Şimdi Ara

FOSSIL FS4933 Erkek Kol Saati 199 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
7.760
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Perpetual Calendar. Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.
    Teşekkürler
  • fossili bilmem ama guess almayın sitesinde 335tl lik saati bi yerden tanıdık vasıtasıyla 180e aldım.ilk ayda hemen çizikler olmaya başladı şimdi baya çizik var.uydurk çin malı gibi prc yazmışlar üzerine. galiba çinde bi firmaya fason ürettirmiş kaliteyide bozmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Face Of Melinda

quote:

Orijinalden alıntı: Jose Mari

quote:

Bu tür markaları almayın.Paranıza yazık.Orient,seiko vs markalardan alın.

Versene bi 10 bin alalim rolex

İlla ki rolex almaya gerek yok.Benim tabirim ile bu tenekeye vereceğim para ile çok güzel seiko,orient,swatch vs markalardan saat alınabilir.

Teneke dediği saat fossil

Önerdiği saat orient

• Bildiğim kadarıyla Lorus ve Pulsar Seiko nun yan ürünleri zaten.Ben swatch u da begenmiyorum işçiliği bir swiss işçiliği değil kesinlikle.Büyük saatlerden hoşlaniyorsaniz invicta veya tw steel öneririm. İnvicta Turkiyede bin liranin uzerindeyken amerikada 100 dolar civarinda.yurt disina gideniniz varsa kacirmasin.tw steel de gunluk kullanima cok şık bi saat uygun dusururseniz kacirmayin derim.Tabi ki seiko longines gubi firmalar cok iyi firmalar ve saat ureticileri ama seikoda ben model pek begenemiyorum.45 mm capin uzerindeki saatlerin modelleri pek hoş değil bence.Tabi zevk meselesi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyata replika almak varken?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

quote:

quote:

İlla ki rolex almaya gerek yok.Benim tabirim ile bu tenekeye vereceğim para ile çok güzel seiko,orient,swatch vs markalardan saat alınabilir.

Önerdiği saat orient

orient saat gördünmü sen şaşırmış gibi duruyorsunda :) orient kadar kaliteli saat yoktur camı çizilmiyor kalite akıyor satte fosil nedir ya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

quote:

quote:

quote:

quote:

Önerdiği saat orient

orient saat gördünmü sen şaşırmış gibi duruyorsunda :) orient kadar kaliteli saat yoktur camı çizilmiyor kalite akıyor satte fosil nedir ya :)

hocam bence orient kadar kaliteli saat yoktura kesinlikle katılmıyorum. Orient bencede Fossil'den bir alt kalitelidir. Fakat Fossil'de Dünyada bir çok markaya saat üreten bilindir bik bir markadır.

Saatte kral markalar İsviçre saatleridir. Paraya kıyıp İsviçre saatlerinden alınamıyorsa Japon Seiko, Orient gibi markalara yönelmelidir bence.

