Şimdi Ara

GM Discovery (4GB) Recovery Mod Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

GM Discovery(4 GB) telefonumu recovery modu kullanarak resetlemeye çalışıyorum fakat kaç kere denesem de başarıya ulaşamadım. Recovery mod a girince wipe data/factory reset dediğimde birkaç yazı çıkıp telefon açılıp kapanıyor. Ama telefon açılış ekranında takılı kalıyor ve bootloop a giriyor. Sorunun çözümünde bana yardımcı olabilecek birisi var mı? (Telefonun ömrünü doldurduğunun farkındayım ve yeni bir telefon bakıyorum, şu yaptıklarım tamamen eğlence amaçlı. Tavsiyelerinizi çok uç noktalarda verebilirsiniz )

İlk paragrafı okuduysanız sorunun başlangıcından bahsetmek istiyorum. Telefonum her telefonun eninde sonunda yaşayacağı gibi teknolojiden geri kalmaya başlamıştı. Ben de artık whatsapp dışında uygulama kullanmıyordum telefonda. Telefonu böyle kullanmaya devam ederken bir gece telefonu şarjda bırakmıştım. Sabah kalktığımda telefon açılmıyordu. Telefonu aç kapa yapınca sorun düzeldi. Yine normal bir şekilde telefonu kullanmaya devam ederim diye düşünürken bir de baktım android sistem dosyaları dahil tüm uygulamalar kendilerini ardarda kapatıyor. Telefonda hiçbir şey çalışmamaya başlayınca telefonu birkaç kere yeniden başlattım. Ama sorunun çözülmediğini görünce telefondaki uygulamaları silmenin sorunu çözeceğini düşündüm ve uygulama silmeye başladım. Sorun yine devam etti ve o silmeye çalıştığım uygulamaların hiçbirisi de silinmemişti. Her restart sonrası uygulamalar telefonda aynı şekilde kalıyordu. Ben de en temizi telefona format atayım dedim. Telefona format atma işlemini eskiden yaptığım gibi yaptım ama telefonda formata dair hiçbir iz yoktu. Tüm uygulamalar aynı şekilde telefonda duruyordu. En sonunda telefona tüy diktiğim adım ise telefonun ayarlar bölümünden fabrika ayarlarında dön tuşuna basmam oldu. Telefon bu aşamadan sonra bir daha boot ekranından öteyi göremedi. Recovery modda wipe data/factory reset -> yes! dediğimde telefon bir kere restart atıyor. Sonra bootloop a giriyor.

Bu telefonla yapabileceğim en uç şey ne sizce?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centrifugal -- 4 Eylül 2017; 22:16:10 >

• Cihazın eMMC çipi ölmüş malesef. Donanımsal arıza yani.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz doğrudur büyük ihtimalle ben de öyle düşünüyorum ama araştırma yaparken SP_Flash Tool diye bir şeyin varlığını öğrendim. Bu tool u kullanarak telefona stock rom atmaya çalıştım ve hiçbir hata vermedi programı kullanırken. Acaba çip ölmemiş olabilir mi sorusunu oluşturdu bu da bende.
  • gionee e3 romu atmayı deneyin belki düzelir.
  • tvalf kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonu komple attım. Hiçbir şekilde ROM yemiyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.