Şimdi Ara

GolfV min AKÜsü bitti:S--ACİLLLLLL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
7.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ArkdaşLar 2007 model GolfV kullanıcıyım yiğenler teybını kurcalamşLar bisüre bu akşm arabya Bindim arabnın iç aydınlatma sistemındeki ışıkların azaldığını gördum teyıbı açmaya çalıştım bikaçkere açma tuşuna basınca açıldı kontağı çevirdim dııızzt die bi ses geliyo arabanın marş basmıyo :S:S:S

bildiğim kadarylada kuru akü kullanılıyodu bu araçlarda ben şimdi ne yapmayalııym başka araçtan şarj etmek arabnın bilgisayr siistemıne zarar veriirmi bu konu hakkında bilgisi oLan arkdaşLar ve başına gelmiş oLanlar acil yardımcı oLurlarsa sewiniicemm

Şimdiiden TşkLer SaygıLar

• Vw servisini arayıp sorununu anlatabilirsin yada çağrı merkezini hani şu arka camda yukarlak bi yapışkan olan
    Bu arada geçmiş olsun ama benim bildiğim araç kilitlendiği anda ışıklarda teyp'de kapanıyor yani ben bi kere öle yapmıştım kapanmıştı kilidi açınca gene devreye girmişti.

İyi akşamlar....
  • benim yapabilceği m bişey yokmu araç garajda zaten ordan çıkması imkansız
  • daha önce başına gellen veya nasıl çözebilceğim hakkında bilgiisi oLan arkdaşLar lütfen yardımm
  • ARABAYI ESKİ USUL İTTİR... MERAK ETME AKÜ SIFIRLAMAMIŞSA ÇALIŞIR, BİŞEY OLMAZ...
    AKÜCÜYE GİDİP AKÜYÜ DEĞİŞTİRİRSİN,
    DİKKAT ET AKÜCÜ YEDEK BİR AKÜYÜ PARALEL BAĞLASIN, SENİN AKÜYÜ SÖKSÜN, YENİSİNİ TAKSIN, EN SON YEDEK AKÜYÜ ÇIKARSIN...
    YANİ SİSTEMDE HEP BİR AKÜ OLSUN...
    İMMOBILIZER İÇİN "CODE" GİRMEN GEREKMEZ BÖYLECE....
  • BU ARADA ARAÇ YENİ, AKÜ BOZUK DEĞİLSE BİRAZ DOLAŞ, BİR KAÇAK YOKSA VE ALTERNATÖR (=JENARATÖR) SAĞLAMSA AKÜNÜ DOLDURABİLİR... DEĞİŞİM GEREKMEYEBİLİR...
  • Yokk aküü tam bitmmeişş ışıklar yanıyoda tam olrak marşa bascak kdar elektrk vermio sanırm eski usul başka bi araca bağlasak Çalıştıktan sonra zaten akü dolcaktr diye düşnüyorum ama başka bi araca bağlamak arabya zarar verirmi?
  • ARACI BOŞ VER BİRAZ KUVVETLİ 2-3 ARKADAŞ BUL, İTTİRİVER; KİM UĞRAŞACAK HALATLA FALAN,
    ZARAR VERMEZ SADECE MARŞ DİNAMOSUNUN YAPTIĞI ETKİYİ YAPTIRACAKSINIZ MOTORA, DİĞER ELEKTRİK AKSAMI İLE İLGİLİ BİRŞEY OLMAZ ZATEN...
    TABİ GECE İSE FARLARI VS TÜM ELEKTRİK HARCAYAN AKSAMI KAPATIN, KLİMA VS AÇIKSA KAPATIN....
  • BAŞKA AKÜ ANİ VOLTAJ DEĞİŞİMİ VE BAĞLARKEN OLUŞACAK PARAZİTLE SORUN ÇIKARABİLİR, BİR BİLENİN TAKMASI LAZIM....
    BEN AKÜCÜDE YAPTIRDIM AMA USTA BİRİNİ POZİTİF KUTBA DİĞERİNİ ŞASE'YE BAĞLADI MESELA...
    DENEMEDİM BİR ŞEY DİYEMEM...
  • tmm tşkLer akü tam olrak bitmediği için bende biraz bekliyim diyorum belki dinelnınce marş basar olmadı paralel bağlıycam öğrenmek istediğim sadece bunun bi zarar verip vermiyeceği Dediğinz mantklı ama arabyı biraz itmek marş dinamosunu harekete geçirecektir belkide Çalıştıracaktır da şimdi gıır gıcır arabyıda yol ortasnda itmek karizmayı sarsar biraz =) komşunun 80 model bettle çalışrken alay konusu olmayaLım
  • sanıırm başka bi aracn aküsüne paralel bağlıyıp çalıştırmayı denicem en mantıklı seçenek bu değilmidir__?
  • Bugün Acarlar'daydım, arkadaşın arabası yatıyordu orda 3 aydır,bu yüzden aküsü boşalmış...Orda park halindeki arabalardan birini çektik arabamızın yanına,kabloyla aküden aküye transfer yaptım...Demek istediğim şey bu işi bir bilenin yapmasına gerek yok,çok basit, ayrıca bi zararı da yok,olsaydı oranın elemanları engellerdi beni ,izledi adamlar...