• fossil ABD'li iki kardeşin üniversitedeyken 80'li yıllarda kurduğu uzak doğudaki ucuz işçilikten faydalanarak moda saat üretimine odaklanmış bir şirket. Fossil bazı arkadaşların da dediği gibi moda saat alanındaki bir çok markayı Adidas, Emporio Armani, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Marc by Marc Jacobs, Burberry, DKNY, Diesel, Armani Exchange fason olarak üreten bir şirket. İlgi alanı sadece saat de değil bayan ve erkek deri aksesuar (kemer, cüzdan, çanta vb.) da ayrıca bu markanın ilgi alanında. Orient ise 1950'den beri piyasada olan esas uğraşı saat olan bir marka. Moda saat diyorsanız olay başka gerçekten saat istiyorsanız olay başka. Gerçekten saat diyorsanız zaten halen İsviçre bu konuda piyasa lideri..sülalece evi arabayı satıp üstüne kredi çekip bir tane saat anca alırsın masterpiece olaraktan. Fossil aldın mı takıcan modası geçene kadar, ki fossilin de kalite kalite saatleri var..hoşuna gideni al tak sonra at kenara kim ömür boyu aynı eşyayı kullanıyor ki artık adamlar da zaten sürekli koleksiyon yeniliyorlar.. Fossil de dahil bir çok saat markasının başka ülkeli menşeli firma da olsalar İsviçre'de karargahları var ve isviçre üretimi mekanizma kullandıkları saatleri piyasada... Ben fossil de kullanıyorum ki ABD'de çok ucuza sezon sonu indirimle alıyorsun.. kordonu mu eskidi bir yılda örneğin atıyorum saati kenara kordon parasına yeni bir modelini alıyorum.. nispeten kaliteli diye citizen'in eco-drive modellerinde birini de de ara ara kullanıyorum..casio'nun arazi için ürettiği spor saat de kullanıyorum..modeline göre değerlendiriyorum markaya göre değil...param yetse güzel bir isviçre eta mekanizma saat alırım klasik olarak. ama bizde fossil vb moda saatler gerçekten çok para ederinin çok üstünde fiyata satılıyor.. imkanınız varsa amazon.com'dan ya da ABD'den almak mantıklı.. geçen hanıma doğum gününde guess saat aldın sırf şekline şemaline bakarak amazon.com'da 95 dolar satılan saat bizde saat&saat'de 650 tl internet mağazalarında 700-800 tl falan. ben Lidyana'dan 20tl indirim koduyla peşin 380 tl'ye aldım ABD fiyatının nerdeyse iki katıydı.

• Fossil'in ismine bakıp fosil mi zannediyorlar. Fossil büyük firmalardandır. Çoğu saati çok iyidir. Site ana sayfasıda bu kampanyayı duyurmuş. Demek ki belli bir satış rakamını hedeflemişler.

İhtiyacı olanlar; tarzına uyanlar gözü kapalı alabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt.Taha

Bildiğim kadarıyla Lorus ve Pulsar Seiko nun yan ürünleri zaten.Ben swatch u da begenmiyorum işçiliği bir swiss işçiliği değil kesinlikle.Büyük saatlerden hoşlaniyorsaniz invicta veya tw steel öneririm. İnvicta Turkiyede bin liranin uzerindeyken amerikada 100 dolar civarinda.yurt disina gideniniz varsa kacirmasin.tw steel de gunluk kullanima cok şık bi saat uygun dusururseniz kacirmayin derim.Tabi ki seiko longines gubi firmalar cok iyi firmalar ve saat ureticileri ama seikoda ben model pek begenemiyorum.45 mm capin uzerindeki saatlerin modelleri pek hoş değil bence.Tabi zevk meselesi :)

aynen kardeşim, invicta türkiyeye isyan ediyorum bu konuda
  • Ukalalık yapmak istemem ama ikisi ABD'den ikisi Türkiye'den olmak üzere 4 adet Fossil marka saat kullandım, fiyat ve kalite orantısıyla piyasadaki en iyi markalardan biridir. Modelini beğenen düşünmeden alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

Acaba sahte mi ki baya fark var diğer sitelere göre 100 ile 200 tl arası yardımcı olur musunuz?

kliksa sahte satmaz hocam. garantiside vardır sabancının sonuçta beğenmezseniz gözünüz kapalı iade edebilirsiniz hatta
  • Saatten anlamayan bir sürü kişi Fossil için çöp demiş. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Nadir saat üretiçilerindendir Fossil. Modelini beğenirsiniz beğenmezsiniz o zevk meselesi ama fiyatına göre gayet alınası saatlerdir. Fossil'in Türkiye garantisi ve servisi de gayet iyidir. Pilini ücretsiz değiştirirler, çizik giderme işlemini çok uygun fiyata yaparlar. Parça fiyatları çok uçuk değildir.
    Orta sınıfta iyi bir saattir yani.
  • fossile çöp,teneke diyenleride ilk defa burda görüyorum.Fossil kalitedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

quote:

quote:

quote:

quote:

Önerdiği saat orient

bu ne diyor ya orient kadar kaliteli saat yokmuşmuş

orienti sana baştan anlatacak kadar bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 23 Eylül 2014; 13:13:16 >

• İsviçre saati alın alacaksanız Tissot Festina Swatch vs.gibi
  • 450 liraya seiko monster var gayette kullanıoyurm
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkn

quote:

Orijinalden alıntı: Fusion.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sakın fossil almayın piyasadaki dandik saatlerden bir farkı yok, ablam doğum günü hediyesi olarak aldı bana 1 ayda ufacık bi çarpmaya camı çizildi eski 20 liralık dandik saatimde bile öyle olmamıştı çok şaşırdım zaten kendim alacak olsam almazdım bide pahalıya almış...
    Kesinlikle katılıyorum, 100 metreye kadar su geçirmez saat 1-2 metre denizde 15dk yüzünce su geçirdi, camı çok kolay çiziliyor ve metal kasasının boyası soyulmaya başladı.

