Şimdi Ara

Gigabyte EP45-DS3R Ram Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar problemimi anlatmaya çalışayım.

Gigabyte EP45-DS3R Anakart ve OCZ 2 GB (2*1) 1066MHz Platinum DDR2 (Nvd SLI) CL5 ram satin aldim.

Gigabyte EP45-DS3R anakart, OCZ 2 GB (2*1) 1066MHz Platinum DDR2 (Nvd SLI) CL5 ramlerle dual channel olarak calismamakta. Ramleri 1-3 veya 2-4 slotlarina takip dual channel calistirmak istedigimde,bilgisayar devamli reset atmaktadir. Ramleri 1-2 veya 3-4 nolu slotlara taktigim zaman single channel olarak bilgisayar aciliyor.

Gigabyte EP45-DS3R satin aldigimda uzerinde F4 bios yukluydu. Ramler 1-2 slotlarina takili olarak Gigabyte'in support bolumunden, son versiyon indirdigim bios yukleme programi ile F7a bios yuklemeye calistigimda 2 modul olarak single channel olarak calisan ramlerdan dolayi bios yuklemede memory hatasi verdi. Bunun uzerine 1 gblik 2 modul ramden birini cikarip sistemi 1 gb olarak actim ve bu sekilde biosumu F7a surumune guncelleyebildim.

Biosumu F7a surumune guncellesemde,ramler yine 1-3 veya 2-4 slotlarina takinca dual channel olarak sistem acilmadi ve bilgisayar devamli resetledi kendini.

Gigabyte EP45-DS3R F4,F5,F6,F7a surumlu bioslarla OCZ 2 GB (2*1) 1066MHz Platinum DDR2 (Nvd SLI) CL5 ramler dual channel olarak calismiyor, 2 modulu 1-2 veya 3-4 slotlarina takip single channel olarak kullanmak istegimde ise windows saglikli olarak calismamaktadir. 2 modulu single channel olarak test ettigim isletim sistemleri Windows Vista Ultimate 64 bit ve Windows XP Pro 32bit.

Bu problem hakkinda cozumu olan varmı?

Not: Sistemi calistirirken,cpuya veya ramlere biostan overclock uygulanmamistir. Sistem bilesenleri imzanda yazilidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.