Şimdi Ara

Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdiden teşekkürler arkadaşlar soruların iyi olduğunu düşünüyorum sizede faydası dokunur umarım
     Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız

• yokmu çözen
  • Biyoloji

1-Amonyağın üreye çevrilmesi karaciğerde gerçekleşir. Dolayısıyla sindirim kanalında bu grafiğe ulaşılamaz. Bu yüzden B cevap..

2- İlk deney kabında sindirim gerçekleşmez. Çünkü pepsinojenin aktif formu oılan pepsine dönüşmesi gerekir.
    İkinci kapta sindirim gerçekleşir fakat yağların safra ile sindirimi kimyasal değil mekaniktir.
    3 ve 4'teki sindirim çeşitleri ise kimyasaldır. Cevap 3ve4

3-Tersiyer yapı üçüncül yapıdır. Üçüncül yapıya geçişte aminoasit dizilimi değişmez. Üçüncül yapı oluşurken hidrofobik etkileşimler, disülfür bağları falan etkilidir.
    Özgün şeklinde değişme olabilir. İçerdiği peptit bağı sayısı da değişmez. Çünkü birincil yapı bozulmuyor. Dolayısıyla 1ve 3 sanırım
  • DaftPunky kullanıcısına yanıt
    1. ve 2. sorular. 2. soru ile ilgili açıklamayı yaptım.buraya da yazayım. 2. soruda kimi kaynaklar EF nin 10 olabileceğini kabul etmez kimi kaynaklar EF=10 olabilir der.bu ABCD nin yamuk olabilmesi ile mümkündür ve ABCD dörtgen demiş.bende ABCD yamuk olabilir diyenlerdenim EF=10 aldım.
     Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız Geo ve Bio sorularıma bakarmısınız

• Cok tesekkur ederim arkadaslar tamamdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.