Şimdi Ara

Gaming pc'de kapanma sorunu lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bilgisayarımda ki sıkıntı şu oyuna girdiğimde belli bir müddet oynadığım zaman bilgisayar reset atıyor. Bazen yeniden başladıktan hemen sonra tekrar bazen 5 dakka bazen 20 dakka sonra restart oluyor yani belli bir aralığı yok. Eğer 1920x1080 de oyun oynanıyorsa bu sıkıntı var ama daha kötü bir monitör ve çözünürlükte oynandığında böyle bir sıkıntı çıkarmıyor ve mesela CSGO da dizüstü enerji modunda oynadığımda bir sıkıntı çıkmıyor. Bundan kaynaklı olarak ekran kartında sıkıntı var diye düşünüp teknik servise gönderdim ama bir sorun gözükmüyor diye tekrar bana dönüş yapıldı. Funmark ve bir iki programda test edilmiş bir sıkıntı yokmuş ama ben funmark indirip çalıştırdığım an gene restart atıyor.Makine 1 senedir bende ve yarı zamanında bu sıkıntıyı yaşadım.

msi z97 gaming 5 anakart, İ7 4790 cpu, kingston hyperx 8gb ram, msi r9 390 gpu bilgisayarımın parçaları.(700 w powersupply,128 gb ssd 500 gb hdd var)

Sorunumun neden kaynaklı olabileceği hakkında fikri olan var ise lütfen yardımcı olun

• Aynı sorun bendede vardı cs go oynarken başka oyun oynarken pc kendiliğinden reset atıyordu yada kapanıyordu sıcaklıklar normaldi sorun devam ediyodu 1 ay sonra ekran kartı hicbir sürücüyü tanımadi yuklenirken ekran kararıyodu ve pc kendiliginden kapanıyodu ve 6 senelik Asus gtx 560 Ekran kartımın ömrü bitmişti seninkide ekran kartından%90 ekran kartını ne zamandır kullanıyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meco06 kullanıcısına yanıt
    1 sene oldu işte alalı hepsini aynı anda aldım yeni ekran kartı daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hopdedikmahmut

1 sene oldu işte alalı hepsini aynı anda aldım yeni ekran kartı daha

garantisi duruyordur o halde garantiye vermende fayda var 1 senede ekran kartının ömrünün bitmemesi lazım ben 6 sene kullandım daha yeni bitti ömrü
  • meco06 kullanıcısına yanıt
    garantiye gönderdim bir sıkıntı yok diyorlar zaten olay o
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.