Şimdi Ara

FREEMONT FİYATI BELLİ OLDU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
7.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Dodge Journey gibi olmuş.

La aynı araba hacı,neresi gibi.

FREEMONT FİYATI BELLİ OLDU

Copy paste yapmis adamlar. Taklitte cigir acmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Copy paste değil. Arabalar zaten aynı fabriada üretiliyor. cryslerin meksika fabrikası. zaten fiatın kapı içlerinde crysler yazıyor. crysler yeni adıyla fiat yani :)
  • konuda ne çok boş konuşan var.
  • İlk mesajları okuyunca gülmekten öldüm..DSG'li dizel Golf'ün kabaca 70 bine satıldığı veya bir İ30 veya Megane'ın 60 binlere satıldığı bir ülkede aynı paralara SUV almak isteyen arkadaşlar var,ilginç..Aracın tasarımını,malzeme kalitesini beğenen olur beğenmeyen olur buna lafım yok ancak 2.0 lt dizel bir SUV'u da (markası ne olursa olsun) ölü fiyatına beklemeyin..Biraz insaf..
  • Yalnız, bu aracın Urban ile Lounge olan versiyonları arasında acaip bir donanım farkı var. Aradaki fark, 15.000,00TL. ama o kadar çok donanım farklarıyla o para kesinlikle gözardı edilebilir...
  • Helvasını yeriz artık rahmetlinin
  • http://www.youtube.com/watch?v=1CT5DlfhOmQ&feature=related

Ayrıca İtalya Güncel fiyatları:
    Fiat Freemont Lounge AWD 2.0 170CV diésel Auto 34.900 €
    Fiat Freemont Urban AWD 2.0 170CV diésel Auto 32.900 €

Kaynak:http://motorgiga.com/nuevos-modelos-coches/fiat-freemont-awd-2012/gmx-niv49-con237388.htm

Almanya fiyatı AWD Düz vites İçin :33.000 €

Türkiyede vergiye rağmen araç ucuz gelmiştir. Ve sadece lansman olarak değil zaman içinde daha pahalılaşacaktır araç.
    Tabi beyenip beyenmemek ayrı bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alien41 -- 30 Kasım 2012; 12:02:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

quote:

Dodge Journey gibi olmuş.

La aynı araba hacı,neresi gibi.

Copy paste yapmis adamlar. Taklitte cigir acmislar

:D :D istemsiz güldüm

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Fiat eğer freemontu satmak istiyorsa 1.4 170 hp multilair motor ve 1.6 multijet motorun 130 hp civarına çıkarılmış haliyle bunu başarabilir.
    Örneğin qasqhai 1.6 dci ve Tiguan tsi motorla düşük vergi diliminde piyasanın tozunu atıyor.
    Bu şartlarda işi bence de zor.
    Fiyat bu boyutlarda 7 kişilik 2.0 170 hp bir otomobil için çok yüksek değil,fakat sonuç olarak Türk tüketicisinin algıları,vergi sistemi var ortada.

Objektif ve doğru tesbitler olumuş, ayne sizin gibi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylesof2150

quote:

Fiat eğer freemontu satmak istiyorsa 1.4 170 hp multilair motor ve 1.6 multijet motorun 130 hp civarına çıkarılmış haliyle bunu başarabilir.
    Örneğin qasqhai 1.6 dci ve Tiguan tsi motorla düşük vergi diliminde piyasanın tozunu atıyor.
    Bu şartlarda işi bence de zor.
    Fiyat bu boyutlarda 7 kişilik 2.0 170 hp bir otomobil için çok yüksek değil,fakat sonuç olarak Türk tüketicisinin algıları,vergi sistemi var ortada.

Objektif ve doğru tesbitler olumuş, ayne sizin gibi düşünüyorum.

Bunun olabilmesi için aracın cüssesinin ufalması şart veya daha ufak cüsseli yeni bir araç tasarımı gerekli belki de..

Freemont manuel 1874 kg otomatik ise 2004 kg,aracın ölçüleri U/G - 4888/1878 mm..Buna karşılık Qashqai 1.6 DCi otomatik araç 1498 kg ve ölçüleri Freemont'tan ufak (U/G - 4330/1780) yani tam birbirlerinin kalıbında araçlar değiller..FIAT düşük vergi dilimi avantajından yararlanmak için daha farklı bir tasarımla 1.6 MJet motorun sırtlayabileceği bir araç çıkarsın piyasaya diyorsanız bu bence de mantıklı fakat 1.6 M-Jet 2 tonluk cüssesi ile Freemont'a yetmez..

