Şimdi Ara

Gamepad Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba. Assetto corsa competizione gibi simracing oyunlarını oynuyorum. Logitech f310 kullanıyorum ama hem el ağrıtıyor hem de biraz hantal gibi gelmeye başladı. 9.nesil x box gamepad düşünüyorum bütçem 2-2.5 arası. Herhangi bir öneriniz varsa lütfen belirtin.

• Eğer F310 joystikte arkadaki L ve R tuşlarına sadece işaret parmağını kullanarak basıyorsan F710 al. Eğer arka tuşlara hem işaret, hem orta parmağınla basıyorsan 9. nesil xbox kolu güzel seçim.

• Önerim xbox kolu almanız ama getirtebiliyorsanız yurtdışından almanızı öneririm. Fiyat çok farkediyor. Kablo girişi de type c olduğu için pil bitince sıkıntı da çekmezsiniz. Pc ile kullanabileceğiniz en uyumlu kol xbox kolları. Bir arkadaşımın f710’u bozuldu. Yerine msi marka xbox tarzı bir kol söyledi. Bende xbox kolunu deneyince direkt iptal edip xbox koldan aldı. Hissiyatı diğerine göre çok daha iyi dedi. Bana sorarsanız ps kolları daha iyi ama pcde uyumluluk açısından ben hep xbox’ınkileri kullanıyorum.
  • Microsoft TR, ürünlerdeki 2 sene garantiyi tanımıyıor. Önce bunu bi söyleyeyim. DS4 fena değil ama Dualsense çıkmışken DS4'e o kadar para vermek ve %90 ihtimalle sahte ürün almak çok mantıklı gelmiyor.

Tavsiyem Xbox ya da DS-DS4 alınacaksa amazon.com/.de gibi yerlerden de bakmanız. Daha ucuza gelebilir. Hatta aliexpresste satılan baya uygun fiyatlı ve xbox koluyla kapışan gamepadlar de var(mış). Hala arıyorum ama marka model olarak daha bulamadım. Reddit bir kaç konuda da bahsi geçmişti.

Xbox kolları tak-çalıştır olarak çok iyi. Ama kablolu-kablosuz olayı çok gıcık. Yok özel aparat al, yok şarjlı pil al hep dert.

DS4, pc de DS4windows ile süper çalışıyor. 20 tl ye almış olduğum bluetooth dongle ile de çalışıyor, kablo ile de. Ama işte hızlı bozuluyor meret. Joysticklerden birinin 1 sene içinde drift yapmaya başlaması Allah'ın emri. Ama üzerinde mik olması, kulaklık desteğinin olması, ds4windows desteği ile çok memnun etmişti beni.

Dualsense kullanma şansım olmadı. Olacağını da sanmıyorum 60€ luk alet. Ama kullanmış olanların yorumları çok iyi. Olurda yurtdışından eş-dost gelirse 1 tane isticem bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 8 Aralık 2023; 7:3:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.