Şimdi Ara

Fx 8350 4,5ghz ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar M5A97 R2,0 anakartım var. Fx8350 yi 4,5ghz yapmak istiyorum. Biri detaylı bi şekilde ayarları söyleyebilirmi. Bütün ayarları yalnız detaylı bir şekilde.

• Bir de biosta ai tweaker menusunde dgi+vram power menusu opmasi gerekli ya iste bende o menu yok bios guncel son surum daha temin guncelledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok arkadaş HANGİ AYARI ÇEKERSEM ÇEKEYİM 4,4 BİLE YAPAMADIM. ya kitleniyor ya çekirdeklerden biri duruyor ya ısınıyor. 1,43 voltaj verdim boşta 48 dereceye çıktı. PC de hyper 212 evo var kasanın yan kapağında bir adet fan var ön tarafta bir fan var var ayrıca 212 evo da 2 adet fan var. Sizce termal macunu mu yanlış sürdüm bu kadar fanla bunun buz gibi olması gerekli.
  • Aynı işlemciye 970a-ds3 gigabyte anakartla birlikte sahibim. çarpanları 22x yapıp voltajı 1.50 yaptığımda stabil bir şekilde testlerden geçirip oyun oynayabildim.
  • Abow 1.50 volttta benimki sicaktan yanar sizinki baya takoz cikmis 4.4 u 1.50 cok yav

• Şu linke bi bak.
    İşlemci voltajını farklı vereceksin tabi ki.
    http://forum.donanimhaber.com/m_88155572/tm.htm
  • Oc yapmadan önce sağlam bir soğutucu almanızı öneririm

• Kasada 2 adet 12 cm fan ve hyper 212 evo var (2 fanlı).
  • Metin 52 abi şu an kasa elimde değil serviste ama dediğiniz linklerdeki şeyleri filan önceden denemiştim. Bendeki hata sürekli pc donuyor prime 95 başlatınca bi kaç dk sonra pc donuyor. Eski kasada phenom x2 565 var 3,4ghz 3,8 yaptım onu oldukça stabil tıkır tıkır çalışyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Şu linke bi bak.

Abi bir de ben bu kadar soğutmaya rağmen oc siz 60 dereceyi gördürttüm işlemciye :D Aceba şeyden mi oldu bu işlemcinin üstünde eski kendi stok termal macunu kaldı üstüne soğutucuyu takarken soğutucunun da üstünde biraz termal macun vardı ya onu da yerleştirince ikisi birleşti fazla mı geldi? Bi gelirse servisten termal macunu silip yeniden sürmeyi düşünüyorum. Hyper212 nin kutusundan çıkan termal macun var onu süreyim mi işe yarar mı o yoksa internetten noctua nt-h1 alayım mı? Kaç derece kadar fark ettirir?

• quote:

Orijinalden alıntı: medal1

Merhaba arkadaşlar M5A97 R2,0 anakartım var. Fx8350 yi 4,5ghz yapmak istiyorum. Biri detaylı bi şekilde ayarları söyleyebilirmi. Bütün ayarları yalnız detaylı bir şekilde.

elindeki cihaz o anakartla,.4,7 ghz bile rahat yapar , ve bunu çarpan kilidiyle değil asıusun kendi oc programı yapar
  • Çok güzel diyon hocam da olmuyo. Asus ai süite de denedim olmuyor stabil olmuyor çekirdekler çalışmayı durduruyo bazıları. Hem voltaj vermeden hem de vererek denedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medal1

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Şu linke bi bak.

Abi bir de ben bu kadar soğutmaya rağmen oc siz 60 dereceyi gördürttüm işlemciye :D Aceba şeyden mi oldu bu işlemcinin üstünde eski kendi stok termal macunu kaldı üstüne soğutucuyu takarken soğutucunun da üstünde biraz termal macun vardı ya onu da yerleştirince ikisi birleşti fazla mı geldi? Bi gelirse servisten termal macunu silip yeniden sürmeyi düşünüyorum. Hyper212 nin kutusundan çıkan termal macun var onu süreyim mi işe yarar mı o yoksa internetten noctua nt-h1 alayım mı? Kaç derece kadar fark ettirir?

Kalite bi macun alıp,sadece işlemciye sürerek deneyebilirsin.
    Fazla macun ve kalitesi orta şeker bi macuna göre ,sanırım min. 5 derece farkeder.
    Ama yinede yüksek bi değer.
    Hyperin montajını bi DAHA gözden geçir.
    Tüm bunlara değmen sıcaklık fazla düşmezse, EVO 'nun gücü bu demekten başka diyecek bişey kalmıyor.
    Çünkü voltaj verirsek ,prime testini çıkartamayabiliriz, sıcaklıktan ötürü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.