Şimdi Ara

GigaByte P35C-DS3R büyük sorun ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gigabyte P35C DS3R kullanıyorum. Bu sorunu Anakartı aldığım ilk zamanlarda da başıma geldi açılmıyor diye teknik servise götürdüm. Teknik servisi gören anakart birden çalışmaya başladı.

> Sıkıntım : anakart ile birlikte Big Typhoon Fan kullanıyorum. Big Typhoon 4 vida bacaklarını sktığım zaman anakartın Kondansatörlerinden cırıltı sesleri geliyor ve ekrana görüntü gelmiyor. yatay vaziyette vidaları az sıksam açılıyor fakat dik konumda yine aynı şeyleri yapıyor. Buna ek olarak Soğutucunun işlemci üzerine oturmaması cabası..
    > Bu işlemler sırasında bütün hdd cd rom vs. herşeyi sökerek yaptım değişen birşey olmadı.

>Gigabyte P35C DS3R , 2 x 1 gb veritech ram 800 mhz. , Big Typhoon Fan , 400 Watt FSP

• ee yani sonuç ne? big typhoon kullanmayacaklar için sorun bile değil.

Benim anlamadığım teknik serviste adamlar işlemcinin üzerine stok fan mı taktılar, yoksa big typhoon mu taktılar?
  • Cok siktigin icin vidalari board'da (pcb) soguk lehim veya bakir yollarda board icinden bir temassizlik yapmissin gibi gozukuyor. Bu tarz sorunlar zamanla daha da ilerler bence yolun basindayken board'unu bi-sekilde dgistirmeye veya garantiye sokmaya calis. Zira board pcb icindeki bakir yollarin tamirim mumkun degildir
  • Stok Fan taktılar ve öyle denediler. daha doğrusu fanı vidalamadan açıkta masaüstünde denediler. Ben ne yapmalıyım Stok Fan'a gerimi döneyim.
    Değiştirmek ve garantiye sokmak PC GOLD'un karakteri değildir. Üstüne üstlük kullanıcısı hatası diye birde üzerine para isterlerse hiç şaşmam.
    Yani yıkıldım. Zar zor 240 dolara aldığım hayatımın hatasını yaptığım. Board resmen elimde kaldı. Git yenisini al deseniz. ikinci el P3 Board alacak param kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gencbiri2000 -- 7 Eylül 2007; 11:35:37 >
  • Durumunu Anlayabiliyorum.Aynı sorun bendede oldu Ninja soğutma bloğunu aldım be kapasitörlere kısa devre oldu allatn deydi.Şimdi serviste tanıdık bilgisayarcı tamir olur dedi ama Hızlı sistem garantisinde Olduğu için bakalım onlar ne yapacaklar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.