Şimdi Ara

Galaxy S3 Telefonum Açılışta Donuyor + Odin hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
12.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 2 hafta önce, orijinal rom olan 4.1.2 Polonya sürümünü indirip odin ile kurdum ve gayet mutlu mesut geçiniyorduk. Ancak dün gece telefon aniden dondu ve kapatıp tekrar açmayı denedim ve bir daha hiç açılmadı.
    Telefona bu zamana kadar illegal hiç birşey yüklemedim, custom rom veya kernel gibi.. Download moduna girebiliyorum şu an

Odin den tekrar orijinal rom atmayı deneyince şu hata veriyor,

" <ID:0/009> There is no PIT partition.
    <ID:0/009> Added!!
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
    <ID:0/009> Removed!! ""

Telefonun donduğu ekran;

4.1.1 ve 4.1.2 defalarca denedim hiç bir rom u kabul etmiyor artık cihaz.

Soru 1: Telefonun şarjı tamamen bitmeden ne yapabilirim? En azından download moduna girebiliyorum. Garantiye vermek gelmiyor içimden, en az 15 gün de geliyor telefon.

Soru 2 : Yüklediğim 4.1.2 Polonya sürümü, telefonun garantisini yakmışmıdır ?

Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leitzet -- 1 Ocak 2013; 20:20:57 >

• Yakıyor diye biliyorum , resmi rom değilse. Fakat siz daha iyi bilen birine sorun. Benim söylediklerim sadece duyduklarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leitzet

Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 2 hafta önce, orijinal rom olan 4.1.2 Polonya sürümünü indirip odin ile kurdum ve gayet mutlu mesut geçiniyorduk. Ancak dün gece telefon aniden dondu ve kapatıp tekrar açmayı denedim ve bir daha hiç açılmadı.
    Telefona bu zamana kadar illegal hiç birşey yüklemedim, custom rom veya kernel gibi.. Download moduna girebiliyorum şu an

Odin den tekrar orijinal rom atmayı deneyince şu hata veriyor,

" <ID:0/009> There is no PIT partition.
    <ID:0/009> Added!!
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
    <ID:0/009> Removed!! ""

Telefonun donduğu ekran;

4.1.1 ve 4.1.2 defalarca denedim hiç bir rom u kabul etmiyor artık cihaz.

Soru 1: Telefonun şarjı tamamen bitmeden ne yapabilirim? En azından download moduna girebiliyorum. Garantiye vermek gelmiyor içimden, en az 15 gün de geliyor telefon.

Soru 2 : Yüklediğim 4.1.2 Polonya sürümü, telefonun garantisini yakmışmıdır ?

Şimdiden çok teşekkürler.

I9300XXDLJ4_I9300OXADLJ4_BTU yükleyin düzelir ardından istediğiniz romu kurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yiğit Alp Demirkıran

Yakıyor diye biliyorum , resmi rom değilse. Fakat siz daha iyi bilen birine sorun. Benim söylediklerim sadece duyduklarım.

Resmi rom, polonya'ya daha erken çıkıyor diye internetten indirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekiL1nciSahis

Bir de bunu indireyim. Deneyeceğim 4. rom olacak bakalım..
    Teşekkürler sonucu yazacağım.
  • quote:

quote:

bende de aynı sorun olmuştu bu şekilde çözdüm inş işe yarar.
  • quote:

quote:

quote:

Sorun çözülmez ise bu yoluda deneyin.

Batarya yi çıkararak download Mod a giriş tuş kombinasyonuna basarak bataryayi takın ve Flash layin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Batarya yi çıkararak download Mod a giriş tuş kombinasyonuna basarak bataryayi takın ve Flash layin.

Dediğiniz işlemi yaparak zaten flashlamiş mi olacağım yoksa bataryayı taktıktan sonra flash işlemi için ek birşey yapmam gerekiyor mu ?

Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğiniz işlemi yaparak zaten flashlamiş mi olacağım yoksa bataryayı taktıktan sonra flash işlemi için ek birşey yapmam gerekiyor mu ?

Teşekkürler.

flaslanmıs olmuyor.

