Şimdi Ara

Gece Gözlüğü Kullananlar. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
47.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Heıder marka olan gözlükten aldım işim gereği haftada 2,500 km yol yapan biriyim. Gece, sisli, yağışlı, karlı havalarda çok sık karşılaştığım görüş netliğine, araç farlarına çok faydası oldu, heleki çift şeritli yollarda karşıdan gelen araç farlarına ışığı tek bi noktada toplayarak görüş açınızı değiştirmeden yolunuza devam edebiliyorsunuz. Ben şahsen tavsiye ederim kapıda ödeme seçeneği ile 1 günde ürün elime ulaştı uzun ve gece yolculukları yapanlara denemelerini tavsiye ederim.[simage][/simage]
  • Memurfoni de bugun kampanya yapmışlar 90 liralık gözlük 34 lira.
  • 3 kasım 2011 tarihinde farklı bi DH topikindeki yazımı aynen kopyala-yapıştır yapıyorum.

arkadaşlar haider marka gözlüğün satışını yapan siteden 99 tlye aldım ve inanın gece göüşünde hiçbir işe yaramıyor! herşeyi sapsarı gösteriyor. araçların zaten sarı olan farlarında hiçbir etki yapmıyor. dilerseniz sonra resimlerini de eklerim. ben sırf gece sis farlarını açmayı adet edinmiş ve kısa farları uzun far kadar beter olan sürücülerin zulmünden kurtulmak için almıştım, 99 tl çöpe gittiğini anladım. ha sis ve karda belki sarı renk göz kamaşmasını engeller, belki işe yarar ama yaşadığım yerde ne sis oluyor ne kar :)

düşüncelerim değişmediği gibi farklı birçok tanıdığıma da denettim, belki bende sorun vardır diye fakat herkes gözlüğün görevini yapamadığı yani işe yaramadığı konusunda hemfikir. ne yazık ki eve bıraktım ve 99 tl çöpe gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan545

Arkadaşlar ben Heıder marka olan gözlükten aldım işim gereği haftada 2,500 km yol yapan biriyim. Gece, sisli, yağışlı, karlı havalarda çok sık karşılaştığım görüş netliğine, araç farlarına çok faydası oldu, heleki çift şeritli yollarda karşıdan gelen araç farlarına ışığı tek bi noktada toplayarak görüş açınızı değiştirmeden yolunuza devam edebiliyorsunuz. Ben şahsen tavsiye ederim kapıda ödeme seçeneği ile 1 günde ürün elime ulaştı uzun ve gece yolculukları yapanlara denemelerini tavsiye ederim.[simage][/simage]

aynı marka gözlük almışız fakat ben ve en az 5-6 tanıdığım uzun süre denemiş olmamıza rağmen hiçbirimiz fayda verdiğine dair düşünceye sahip olamadık. ışığı sapsarı göstermek dışında hiçbir fonksiyonu olmadığı kesin. peki fikir farklılığı neyden kaynaklanıyor acaba, bilgilendirmenizi rica edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Sadece bir fikirdir,
    Gece araç kullanırken şeffaf camlı polarize gözlük takılırsa bence oldukça faydalı olur.
    Ama böyle bir gözlük varmı araştırmak lazım.

UZMANTV
    Polarize güneş gözlüğü nedir?
    http://www.uzmantv.com/polarize-gunes-gozlugu-nedir

Burada anlaşılacağı gibi polarize camın , cam rengi ile alakası pek yok alında şeffafda olabilir . Sadece filtreleme amaçlı kullanılabilir diye düşünüyorum

Bende de polarize bir gözlük var denedim baya işe yarıyor açıkçası. Numaralı değil sadece yıllar önce bilgisayar için almıştım geçenlerde aklıma geldi denedim fena gelmedi bana.

• 10tl.nasıldır aceba
  • quote:

Orijinalden alıntı: acy78

10tl.nasıldır aceba

Bana çok mantıklı gelmedi 10 lira olunca ve söz konusu olan da gözlerimiz.

• Sonunda denedim;
    Bu gözlüğü arkadaşım bir siteden 5,90 gibi kelepir bir rakama almış (yalnız tek tip var sitede o da Nev ' in taktığı gözlüklere benziyor tip olarak beğenmedim) bir de cam beziyle gözlük kılıfı göndermişler kılıf sadece 5 lira eder yeminle.
    Neyse gözlüğün eksilerini sayayım
    1. Tipi herkese uymayabilir
    2. Fotofobiniz (Işığa aşırı duyarlılık varsa gözlerinizde ki ; bende Blefarit var yani kirpik dibi iltihabı oda göz kuruluğu yapıyor ve ışığa karşı hassas gözlerim)varsa gündüz kullanmayın çok aydınlık gösteriyor yani güneş gözlüğü olarak polarize gözlüğünüz olması şart böyle durumlarda aksi halde zaten gözlerinizde problem yoksa gündüzleri de kullanmanın hiçbir mahsuru yok.
    3. Renkleri sarı ile harmanladığı için her gördüğünüz renk sandığınız renk olmayabilir ama o da önemli değil o kadar