O 100M yazısını hala 100 metreye kadar su geçirmez sananlar var demek.
    Ama o rakamların anlamı aslında çok daha farklı
    Buyrun o ibarelerin ne anlama geldiği ile ilgili bir alıntı yapıyorum:

Saatlerde su geçirmezlik anlatımında kullanılan ifadelerin ne anlama geldiği, genelde net olarak anlaşılmamaktadır. Su geçirmezlik seviyesi “50 metre” olarak ifade edilen saatle 50 metre suya dalınabilir sanılmaktadır ki kesinlikle yanlış bir kanıdır.

İsviçre’de üretilen su geçirmez saatlerin tümü basınç testlerinden geçirilmektedir. Saatin kasasının geçirildiği “Yüksek Hava Basıncına Direnç”, “Yüksek Su Basıncına Direnç” ve “Sıcaklık ve Mekanik Gerilime Karşı Direnç” testlerini başarıyla tamamlayan saatler “Su Geçirmez” (Water-resistant) saatler olarak tanımlanmaktadır.

Kasalarda bulunan su geçirmezlik ibareleri şu şekilde açıklanabilir:

1 ATM veya 1 BAR (10m veya 33ft)
    Her günlük kullanım için elverişlidir fakat dikkatli olunması gereken bir seviyedir, yağmur ve su sıçramalarına dayanıklıdır. El yıkmada dikkatli olunması gerekir, fakat yüzmeye elverişli değildir.

3 ATM veya 3 BAR (30m veya 100ft)
    Her günlük kullanım için gerekli dayanıklılık seviyesidir. Yağmur gibi hafif bir su sıçramasına veya el yıkamaya dayanıklıdır. Ancak yüzmeye elverişli değildir.

5 ATM veya 3 BAR (50m veya 165ft)
    Her günlük kullanıma, yüzmeye, duşa uygun ayrıca skiing ve paraşüt sprlarına dayanıklılık seviyesidir, ancak dalmaya veya su sporlarına uygun değildir.

10 ATM veya 10 BAR (100m veya 330ft)
    Her günlük kullanım ve havuzda yüzmeye uygun dayanıklılık seviyesidir. Tramplenden atlamaya, yüksek basınca veya su sporlarına uygun değildir.

20 ATM veya 20 BAR (200m veya 660ft)
    Tramplenden atlama, yüksek basınç ve su sporlarına dayanıklılık için gereken en düşük basınç seviyesidir.

30 ATM veya 30 BAR (300m veya 984ft)
    Her günlük kullanım haricinde scuba dalışına ve 30 metre derinliğe kadar basınca dayanlıklı saatleridir.

50 ATM veya 50 BAR (500m veya 1640ft)
    Her günlük kullanım haricinde scuba dalışına ve 50 metre derinliğe kadar basınca dayanlıklı saatleridir.

100 ATM veya 100 BAR (1000m veya 3280ft)
    Her günlük kullanım haricinde derindeniz dalışlarına elverişlidir.

200 ATM veya 200 BAR (2000m veya 6562ft)
    Her günlük kullanım haricinde profesyönel dalgıçlık için elverişlidirler.
    (http://blog.saatci.com'dan Alıntıdır)

• jedi_master kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, faydalı bir bilgi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fertile

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_brain

Acaba sahte mi ki baya fark var diğer sitelere göre 100 ile 200 tl arası yardımcı olur musunuz?

kliksa sahte satmaz hocam. garantiside vardır sabancının sonuçta beğenmezseniz gözünüz kapalı iade edebilirsiniz hatta

Teşekkür ederim kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.