Batarya yi çıkararak download Mod a giriş tuş kombinasyonuna basarak bataryayi takın download modu gelmiş olacak. usb bağlayın ve odin ile normal şekilde yükleyin.

• quote:

Hocam denedim, odin yine hata veriyor bunlada.. Başka önerin veya önerisi olan var mı?
    Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Hocam denedim, odin yine hata veriyor bunlada.. Başka önerin veya önerisi olan var mı?
    Teşekkürler.

Kies le ilgili hersey kapalimi pc de? Baska odin surumude deneyebilirsin cunku buyuk birsey yok duzelmesi lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

Teşekkürler.

Kies le ilgili hersey kapalimi pc de? Baska odin surumude deneyebilirsin cunku buyuk birsey yok duzelmesi lazim

Alıntıları Göster
    Bilgisayarımda Kies yüklü bile değil. Olmadı indirip bir de onla deneyeyim. Korktuğum bir başka şey, telefon sarj da olmuyor donduğundan, sarj bitecek uğraşırken kalacağım öyle :)

• quote:

quote:

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, Türkiye'de ilk vakasınız sanıyorum. Dünya çapında tahminen 500-600 kişide olan bir sorun. XDA'da şu an kayıtlı 125 kişi var, internette bu sorunu dile getirenlerin %20-25 olduğundan yola çıkarak 500-600 gibi bir rakamdan bahsediliyor. Tahminim cihazını uluslararası 16Gb olan model ve 4-6 ay öncesinde satın aldınız. Fabrikasyon sürecinde hatalı bir üretimden dolayı 16 Gb'lık belleklerin bir partisi (NAND diye geçer) ömrünü normalden çok çok daha çabuk tamamlıyor (normalde bu çipler ömürlüktür). Ne yazık ki verilerinizi kurtarmanın ve cihazınızı çalıştırmanın hiç bir yolu yok. Çünkü cihazınızda şu anda bir şey yüklenebilecek ya da yazılabilecek çalışan hafıza yok.

İyi haber Hindistan'da bir kaç vaka haricinde tüm dünyada Samsung bu sorundan haberdar ve hiç bekletmeden cihazlar için yedek anakartları servis noktalarına dağıtmış durumda. Cihazını teslim eden kayıtlı 125 kadar kişiden hemen hepsi 1 hafta içerisinde cihazlarını yenilenmiş olarak geri aldı. Samsung, bu sorundan müzdarip cihazların rootlu olmasına aldırmıyor bile çünkü çok komik bir üretim hatası. Zaten malzeme kalitesi ile sürekli eleştirilen Samsung bir de kendi ürettiği hafızada böyle sorun çıkması ve bunun basında ses getirmesi halinde rakipleri tarafından adeta dayak yer. Bu yüzden ses çıkarmadan bütün cihazların anakartlarını yeniliyor. Hatta bazı Avrupa ülkelerinde sorunlu cihazlar 32 Gblık modellerle değiştirildi. Bu yüzden tavsiyem hiç bekletmeden garantiye yollamanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

Geçmiş olsun, Türkiye'de ilk vakasınız sanıyorum. Dünya çapında tahminen 500-600 kişide olan bir sorun. XDA'da şu an kayıtlı 125 kişi var, internette bu sorunu dile getirenlerin %20-25 olduğundan yola çıkarak 500-600 gibi bir rakamdan bahsediliyor. Tahminim cihazını uluslararası 16Gb olan model ve 4-6 ay öncesinde satın aldınız. Fabrikasyon sürecinde hatalı bir üretimden dolayı 16 Gb'lık belleklerin bir partisi (NAND diye geçer) ömrünü normalden çok çok daha çabuk tamamlıyor (normalde bu çipler ömürlüktür). Ne yazık ki verilerinizi kurtarmanın ve cihazınızı çalıştırmanın hiç bir yolu yok. Çünkü cihazınızda şu anda bir şey yüklenebilecek ya da yazılabilecek çalışan hafıza yok.