Edit: Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 13 Ocak 2013; 2:50:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

şu anda volvo s80 1700 küsür kiloluk cüssesiyle 109hp motorla donatılıyor.
    4kişiyi katarsanız bagajlarıyla beraber bu ağırlık 2 tonu geçecektir.
    Ayrıca 1.6 180hp motoru da mevcut bu aracın.Ve ortalama tüketimi 4.5 lt.
    Freemonntan 2.0 motorun ağırlığını çıkardığımızı da düşünürsek performansın düşmesine karşılık araçta çok rahatlıkla 1.6 bir motor görev yapabilir.
    1.4 170 hp ise aracı rahatlıkla harekete geçirecektir.
    Fiat'ın freemontla neyi amaçladığını bilmiyorum,fakat şunu çok net söyleyebilirim kendi ayağına kurşun sıkmaktan başka bir şey yapmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 13 Ocak 2013; 11:02:06 >
  • Arabanın taklit olduğunu zannedenler, fiyatı 75 bin bekleyenler... sahibinden.com ilanlarına çok şaşırmamak lazım açıkası
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

şu anda volvo s80 1700 küsür kiloluk cüssesiyle 109hp motorla donatılıyor.
    4kişiyi katarsanız bagajlarıyla beraber bu ağırlık 2 tonu geçecektir.
    Ayrıca 1.6 180hp motoru da mevcut bu aracın.Ve ortalama tüketimi 4.5 lt.
    Freemonntan 2.0 motorun ağırlığını çıkardığımızı da düşünürsek performansın düşmesine karşılık araçta çok rahatlıkla 1.6 bir motor görev yapabilir.
    1.4 170 hp ise aracı rahatlıkla harekete geçirecektir.
    Fiat'ın freemontla neyi amaçladığını bilmiyorum,fakat şunu çok net söyleyebilirim kendi ayağına kurşun sıkmaktan başka bir şey yapmamış.

Doğru yoruma nedenir.

Ayrıca 90, 110 hp güçlerinde ticari minübüsler var onlara bu güç yetiyorsa 120-130 hp freemont'a vasat bir performas için yeter.
    1.4 170 hp. zaten yeter. en azından bu seçenek gelse iyi olurdu az kilometre yapacaklar yada lpg' alternatifli kullanılabilirdi.

• Yahu 13 sn civarinda 0-100'u olan Linea 1.3'e bile "cekmiyor, gitmiyor, motor yetmiyor" nidalariyla demedigini birakmayacak insanlar, kendi bos agirligi 2 ton olan arabaya "90 hp minibus" var, buna da olur" diyor..

Durust olmak gerekirse, taa gecen yil belkide ilk olarak ben yazmistim "twinturbo ya da over-boosted bir 1.6 multijet ile bu arac rekor bile kirabilir" diye, ancak simdi sunu goruyorum ki, 2.0 Litre dizel 170 hp bir motor bile bu araca (omur/performans/tuketim/maliyet denkleminde basarisiz olmadan) ancak yetiyor.
  • maalesef marka kurbanı... ön panjurdaki fiat logosunu söküp yerine dodge un kendi panjurunu koyabiliyorsak o zaman belki bazılarının gözünde değer kazanır.. belkide benimde ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

1.6 motor 120 hp artı yüksek torka sahip.
    Çeker yani.
    170lik motoru zaten saymıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

1.6 motor 120 hp artı yüksek torka sahip.
    Çeker yani.
    170lik motoru zaten saymıyorum.

1.6 dizel 7 kişilik 2 ton bir aracı çekmez.

zaten araç meksikada üretildiği için fiat ın da böyle bir tasarrufu yok.
  • 1.6 dizel ve 2 ton+600kg yük...

Eziyet olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

baslamayalim yine cekerle cekmezle:)
    sonuc olarak fiat numunelik satar bu arabadan bizdeki bu vergilerle
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

baslamayalim yine cekerle cekmezle:)
    sonuc olarak fiat numunelik satar bu arabadan bizdeki bu vergilerle

Şu ana kadarki satışlar pek numunelik gibi durmuyor hocam..

2012 son 2 ay içerisindeki toplam satış rakamları 350 adet civarı olması lazım. Bu şekilde devam ederse önümüzdeki yıl 1500 adetten fazla Freemont satışı gerçekleşecektir. Bu fiyat skalasında, hem de Fiat markasına rağmen fazlasıyla iyi bir rakam.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.