Şimdi Ara

GOLF 7 1.6 tdi MOTOR KODU SORUNU [VW İÇERİR] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
8.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşin şakası bir yana inş. kağıt üstünde bir hatadır.

En olmadı serviste bir yazılım güncelleme yaptırırsınız.

Bir VW bayine gidip ordaki 90 ve 105 ps araçların üzerindeki kodları check ederek işe başlamanız mantıklı olan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex-kuzey

hayırlısı diyelim. amaç zaten böyle birşeyin olup olmadığını ortaya çıkarmak. bilgi sahibi arkadaşları bekliyoruz. 207m cevaplar için sağolasın..

Rica ederim. Dediğim gibi Doğuş' un böyle birşey yapma ihtimali kesinlikle yok. Onu bir kere aklınızdan çıkarın. Birde aracı yetkili serviste vag com a sokun, aracın güç değerlerine bakın.
  • araç 90 bg de olabilir. doğuş 105 hp ye yükseltmese bile şaşırmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 29 Ocak 2014; 15:48:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam güncel kodları öğrenme imkanın var mı?

Öğrenmeye çalışırım ;)
  • sağolasın hocam. haber bekliyorum inşallah...

inşallah öyle bir durum söz konusu değildir.
  • ex-kuzey E kullanıcısına yanıt
    inşallah değildir. doğuş Almanyadaki modeller dışında tr ye özel araç ürettirebiliyor biliyorsunuz.
    bence sıkıntı yoktur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 29 Ocak 2014; 15:52:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sağolasın hocam. haber bekliyorum inşallah...

inşallah öyle bir durum söz konusu değildir.

Vw servis sahibi arkadaşımı aradım. Şirket dışındaymış. Yarın bilgilendirecek beni. Tabi yarına kadar çözebilirsen sorun kalmıyor.
  • 207m kullanıcısına yanıt
    doğuşa da mail attım. dönüş yaparlar umarım. kafamdaki soru işaretleri kalkar yarına kadar.
  • hocam aracınız bir dyno testine sokun bence orda zaten arabanın gücü ortaya çıkar bence.
  • ilk önce şasi nodan aracın detaylarına ulaşın, burdan ulaştığınız motor kodunu araç üstündekiyle kıyaslayın, zaten yol sizi bir noktaya götürecek,

VW cilerin bunu sorguladığı bi site vardı ama ben bilmiyorum ...

siteyi buldum galibahttp://www.vinformer.su/en/ident/vin/decode.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 29 Ocak 2014; 16:03:35 >
  • quote:

doğuşa da mail attım. dönüş yaparlar umarım. kafamdaki soru işaretleri kalkar yarına kadar.

Hocam, uygunluk belgesine bakmayı unutma. Faturanla birlikte vermiş olmaları gerekiyor sana. Orada ki kodlarlada karşılaştır. Sonra aracın motorunun üstünde yazan numaraya bak. Hepsini karşılaştır. Eğer ruhsatla aynıysa geriye tek bir soru kalıyor. Kodların değiştiği... Ya da araca 90 PS' lik motor koymuşlar.
  • iki dakka aracin yanina inip ruhsatdaki ile aractakini karsilastirin. varsa sorun sonra bu yollari uygulayin. basit bir yazim hatasi bile olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 207m kullanıcısına yanıt
    hocam hepsini yapacağım. şu an işteyim gidip bakamıyorum. faturalar da evde. yardımlar için çok sağolun..
  • burası karışır
  • ex-kuzey E kullanıcısına yanıt
    rica ederim. Konuyu takipteyim.
  • Hocam Bende Merak Ettim , Takipteyim Bir Sonuca Ulaştığınızda Bilgi Verirseniz Sevinirim.
  • hocam karışacak bir durum yok. bilgileri toplayıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.
  • quote:

hocam karışacak bir durum yok. bilgileri toplayıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.

az sonra forumun ünlü vwcileri konuya damlar, o zaman görürsün hocam...
  • quote:

wolksvagen elsada motor özelliklerinde CLHA-CLHB olmak üzere 2 motor var 1.6 tdi olarak.

aslında 3. bir 1.6 tdi daha var. 81kw 110 ps CRKB kodlu Eu6 normunda . 6 ileri manüel şanzımanlı . Sadece GOLF BM varyantında var. Neden standart golflerde bu motoru kullanmıyorlar anlaşılır gibi değil..

Size mücadelenizde başarılar. İnşallah istediğiniz gibi sonlanır.
    Ben Doğuşun değil VWnin çakallık yaptığını düşünüyorum. Doğuşun 90 bg araba getirip bunlara yazılım atıp 105 e çıkaracağını tahmin etmiyorum (tabii yanılabilirim).

90la 105lik araba tamamen aynı parçalardan oluşuyor, 105liğin yazılımı farklı ise farklı kodlamanın esprisi de çok kalmıyor.

Bence ilk yapmanız gereken arabayı dynoya çıkarıp 90 mı 105 mi olduğuna bakmak olmalı.

Umarım boşuna telaşlanıyorsunuzdur ve o B tamamen başka bir şeyi ifade ediyordur.

• olayı farklı varsayımlar altında inceleyelim:

1-yanlışlıkla 90 hp lik motor takıldıysa vosvosun üretiminde ciddi sıkıntı var demektir

2-kodu yanlış yapıştırıp işlediler ise bu da ciddiyetsizlik ifade eder

3-dogus 90 hp lik aracı sonradan chip tuning ile 105 yapıp satıyor ise bence skandal olur( en düşük varsayım)

aracın dynoda gücünü ölçtürün 105 hp civarı çıkar ise hiç uğraşmayın

90 hp çıkar ise

elinizdeki belge ile aldığınız bayiye başvurup aracın yenisini talep edin

biz bunu yazılımla 105 hp yaparız cevabı gelir ise de olayı mahkemeye taşıyacağınızı ifade edersiniz

aracın yenisini verirler bence .

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.