Şimdi Ara

FX8320 , CM HYPER 212 EVP , 300R max oc ne kadar olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşlemci FX 8320 , Soğutucu Cooler Master Hyper 212 Evo , Kasa 300R (stok fanlar var sadece), Anakart ise MSI 970A-G46.

AMD Overdrive kullanarak çarpanı 20 yapıp 4 GHz e turboboost yapabiliyorum. Sıcaklıklar boşta 20-25 derece fln oluyo. Prime 95 in blend testinde 5 dk sonunda 45 derece oldu ve hata vermedi.

Ben bu sistemi sizce en fazla ne kadar overclocklayabilirim?

Daha önce hiç biostan overclock yapmadım. Dolaysıyla 4 ü 4.1 veya 4.2 ye çıkarmak için açıkçası uğraşmak istemem. Sadece hatrı sayılır bir şekilde yükselecekse (4.4-4.5 gibi) biosla uğraşmaya razı olurum herhalde.

Not : Bilgisayarı her açtığımda overdrive a girip çarpanı 20 yapıyorum. Bunu kendiliğinden yapmasını sağlamanın yolu var mı? (windows içinde)

Edit : Sıcaklıklar için screenshot

http://img839.imageshack.us/img839/8122/y0z4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bishey -- 8 Eylül 2013; 11:32:44 >

• Oturduğunuz yer neresi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bishey

İşlemci FX 8320 , Soğutucu Cooler Master Hyper 212 Evo , Kasa 300R (stok fanlar var sadece), Anakart ise MSI 970A-G46.

AMD Overdrive kullanarak çarpanı 20 yapıp 4 GHz e turboboost yapabiliyorum. Sıcaklıklar boşta 20-25 derece fln oluyo. Prime 95 in blend testinde 5 dk sonunda 45 derece oldu ve hata vermedi.

Ben bu sistemi sizce en fazla ne kadar overclocklayabilirim?

Daha önce hiç biostan overclock yapmadım. Dolaysıyla 4 ü 4.1 veya 4.2 ye çıkarmak için açıkçası uğraşmak istemem. Sadece hatrı sayılır bir şekilde yükselecekse (4.4-4.5 gibi) biosla uğraşmaya razı olurum herhalde.

Not : Bilgisayarı her açtığımda overdrive a girip çarpanı 20 yapıyorum. Bunu kendiliğinden yapmasını sağlamanın yolu var mı? (windows içinde)

kasaya 1 -2 fan daha ekle 4.5 olur
    edit : şimdi farkettim nasıl 20 derece daha oda sıcaklığı 20 derece değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaGaNSaN -- 7 Eylül 2013; 22:00:17 >

• Ben de onu diyecektim. 4ghz ile 20-25 derece ne kadar bosta da olsa mumkun degil. Bu havada sivi sogutmayla bile zor. Biostan hizi sabitlersin ama 4ten 4.5e cikarsan da pek bi faydasini gormezsin renderla ugrasmiyosan. Harcadigi ekstra watt yanina zarar kalir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ol3irol -- 7 Eylül 2013; 22:31:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ol3irol

Ben de onu diyecektim. 4ghz ile 20-25 derece ne kadar bosta da olsa mumkun degil. Bu havada sivi sogutmayla bile zor. Biostan hizi sabitlersin ama 4ten 4.5e cikarsan da pek bi faydasini gormezsin renderla ugrasmiyosan. Harcadigi ekstra watt yanina zarar kalir

Amd overdrive da gördüğümü söyledim sadece. Bilgisayarda oyun açana kadar sıcaklık 25i geçmiyor. Yanlış ölçüyor o zaman program herhalde? Speed fan aynı anda 48 fln yazıyodu. İyice kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Oturduğunuz yer neresi.

Bir apartmanın 9. katında oturuyorum ve oldukça rüzgarlı bir yer. Yaz diye camlarda hep açık oluyo. Screenshot ekledim ilk mesaja, ordan bakabilirsiniz. Tabi program yanlış ölçüyorsa bilemem.
  • quote:

Bir apartmanın 9. katında oturuyorum ve oldukça rüzgarlı bir yer. Yaz diye camlarda hep açık oluyo. Screenshot ekledim ilk mesaja, ordan bakabilirsiniz. Tabi program yanlış ölçüyorsa bilemem.

oturduğunuz yer neresi dediği istanbul mu adana mi adana veya antalya gibi yerde oturuyorsanız sıcaklık yüksek olur istanbulsa bulunduğunz yer itibariyle sıcaklık yada öok soğuk mu olur demek istemiz
  • Valla ben istanbulda oturuyorum. önde 14 cm fan, tabanda ve arkada 12cm fan, yanda 20cm fan var. 3.4ghz stok hız ve voltaj boşta 40 derecenin altına inmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ol3irol

Valla ben istanbulda oturuyorum. önde 14 cm fan, tabanda ve arkada 12cm fan, yanda 20cm fan var. 3.4ghz stok hız ve voltaj boşta 40 derecenin altına inmiyor.

İşlemci soğutucunuz stok mu? Ben stok kullanırken 35-40 arasıydı boşta sıcaklık. Cooler Master Hyper 212 Evo yu alınca 20 leri görmeye başladım. Ben de istanbul da oturuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

quote:

oturduğunuz yer neresi dediği istanbul mu adana mi adana veya antalya gibi yerde oturuyorsanız sıcaklık yüksek olur istanbulsa bulunduğunz yer itibariyle sıcaklık yada öok soğuk mu olur demek istemiz

Evet İstanbul da oturuyorum. Acaba işlemcimin sıcaklık ölçerinde mi bir arıza var? Çünkü CPUID HWMonitor programıyla da ölçüm yaptım ve sonuçlar birebir aynı çıktı. Aynı kaynaktan alıyorlar demek ki bilgiyi.

• Arkadaşım sen çekirdek sıcaklıgına bakıyorsun.Bakman gereken yer orası.Ona bakılırsa benim işlemcinin çekirdekleride ilk pc yi açınca 12 derece oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.