İyi haber Hindistan'da bir kaç vaka haricinde tüm dünyada Samsung bu sorundan haberdar ve hiç bekletmeden cihazlar için yedek anakartları servis noktalarına dağıtmış durumda. Cihazını teslim eden kayıtlı 125 kadar kişiden hemen hepsi 1 hafta içerisinde cihazlarını yenilenmiş olarak geri aldı. Samsung, bu sorundan müzdarip cihazların rootlu olmasına aldırmıyor bile çünkü çok komik bir üretim hatası. Zaten malzeme kalitesi ile sürekli eleştirilen Samsung bir de kendi ürettiği hafızada böyle sorun çıkması ve bunun basında ses getirmesi halinde rakipleri tarafından adeta dayak yer. Bu yüzden ses çıkarmadan bütün cihazların anakartlarını yeniliyor. Hatta bazı Avrupa ülkelerinde sorunlu cihazlar 32 Gblık modellerle değiştirildi. Bu yüzden tavsiyem hiç bekletmeden garantiye yollamanız.

Evet cihazı 5 ay önce almıştım. Ben de araştırıyorum bir yandan internetten ve benim durumumda pek bir cihaz yok gibi. Diğerleri kernel vs. yüklemiş cihaz ondan kitlenmiş ancak ben bu tür hiç birşey yüklemedim. Yarın servise götüreceğim telefonu tekrar.. bakalım onlar ne diyecekler. Daha önce de sarj olmuyor diye götürmüştüm, sözde tamir etmişlerdi, 2 gün sonra aynı sorun yine başladı. Sadece pc üzerinden kablo ile sarj edebiliyordum.

Açıklamanız için teşekkürler, yarın servise de belirttiğiniz bilgileri ileteceğim. İyi günler diliyorum

• quote:

Bilgisayarımda Kies yüklü bile değil. Olmadı indirip bir de onla deneyeyim. Korktuğum bir başka şey, telefon sarj da olmuyor donduğundan, sarj bitecek uğraşırken kalacağım öyle :)

Peki pc de driverlari yuklumu telefonun daha once yine ayni pc de odin kullandinmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Peki pc de driverlari yuklumu telefonun daha once yine ayni pc de odin kullandinmi

Alıntıları Göster
    Evet. daha önce de bu pc ile versiyon yükseltmiştim odinde

• quote:

Garantiye vermen en mantiklisi kardes.Ver telefonu sifirini versinler sana ne guzel iste beklemek biraz sıkıntı olabilir belki ama bir haftadan bir sey olmaz sanirim
  • quote:

quote:

Teşekkürler.

bu versiyon ile denermisin hocam. batarya sökülü olarak download mod a giriş şeklinde.

I9300XXDLJ1_I9300OJVDLJ1_TUR
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

Evet cihazı 5 ay önce almıştım. Ben de araştırıyorum bir yandan internetten ve benim durumumda pek bir cihaz yok gibi. Diğerleri kernel vs. yüklemiş cihaz ondan kitlenmiş ancak ben bu tür hiç birşey yüklemedim. Yarın servise götüreceğim telefonu tekrar.. bakalım onlar ne diyecekler. Daha önce de sarj olmuyor diye götürmüştüm, sözde tamir etmişlerdi, 2 gün sonra aynı sorun yine başladı. Sadece pc üzerinden kablo ile sarj edebiliyordum.

Açıklamanız için teşekkürler, yarın servise de belirttiğiniz bilgileri ileteceğim. İyi günler diliyorum

İçinde önemli bilgiler var mıydı bilmiyorum ancak bir kaç kişinin saatlerce şarjda beklettikten sonra ısı farkıyla telefonları geçici olarak çalışmıştı. Siz de öyle bir şey deneyerek çalışırsa hemen ardından bilgisayara bağlayarak verilerinizi yedeklemeyi deneyebilirsiniz. Ya da çok önemli değillerse bırakın çalışmasın, ölü bir cihaz olduğu için versinler yenisini

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberDriver

quote:

Garantiye vermen en mantiklisi kardes.Ver telefonu sifirini versinler sana ne guzel iste beklemek biraz sıkıntı olabilir belki ama bir haftadan bir sey olmaz sanirim

garantilik bir şey yok hocam garantiye verse de kullanıcı hatası derler. benim başıma da geldi 4.1.2 sızıntı beta rom yükledikten sonra olmuştu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.