümü bios reset tir
  • Arkadaşım bendede buna benzer bir olay olmuştu ve makınayı kapatıp fişten çıkarttıktan sonra anakartın uzerındeki pili çıkarttım ve sonra taktım 10 dakıka bekledim daha sonra normale döndü istersen sende bır dene büyük ihtimal ıle olacaktır..
  • işte senin yaptığın da bios reset bunun yerine cmos jumperi ile 1-2 sn de reset atılabilir daha garanti bir yoldur anakart ın klavuzunda yazar cmos jumper ve kullanılışı...
  • xp cdsinden kurtarma konsolunu calistir ve sunlari yaz:
    copy e:\i386\ntldr c:\
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\

fixboot
    fixmbr

bunlar cozum olmazsa ide cablosunu kontrol et ve bios'tan hdd dogru ayarlandigindan emin ol
  • yaa 3. formattan sonra normal sekilde drier ve gerekli programlari kurdum hiç bi hata vermedi aama sonra ki restart ta yine hata verdi
    bende kolay yoldan bios pilini cıkardim...simdi bekliyorum biras işte umarim olur!ne goruyo da boyle oluyo onu anlamıyorum
  • bence en kolayı win98 veya winme cd sinden boot et ... fdisk at ... düzelir
  • yaaa bu olayin bi sebebi olmali bi donanim buna sebep olmali cnku daha once bole bişi olmadi bugun format atarken boyle bi derdi yoktu!
    simdi normal bi şekilde yuklenmişti 3. denemede tum programları kurdum tekarar acılmadi...
    bios u sıfırladim değişen bişey yok
    simdi de windows u diger hdd ye kurmayı deneyecem bakalim problemin sebebi hdd mi ?
  • hard diskteki bölümleri tamamen kaldırman gerekebilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

xp cdsinden kurtarma konsolunu calistir ve sunlari yaz:

fixboot
    fixmbr

bunlar cozum olmazsa ide cablosunu kontrol et ve bios'tan hdd dogru ayarlandigindan emin ol

serji arkadasin dediklerini uygulamaya caliştim ama sadece fixboot u gercekleştirebildim o da cozum yaratmadi:S ide kablosunun dogru oldugundan eminim cunku donanimsal bi değişiklik olmadi bilgisayarda...
    su an da diger hdd ye yuklemeye calişiyorum bakalii ona gore diger hdd cozum getirecek mi !eger onda yuklemeyi basarirsam hdd yi bakıma alirim fdisk falan ama bakalim ne olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: faduu
    serji arkadasin dediklerini uygulamaya caliştim ama sadece fixboot u gercekleştirebildim o da cozum yaratmadi:S ide kablosunun dogru oldugundan eminim cunku donanimsal bi değişiklik olmadi bilgisayarda...
    su an da diger hdd ye yuklemeye calişiyorum bakalii ona gore diger hdd cozum getirecek mi !eger onda yuklemeyi basarirsam hdd yi bakıma alirim fdisk falan ama bakalim ne olacak

dostum diger komutlari neden kullanamadin? not dusmeyi unutmusum orada e:\ yazan yere kendi cdrom surucunle degistireceksin.
  • quote:

quote:

dostum diger komutlari neden kullanamadin? not dusmeyi unutmusum orada e:\ yazan yere kendi cdrom surucunle degistireceksin.

yaa onu değiştirme işi aklıma gelmedi değil:) hatta c: directory sinden e: ye geçmeyi denedim ama dizini bulamadi gibi bi mesaj verince vazgeçtim...su anda diger hdd ye kurulum bitti henuz hiç bişey yuklemedim ama bir kez restart attim ne olup bitiyo,ayni hatayı verecek mi diye ama henuz tık yok bakalim daha sonra durumu bildiririm arkadaslar bu aksamlık pc ile cebelleştiğim yeter heralde :)

yardim e ilginiz için tesekkur ederim

• quote:

yaa onu değiştirme işi aklıma gelmedi değil:) hatta c: directory sinden e: ye geçmeyi denedim ama dizini bulamadi gibi bi mesaj verince vazgeçtim...su anda diger hdd ye kurulum bitti henuz hiç bişey yuklemedim ama bir kez restart attim ne olup bitiyo,ayni hatayı verecek mi diye ama henuz tık yok bakalim daha sonra durumu bildiririm arkadaslar bu aksamlık pc ile cebelleştiğim yeter heralde :)
    yardim e ilginiz için tesekkur ederim

rica ederiz dostum fakat dedigim gibi onlari yaptiin takdirde sorun kalmayacaktir
  • quote:

xp cdsinden kurtarma konsolunu calistir ve sunlari yaz:

fixboot
    fixmbr

yaaa ben dun gece yukarida yazili olan işlemi yadekteki hdd ye uyguladim son alarak daha sonra da windows normal sekilde acildi!
    ama daha sonra bizim pc yine uctu!!!yaa bunun baska ne sebebi olabilir ne yapmali bi sekilde bi
    şiler oldu durup dururken pc ye ama anlam veremiyorum yaa...
    ne yapmam konusunda yeni bi fikri olan var mi ?

teşekkur ederim ...
  • 1. boot sirasinda bir yanlislik vardir.
    2. hdd bios'ta yanlis ayarlarla tanitilmistir.
    3. bozuk ntldr dosyasi vardir.
    4. boot.ini dosyasi bozuktur.
    5. yeni bir hdd takmissindir.
    6. onbaslangic sekmesi bozuktur.
    7. XP kurulumu bozuktur.
    8. IDE kablosu bozuktur.

dostum butun sebepler bunlar simdiye kadar bu sorun ile karsilastigimdaki butun sebepler bunlardi. en cokta 3. fakat sen hepsinebir goz at. 4. adim icin bootcfg /rebuild yaz ve 6. adim icinde fixboot ve fixmbr yaz
  • Hddyi söküp başka pcde biçimlendirmeyi dene sonra tekrar eski pcde windows kurmaya çalış benzer sorun bendede vardı böyle çözdüm bide faklı windows cdsiyle kurmayı denesen belki cdde problem olabilir!
  • serji arkadaşımın dediği gibi
    önce ide kablosunu değiştir.
    büyük olasılıkla o bozulmuştur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.