Şimdi Ara

Fotoğraf Makinesi mi Video Kamera mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fotoğraf makinesi mi yoksa video kamera mı alsam bir türlü karar veremiyorum. Yapmak istediklerim kısaca şöyle.

- Üzerinde oynayıp (photoshopla) değişiklikler yapabileceğim fotoğraflar çekmek istiyorum.
    - Uzun süreli ses ve görüntü kalitesi iyi videolar çekmek istiyorum. Bir de MiniDV mi hafıza kartı mı ??

Sizce bunları en iyi fotoğraf çekme özelliği olan bir kamerayla mı yoksa tam tersi video çekme özelliği olan bir fotoğraf makinesiyle mi yapabilirim ??

Kardeşimde Casio Exlim Z serisinden bir makine var. Ben renklerni ve videolarını pek beğenmedim. Makine önerisinde de bulunursanız sevinirim.
    Aklımda fotoğraf makinesi oalrak Canon yada Nikon var. Nikon daha ağır basıyor gibi. Bir de Samsung MX10 kamera var. Bütçe 500 YTL ve altı olabilir.

• canonların video kalitesi çok güzel oluyor. a560 ın videosuna hayran kalmıştım. güzel bir canon alırsanız video kamera niyetinede kullabilirsiniz diye düşünüyorum şahsen tabi diğer modellerdede çok güzel video çeken makineler vardır fakat benim önerebileceğim canon
  • quote:

Orjinalden alıntı: E.C.E.M_

- Üzerinde oynayıp (photoshopla) değişiklikler yapabileceğim fotoğraflar çekmek istiyorum.
    - Uzun süreli ses ve görüntü kalitesi iyi videolar çekmek istiyorum. Bir de MiniDV mi hafıza kartı mı ??

hiçbir fotoğraf makinası uzun süreli ve sık video çekimine dayanamaz ve sensör arıza çıkartır.
    Ama Video kamera ilede Fotoğrafta çekemeyeceksin.Karar vermelisin,hangi maddeyi daha çok istediğine
  • En iyisi kesenin ağzını iyice açıp bunları almak:

http://www.arasfoto.com/urun.asp?id=1053

http://www.arasfoto.com/urun.asp?id=921

• @TuvNeRa;

Abarttık mı biraz?
  • Söz konusu hayatımda bir kere yaşabileceğim anılarımda abartmak hakkım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Söz konusu hayatımda bir kere yaşabileceğim anılarımda abartmak hakkım.

haklı
  • Bütçe 500 ytl ve altı oldumu işler karışıyor. Hem foto , hem de Videoyu başarılı şekilde çeken bir kamera o fiyat aralığına çok yakın olan
    Sanyo Xacti HD1a düşünebilirsiniz. Başka bir seçenek malesef yok. Bahsettiğiniz Samsung fotoğraf çekiminde çok kötü. Canon ve Nikon cihazlar da video da başarılı değiller.

İkisini birden sadece Sanyo'nun hybrid ürünleri yapabilir. Birkaç değişik model var. Bir inceleyin. Vatanda neredeyse bütün çeşitleri var...
  • Önerileriniz için teşekkür ederim.

Dün akşam Teknosa'da sorduğumda ordaki satış görevlisi ise katalogda 569YTL olan Fuji Finepix S5800 ü çok övdü. Bu makineyi kullananlar ve yorumlayacak olan arkadaşlar var mı?

Ama görünen o ki ayrı ayrı makineler almak en mantıklısı... O zaman da f/p oranı yüksek kamera ve fotoğraf makinelerini araştırmak lazım...
  • hiç kafanı yorma al bir kodak v1253 hem müthiş kaliteli fotograf hemde yüksek çözünürlüklü 1280*720 video kaydet üstelik stereo mikrofonuyla ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: goro1982

hiç kafanı yorma al bir kodak v1253 hem müthiş kaliteli fotograf hemde yüksek çözünürlüklü 1280*720 video kaydet üstelik stereo mikrofonuyla ...

+1
  • Hımm, Kodak v1253 bu ay ki CHIP dergisinin karşılaştırmasında da Kompakt makinelerde ilk 6 ya girmiş... Düşünülebilir...
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Aldığımda mutlaka haberiniz olur :)
  • quote:

hiç kafanı yorma al bir kodak v1253 hem müthiş kaliteli fotograf hemde yüksek çözünürlüklü 1280*720 video kaydet üstelik stereo mikrofonuyla ...

Ama bu makinalar HD video çekmek için yapılmadı. seyrek ve az süreli video çekeceksiniz sorun olmayacaktır. diyede ekleyelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Ama bu makinalar HD video çekmek için yapılmadı. seyrek ve az süreli video çekeceksiniz sorun olmayacaktır. diyede ekleyelim

KODAK V1053 - V1253 hd VİDEO KAYDI YAPIYOR 29 DK YA KADAR
  • Ya bende gördüm bu kodak v1253 modelinin, kompakt bir makinaya ihtiyacım var, her yerde fotoğraf çekebilmek için. tabi video özelliğide olsa fena olmaz. kodak fiyat olarak çok uygun hatta hizli al comda en iyi fiyatı gördüm. 450 ytl altı. yada diyorum yurt dışından bir fuji f100fd mi getirtsem yaklaşık aynı paraya geliyor. ne dersiniz türkiyeden kodak v1253 mü, yurt dışından fuji f100 fd mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.