Şimdi Ara

GOLF 7 1.6 tdi MOTOR KODU SORUNU [VW İÇERİR] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
8.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 90 lık ile 105 lik motorun sadece yazılımsal farkları olduğu düşünmüyorum, tahminim turbo da değişiktir.
  • gerçekten de 105 hp yerine 90 hp takmışlarsa bu forum arkadaşın mağduriyeti karşısında zil takıp oynayacak tipler biliyorum.
    Hocam eğer motor yanlışsa siz değil onlar düşünsün , hatta siz sevinebilirsiniz , bu skandal karşısında en kötü yeni araç alırsınız.
    Konusu var forumda fordda benzer durum olmuştu , sonucu ne oldu bilmiyorum .
    Ben en çok yazım yanlışları üzerinde duruyorum , her alanda çok sık yapılan hatalardır.
    Motora bakın önce , motorda aynısı yazıyorsa yazım hatasıdır bence .
  • Bende merak ettim sonucu.boyalı araç veriyorlardı ama şimdiki trend düşük motorlu vermek galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay anasını bende diyordum bu Riza ustanın dükkanı neden sıfır Golf kaynıyor.
  • kaputu açın eğer 90 hp liğin kodu CLHB yazıyorsa 90 hp dir
    sorun o ki vw nin üretiminde sorun yok iş tamamen doğuşta sonuçta vw doğuşun isteğine göre üretim yapıp pazarlıyor ( donanımlar vs motorlar )
    CLHB kodlu 90 hp lik motoru getirip 90 ve 105 hp olarak ( 105 e ufak chiple )
    satıyor olabilirler büyük skandal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaggeredByRuhtan -- 29 Ocak 2014; 19:07:15 >
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    hocam motora baktım kapak var. kapağı açamadım. servise gidip soracağım. doğuşa yazdım geri aradılar teknik birime sorup dönüş yapacağız dediler. bakalım bekliyorum.

bilgisi olan olan arkadaşlar paylaşsın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

gerçekten de 105 hp yerine 90 hp takmışlarsa bu forum arkadaşın mağduriyeti karşısında zil takıp oynayacak tipler biliyorum.
    Hocam eğer motor yanlışsa siz değil onlar düşünsün , hatta siz sevinebilirsiniz , bu skandal karşısında en kötü yeni araç alırsınız.
    Konusu var forumda fordda benzer durum olmuştu , sonucu ne oldu bilmiyorum .
    Ben en çok yazım yanlışları üzerinde duruyorum , her alanda çok sık yapılan hatalardır.
    Motora bakın önce , motorda aynısı yazıyorsa yazım hatasıdır bence .

Ben de farklı motordansa farklı (yanlış) kod etiketi takıldığını düşünüyorum.

@ex_kuzey, aracı Dyno'ya Soktunuz mu hic?

• motorlar arasında günlük kullanımda bariz performans farkıda olmayabilir, 90 ps lik motor takmış olabilirler mi ? çok zor ama yinede ihtimal, bence etiket yanlış yapıştırıldı.
  • kahraman202 kullanıcısına yanıt
    hocam hiç sokmadım. 207m arkadaşımız serviste vagcoma bağlatmamı önerdi. dyno da serviste mi yapılıyor?
  • ex-kuzey E kullanıcısına yanıt
    Serviste degil, 2nci el alırken araçların kontrol maksatlı götürüldüğü oto test (check-up) merkezleri ya da yazılım (tuning) ile ilgili firmalarda yapılıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

Orijinalden alıntı: ex-kuzey

hocam karışacak bir durum yok. bilgileri toplayıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.

az sonra forumun ünlü vwcileri konuya damlar, o zaman görürsün hocam...

VW'ciler değil, VW'yi karalamaya çalışarak popüler olma çabasında olan mâlum adamlar toplanır.
  • kahraman202 kullanıcısına yanıt
    hocam doğuştan haber bekliyorum. oradan servise vagcom için gideceğim ki bunlardan sonuç elde edeceğimi düşünüyorum. olmazsa dediğiniz yolu denerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

Orijinalden alıntı: ex-kuzey

hocam karışacak bir durum yok. bilgileri toplayıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.

az sonra forumun ünlü vwcileri konuya damlar, o zaman görürsün hocam...

VW'ciler değil, VW'yi karalamaya çalışarak popüler olma çabasında olan mâlum adamlar toplanır.

hocam onları dikkate almıyorum. amacım arkadaşlarımızın bilgisine başvurup sorunu çözmek.

• Havalar ısınsın, bahar temizliği kaldığı yerden devam edecek.
  • hocam sorun çözüldü. aracın uygunluk belgesine baktım şimdi varyantı AC4CLHAX0 kodu mevcut. muhtemelen yukarıda arkadaşların söylediği gibi yazım yanlışı mevcut. yardımlarınız için çok sağolun :)
  • ex-kuzey E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam , memlekette kim işini düzgün yapıyor ki..
  • Sevindim, yazım yanlışından başka bir ihtimal yoktu.
  • çok sağolun hocam
  • Millet de o kadar heyecanlamıştı ama az farkla auta çıktı

• Zvjezdan kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.