2 aküyü birbirine bağlamak için o kabloyu bulman lazım,Çift kablo bitişik şekilde, bi uçta bir kırmızı bir siyah,diğer uçta bir siyah bir kırmızı..Akü kapağını kaldırdığın anda kırmızı ve siyah akü başı işaretlerini göreceksin,kırmızı kablo ucunu kırmızıya,siyahı siyahı bağlayacaksın...diğer araba içinde aynısı geçerli,zaten temas kurulduğu anda iş tamamdır,bi elektrik cızırtısı duyarsın...sonra rahatlıkla marşa basıp arabayı çalıştırırsın...

Arabayı çalıştırdıktan sonra kabloları aküden sökebilirsin,çünkü bildiğin gibi araba çalıştığı anda alternatör devreye girer,ve aküyü doldurmaya başlar,ama sakın istop etme arabayı,şöle bi minimum 10 dk çalışsın,hatta mutlaka tur at,alternatör doldursun aküyü...

Bu arada 2007 model Golf'un aküsü bozulmamıştır,hayatta bozulmaz,sadece deşarj olmuş...VW'nin orjinal aküsü Varta.De'dirAlman Vartadır.Benim 2002 polomun üzerinde bile hala orjinal akü var,6 sene geçti hala akümü değiştirmedim.Sakın değiştirme akünü,hatta değiştirelim falan derse birileri izin verme,çünkü millet çakal, 3 kuruş para kazancam diye binbintürlü dalavere, ki o adamların takacağı Mutlu ya da İnci Akü, maksimum 2 yıl dayanır, Tr'nin en kaliteli aküsü olmalarına rağmen,orjinal akünün yarı kalitesine bile ulaşamazlar

• Tmm Çok SaoL arkdaşım yardımcı oLdun cidden
  • istersen demin dediğin gibi önce vurdurmayı dene,3-5 kişi bulup arabayı itin,arkadaşların iterken sen de çalıştırmaya çalışırsın arabanı..yok başarılı olmazsa,işte o zaman akü transferi şart olur
  • Kablo atmak sadece tipo vs gibi elektronik göstergeli arabalar için sakıncalı. Bunlarda sorun olmaz. Salla kabloyu. Yanlız kablo atınca se narabanıu çalıştırmadan önce diğer arabayı çalıştırın ve çalışır vaziyette kalsın... Böylece diğer aküyede zarar gelmez...
  • Hocam kesinlikle vurdurarak çalıştırmayın aracınıza zararlı. Benim de geçen de farlar açık kalmış. 2000 polomun aküsü boşalmıştı. Babamın arabasıyla takviye edip çalıştırdık. 2500-3000 devirde 20 dakika tur attım. Şimdi canavar gibi.

Akü takviye ederken:

1. Sağlam aracı ilk önce çalıştırın.

2. Sağlam akünün + ucundan kendi akünüzün + ucuna akü kablolarından birini bağlayın

3. Sağlam akünün - ucundan kendi akünüzün - ucuna akü kablolarından diğerini bağlayın

Bu esnada kutup başlarına çıplak elle ya da iletken bir maddeyle temas halinde bulunmayın. Kabloların plastiklerinden tutun bağlarken.

Aracınıza binerek normal şekilde marşa basın,

Akünün kendine gelmesi için bir müddet 2500 devir civarında aracınızı kullanın.

• araç şu an nerde benim de başıma geldi anlattığın sorun çözümü kaktırarak buldum..
  • vw çağrıyı arasanız 7 gün 24 saat

0212 335 04 04

yada

0800 211 08 70

acil gelir akü takviyenizi yapar aracı çalıştırır ve gider (hatta 2 yıllık garantiniz bitmedi ise para da almaz) (lastik dahi değiştirirler bilginize...)

yani eğer anlamıyorsak riske atmanın lüzümü yok..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.