Başka da eksi yanı yok
    Artılarını ise şöyle sıralayayım
    1. Çakma Xenonlara ve halojenli farlarra karşı çok etkili hepsini sarı renkte gösteriyor ve ışığı kırıyor
    2. gece daha rahat görüyorsunuz ne hikmetse çözemedim ama camların sarılığından mıdır nedir daha bir aydınlık oluyor ortalık gözlüğü çıkarınca gerçek karanlığı hissediyorsunuz
    3. ışık gölge ve renkler arasında öyle bir kontrastlıklar çıkıyor ki ortaya çıplak gözle görmeniz mümkün değil ama herşey daha bir netleşiyor
    4. çok ucuza da bulabiliyorsunuz örn. arkadaşımın bulduğu gibi
    5. dikizlerden gözünüze yansıyan ışıklar zerre kadar rahatsız etmiyor hatta farketmiyorsunuz bile
    6. Uzun farlar normalde olduğu kadar görüşünüzü kısıtlamıyor yolu rahat seçebiliyorsunuz
    7. Gözlükte kullanılan malzeme ve gözlük kılıfı ve cam bezi hepsi normalde bir yerden almaya kalksanız çok daha fazlası eder çakma çin işi gözlüklere hiç benzemiyor.

Sitenin adını verirsem reklamını yapıyorum sanacaksınız Antifar yazın google a bakın 5,90 ile 69 ,90 arası fiyatlarda seyrediyor hangisi kafanıza yatarsa alırsınız Sadece sitede her konuda mutlaka bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan olmak istemiyorum bilmediğim şeyi de yazmayayım dedim hatta test etmişken neyin ne olduğunu açıklama fırsatını değerlendirdim.

Yalnız bir şey daha eklemek istiyorum dereceli gözlük kullananlar için almalarını tavsiye etmeyecektim ancak gezerken gözlük üzerine klipsle takılanlarının da olduğunu gördüm normalde 4 tip gözlüğe rastlıyorsunuz ararsanız birisini çokça göreceksiniz siyah çerçeveli benim elime geçen ondan diğerlerini de paraya kıyıp istediğiniz tipte alabilirsiniz. Gözlük kullananlara klipslisini bulmalarını öneririm yoksa zor iş.

• hocam dediginiz sarı camlı gozluk ... beyaz ısık malum insanın gozunu yoruyor .. ayrıca bu gozlugu takınca sanki etraf daha aydınlık geliyor cunku etrafa sacılan ne renk olursa olsun ısıklar sarı renkte kırılıyor. Ben uzun yolda kullandım hatta hava kapalı iken gunduzde kullandım fevkalade rahatlatıyor. Benim gibi hem miyop hem astigmat hemde gece rahat goremeyenler için biçilmiş kaftan diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 2 Nisan 2012; 23:00:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

hocam dediginiz sarı camlı gozluk ... beyaz ısık malum insanın gozunu yoruyor .. ayrıca bu gozlugu takınca sanki etraf daha aydınlık geliyor cunku etrafa sacılan ne renk olursa olsun ısıklar sarı renkte kırılıyor. Ben uzun yolda kullandım hatta hava kapalı iken gunduzde kullandım fevkalade rahatlatıyor. Benim gibi hem miyop hem astigmat hemde gece rahat goremeyenler için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Valla kardeş bende diyorum beleşe alıyorsun nerdeyse gözlüğü de çok faydalı ama bende blefarit olduğu için gündüz kullanmam pek iyi olmuyor ama gece fevkalade gerçekten.
    Yarın gözlüğü vereceğim arkadaşa bir ara kendime de bir tane alacağım mutlaka.
    Hatta babama abime falanda mı alsam diye düşünmüyor değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Gece Gözlüğü Kullananlar.

Bu gözlükten alacağım bakalım ne tip bir etkisi var. Pek birşey beklemiyorum fakat deneyelim bakalım...

Kanye west gibi gezersiniz :D araç cabrio mu=?
  • quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Bu gözlükten alacağım bakalım ne tip bir etkisi var. Pek birşey beklemiyorum fakat deneyelim bakalım...

Kanye west gibi gezersiniz :D araç cabrio mu=?

Gözlüğü aldıktan sonra alırız bi cabrio altımıza. Önemli olan gözlük

• Sürekli uzun yol yapıyorsanız ön cama film çektirin hem gündüz aracın içinin ısınmasını önler hemde uzun farlardan korur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Sürekli uzun yol yapıyorsanız ön cama film çektirin hem gündüz aracın içinin ısınmasını önler hemde uzun farlardan korur...

