Şimdi Ara

Geely - Emgrand HB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var mı kullanan alan gören bilen alınıp 3-4 yıl kullanılır mı?

Düşüncem o ki ön yargılar 3-5 yıla öyle bir kırılacak ki şuan satıldıkları fiyatın bir buçuk iki katına satılır olacak bu araçlar.

• Ne kadar bunun fiyatı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Ne kadar bunun fiyatı ?
    2012 model fiyatı şuan 27999
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesdean1888

Alıntıları Göster
     Geely - Emgrand HB
  • quote:

Alıntıları Göster
    Aslında o fiyata sıfır ve görece güzel bir otomobil. Fakat şöyle bir sorun var, bu otomobiller kaç sene yollarda olabilecek?
    Yani bugün bazı markaların 70 li yıllara ait modelleri bile (Mercedes, BMW v.b) tek tükte olsa yollarda görebiliyoruz. Bir çok markanın 80-90 lı yıllara ait modelleri hala yollarda gezebiliyor. Yani, 30 yaşı görebilen arabalar var.
    Acaba bundan 30 sene sonra Geely Emgrand 30 yaşında yollarda olabilecek mi?

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    hızla büyüyen bir ülke hızla büyüyen bir marka geely kıyası sevmesemde bi hyundai bugün 60 bin e araç rahat rahat satıyorsa bu atılım hızıyla bu araçlara 5 sene sonra bunun 2 misli paralar ödeyeceğimizi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Aslında o fiyata sıfır ve görece güzel bir otomobil. Fakat şöyle bir sorun var, bu otomobiller kaç sene yollarda olabilecek?
    Yani bugün bazı markaların 70 li yıllara ait modelleri bile (Mercedes, BMW v.b) tek tükte olsa yollarda görebiliyoruz. Bir çok markanın 80-90 lı yıllara ait modelleri hala yollarda gezebiliyor. Yani, 30 yaşı görebilen arabalar var.
    Acaba bundan 30 sene sonra Geely Emgrand 30 yaşında yollarda olabilecek mi?

Alıntıları Göster
    Geely firması büyüyor gerçekten aynı zaman da Çinde geliştiriyor kendini bu sektörde , yani bir 10 sene sonra Çinliler otomobil sektöründe iyi bir konuma gelirler öyle umuyorum ama kalitesini kanıtlamadıktan sonra dönüp bakmam bile. Aynı zamanda Volvo'da Çine satıldı.

• Geely satıldı zaten volvoyu aldıktan sonra çıkan modelleri emgrand sanki biraz izler taşıyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cancan.

Geely firması büyüyor gerçekten aynı zaman da Çinde geliştiriyor kendini bu sektörde , yani bir 10 sene sonra Çinliler otomobil sektöründe iyi bir konuma gelirler öyle umuyorum ama kalitesini kanıtlamadıktan sonra dönüp bakmam bile. Aynı zamanda Volvo'da Çine satıldı.
    Ben markaya bir şey söylemedim. Ama mesela bugün 2012 model bir Geely 2025 yılında "eşşek niyetine binilecek" araba kadar bile olamazsa, yani deri koltuklu bir arıza yumağı olursa sıfırı da satılmaz 2. eli de. Onu anlatmaya çalışıyorum.
  • quote:

Geely satıldı zaten volvoyu aldıktan sonra çıkan modelleri emgrand sanki biraz izler taşıyor gibi.

Yok hocam benzemiyor Geely Volvo'ya benzemeye çalışacaktır bence eğer öyle olmazsa zaten vay Geely'nin haline
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    geleceği bilemeyiz tabii ancak bir öngörüde bulunarak söylüyorum eğer işler böyle giderse 5 yıl sonra çinli araçların nasıl bu paraya satılır denilen araçlar arasına gireceğini düşünüyorum.
  • ben sedanında sanki izlerini görür gibiyim. Ne bilim bu fiyata bu donanımlarda bir araç sunuyorlar sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte dacia sandero kia picanto hyundai i10 vs ne fiyatlarda
  • quote:

ben sedanında sanki izlerini görür gibiyim. Ne bilim bu fiyata bu donanımlarda bir araç sunuyorlar sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte dacia sandero kia picanto hyundai i10 vs ne fiyatlarda

Hocam sunuyorlar da kalite önemli işte , güvenlik önemli , arabanın güven vermesi önemli ne bileyim yani Geely kendini yeni yeni geliştiriyor. Daha yolu var bence bi 5-10 sene.
  • euro ncap 4 yıldız almış inan ben çözemedim ama acayip bir istek var içimde genelde az olan kimsenin beğenmediği şeyler ilgimi çekiyor herhalde.
  • quote:

euro ncap 4 yıldız almış inan ben çözemedim ama acayip bir istek var içimde genelde az olan kimsenin beğenmediği şeyler ilgimi çekiyor herhalde.

Hocam ama araçlarda alımlı duruyor Geely emgrand yeni cıktığı zaman trafikte siyahını gördüm beğendim aracı logosunuda görünce amerikan arabası felan sandım bir an araştırınca Geely olduğunu anladım. İşte Çin lafı araya girince insan soğuyor ister istemez hele bir de içinde aile taşıyınca , O yüzden Geely'nin Çin malı otomobil kötüdür lafını maziye bırakması lazım onu da yapacak gibi.
  • Aynen hocam Allah kazadan beladan korusun öncelikle kaza bu hangi arabada ne olur bilinmez. Ne bilim aklımı çeliyor şuan evlilik hazırlığım olmasa atlamıştım herhalde.
  • quote:

Aynen hocam Allah kazadan beladan korusun öncelikle kaza bu hangi arabada ne olur bilinmez. Ne bilim aklımı çeliyor şuan evlilik hazırlığım olmasa atlamıştım herhalde.
    maceraya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

maceraya gerek yok

Alıntıları Göster
    Bu konuya ferit abiyi davet etmek istiyorum.Cidden onun fikrini merak ediyorum bu marka adına ve model bazında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Bu konuya ferit abiyi davet etmek istiyorum.Cidden onun fikrini merak ediyorum bu marka adına ve model bazında.
    Çinlileri de sevmiyorum arabalarınıda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

sitesinde 0-100km hızlanma süresi yazmıyor.
    bir de yakıt tüketimi çok gibi... (genelde sitede yazan değerlerin 1-1,5 lt fazlası gerçekte oluyor)

Maksimum hız (km/s) 170
    YAKIT TÜKETİMİ Şehir dışı (L/100 km) 6,15 Şehir içi (L/100 km) 9,15 Birleşik (L/100 km) 7,25
    CO2 emisyonu (Karışık, g/km) 170
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.