Şimdi Ara

G6-2277ET kullanan yada bilen arkadaslar iceri lutfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • G6-2277ET bu laptopu vatandan 1100tl ye almayi planliyorum.
    bi yerde konu actim.
    ve bu laptop un fiyatinin cok ucuz oldugunu ve kronik bi sorun olabilcegini duydum.
    bu marka laptop kullanan arkadaslar bana yardim edebilirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• up up up

• Hp g6 forumda pek önerilmeyen modeller arasında. Oyunlarda aşırı ısınma sorunu olduğu söyleniyor.

1200-350 tl civarında; asus k55vj, lenovo z580-z500, asus k56cb gibi ürünlere bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipahi68

Hp g6 forumda pek önerilmeyen modeller arasında. Oyunlarda aşırı ısınma sorunu olduğu söyleniyor.

1200-350 tl civarında; asus k55vj, lenovo z580-z500, asus k56cb gibi ürünlere bakabilirsin.

hocam dediginiz laptoplarin linkini atabilirmisiniz acaba..
    valla bakiyom hepsi pahali

• up

• Dostum bu akşam bende alıcam o bilgisayarı. İntel Core i5 çift çekirdekli işlemcisi var, ekran kartı idare eder. Crysis 3 ü full ayarlarda oynatmasa da mediumda kasmadan oynatacaktır. Dizüstü bilgisayar sonuta her dizüstü ısınır iyi bir soğutucu aldın mı halledilemeyecek birşey değil. %40 indirim az değil ve birdaha kolay kolay gelmez. Tek eksiği 320gb hdd ye sahip olması bence. Bütçesi fazla olmayanlar için gayet uygun bir bilgisayar. Şuan vatanda 1100 tl.
  • http://www.chip.com.tr/forum/hp-pavilion-g6-2277et-inceleme_t268112.html

bu konuyu buldum adam hp ısınma sorununu çözmüş yazıyor. Ben bu akşam gidip almayı planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narnia127

http://www.chip.com.tr/forum/hp-pavilion-g6-2277et-inceleme_t268112.html

bu konuyu buldum adam hp ısınma sorununu çözmüş yazıyor. Ben bu akşam gidip almayı planlıyorum.

o linkteki qrkadas ta belirtmis 2ekran karti arasi gecisler oluyo bunun cozumunu biliyormusunuz acaba..

• up

• quote:

http://www.chip.com.tr/forum/hp-pavilion-g6-2277et-inceleme_t268112.html

hocam laptopu aldiysaniz burdan incelemesini yapabilirmisiniz. daha dogrusu oyunlardaki perfirmansini nasil oldugunu belirtirseniz cok makbule gecer.

• Gittiğimde mağaza kapanmıştı yarına kaldı artık.
  • quote:

Gittiğimde mağaza kapanmıştı yarına kaldı artık.

hocam sordunuzmu acaba bu kampanya cuma son mu yoksa cumartesi filanda devam edermi.
    nben kismetse cumartesi alicam yani kredi kartinin hesap kesim tarihi cumartesi .
    en erken cumartesi alabilirim.
    siz laptopu almaya gittiginde bu soruyuda sorabilirseniz.
    cok mutlu olurum.

• G6 2104et kullanıyorum sizin alacağınız bilgisayarlarla neredeyse aynı, sadece HDD kapasite farkı var. Isınma yapıyor baya yapıyor hem de. Bilgisayarın belki tek sorunu bu. Şu sıralar diz de internette gezinmek, film izlemek bile işkence oldu. Önceleri bu kadar değildi ısınırdı ama çok rahatsız edici seviyelere gelmezdi. Şimdi sıkıntı basıyor sıcaktan. Bilgisayarı dizime nasıl oturtacağımı şaşırdım valla. Antalya gibi yerde yaşıyorum buralar Temmuz-Ağustos'ta daha kötü olacak. Sıcaklıklara bakıyorum 40-50 derece civarı geziniyor normal yani ama sanki aynı sıcaklık direk klavyeye de vuruyor. Plastik olmasından mı kaynaklanıyor emin değilim.

Oyunu ise soğutucusuz oynayamıyorum, WASD kısmı ve sol alt taraf çok ısınıyor. WASD kısmı ısınıp parmaklarımı terletiyor, elimi ikide bir üstüme başıma siliyorum sinirimi bozuyor. Altına 150 TL vererek Zalman NC 2000 çektim o baya rahatlattı ama büyük oyunlarda yine WASD tarafında az da olsa terleme oluyor, sol alt tarafsa serin kalıyor soğutucu ile.

Isınma sorunu dışında gayet iyi bilgisayar. Ekran kartı geçiş sorunu evet önceden vardı bende baya çekmiştim zamanında ama hem Intel hem de AMD çıkardıkları yeni driverlar ile çözdüler bu sorunu. Oyunun dosyasını Catalyst'ten "Yüksek Performans" olarak atamak yetiyor artık. Şu anda geçiş yapmayan oyunlar DirectX 7 ve 8 destekli oyunlar. Intel'in en son driverı ile DirectX 7 ve 8 destekli oyunlarda tümleşik GPU ile sorunsuz çalışıyorlar kasma vs. gibi sorunlar yok.

Isınma sorunu var demiştim ama şimdiye kadar ısınmadan kaynaklı bir kez olsun kapanmadı, bir kez olsun da mavi ekran yemedim. İşimi sağlama almak içinde işlemci durumunu %99'a çektim ki Intel Turbo Boost deaktif olsun, işlemci kendi kendine overclock yapmasın. Zira o açıkken 5-10 derece arttırıyor sıcaklıkları. Zalman NC 2000 son seviyede çalışırken ve Intel Turbo Boost kapalıyken oyunlarda 80 dereceleri hiç görmedim. Hatta ekran kartına overclock yaptım 750/1050 değerlerinde (600/900 varsayılan) 3D Mark 11 testini sorunsuz geçti. Stabil olarak gayet sağlıklı bir bilgisayar. Tabii sizinde nasıl kullandığınız önemli. Ses olarak da çok iyi, zaten bilgisayarın üst tarafında tamamen hoparlör delikleri var. En fazla %40'a çıkarmışımdır ses seviyesini çünkü düşükte bile baya ses çıkıyor. Oyun performansı olarak ise piyasadaki tüm oyunları şu veya bu ayarlarda akıcı oynatabiliyor.

Yani siz bilirsiniz ısınma sorunu olmasa gözünüz kapalı alın derdim ama ısınma sizin için çok sorun çıkaracaksa iyice düşünün. Fiyat 1100 TL ise gerçekten uygunmuş karar sizin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.