Kardeş sürekli şehiriçiyim desem yeridir. Ama yine de ne tür film çektirmek gerektiğini öğreneyim. Aracı sürekli gölge bir yere koyamıyoruz. En azından güneş ışığından korur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Sürekli uzun yol yapıyorsanız ön cama film çektirin hem gündüz aracın içinin ısınmasını önler hemde uzun farlardan korur...

Kardeş sürekli şehiriçiyim desem yeridir. Ama yine de ne tür film çektirmek gerektiğini öğreneyim. Aracı sürekli gölge bir yere koyamıyoruz. En azından güneş ışığından korur.

normal filimlerden farklı ismini tam bilmiyorum :) nette araştırısan çok rahat bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

Sonunda denedim;
    Bu gözlüğü arkadaşım bir siteden 5,90 gibi kelepir bir rakama almış (yalnız tek tip var sitede o da Nev ' in taktığı gözlüklere benziyor tip olarak beğenmedim) bir de cam beziyle gözlük kılıfı göndermişler kılıf sadece 5 lira eder yeminle.
    Neyse gözlüğün eksilerini sayayım
    1. Tipi herkese uymayabilir
    2. Fotofobiniz (Işığa aşırı duyarlılık varsa gözlerinizde ki ; bende Blefarit var yani kirpik dibi iltihabı oda göz kuruluğu yapıyor ve ışığa karşı hassas gözlerim)varsa gündüz kullanmayın çok aydınlık gösteriyor yani güneş gözlüğü olarak polarize gözlüğünüz olması şart böyle durumlarda aksi halde zaten gözlerinizde problem yoksa gündüzleri de kullanmanın hiçbir mahsuru yok.
    3. Renkleri sarı ile harmanladığı için her gördüğünüz renk sandığınız renk olmayabilir ama o da önemli değil o kadar

Başka da eksi yanı yok
    Artılarını ise şöyle sıralayayım
    1. Çakma Xenonlara ve halojenli farlarra karşı çok etkili hepsini sarı renkte gösteriyor ve ışığı kırıyor
    2. gece daha rahat görüyorsunuz ne hikmetse çözemedim ama camların sarılığından mıdır nedir daha bir aydınlık oluyor ortalık gözlüğü çıkarınca gerçek karanlığı hissediyorsunuz
    3. ışık gölge ve renkler arasında öyle bir kontrastlıklar çıkıyor ki ortaya çıplak gözle görmeniz mümkün değil ama herşey daha bir netleşiyor
    4. çok ucuza da bulabiliyorsunuz örn. arkadaşımın bulduğu gibi
    5. dikizlerden gözünüze yansıyan ışıklar zerre kadar rahatsız etmiyor hatta farketmiyorsunuz bile
    6. Uzun farlar normalde olduğu kadar görüşünüzü kısıtlamıyor yolu rahat seçebiliyorsunuz
    7. Gözlükte kullanılan malzeme ve gözlük kılıfı ve cam bezi hepsi normalde bir yerden almaya kalksanız çok daha fazlası eder çakma çin işi gözlüklere hiç benzemiyor.

Sitenin adını verirsem reklamını yapıyorum sanacaksınız Antifar yazın google a bakın 5,90 ile 69 ,90 arası fiyatlarda seyrediyor hangisi kafanıza yatarsa alırsınız Sadece sitede her konuda mutlaka bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan olmak istemiyorum bilmediğim şeyi de yazmayayım dedim hatta test etmişken neyin ne olduğunu açıklama fırsatını değerlendirdim.

Yalnız bir şey daha eklemek istiyorum dereceli gözlük kullananlar için almalarını tavsiye etmeyecektim ancak gezerken gözlük üzerine klipsle takılanlarının da olduğunu gördüm normalde 4 tip gözlüğe rastlıyorsunuz ararsanız birisini çokça göreceksiniz siyah çerçeveli benim elime geçen ondan diğerlerini de paraya kıyıp istediğiniz tipte alabilirsiniz. Gözlük kullananlara klipslisini bulmalarını öneririm yoksa zor iş.

Merhaba..
    Denediğiniz şu gözlük mü acaba: GECE GÖZLÜĞÜ
    Eğer aynısı ise müsaadenizle yorumlarınızı sitemizde paylaşabilir miyiz?..

Saygılar..

• Evet o gözlük kardeş tipi aynı. camıda aynıdır sanırım.
  • Bende almıştım bir tane yakın zamanda. Kolçağın içine koymuştum. Aldığımı unutmuşum hiç deneme fırsatım olmadı. Konuyu görünce aldığımı hatırladım.
    Hepsiburada.com'da 10 liraya satılıyor. Yorumlar genelde olumluydu. Bir alışveriş esnasında atmıştım sepete.
    Deneyince yorumlarımı paylaşırım.
  • Ben dereceli gözlük kullanıyorum güneş gözlüğümde dereceli. bu gözlük için istediğim derece olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

Ben dereceli gözlük kullanıyorum güneş gözlüğümde dereceli. bu gözlük için istediğim derece olur mu ?

Klipslisini alıp normal gözlüğün önüne takarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.