Şimdi Ara

görme engelli bir dh kullanıcısıyım soruları alayım (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
10
Favori
7.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
249 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: woop

kaldırımlarda böyle sarı şeyler oluyor ya görme engelliler için onlar gerçekten işe yarıyor mu? sarı diyince olmadı yaa nasıl anlatıyım böyle çizgili metaller var. bazen nokta nokta da oluyo üstü.

en azından daha dengede gidiyorsunuz yolda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

hem insanlar tarafından hem de devletler tarafından çok daha özel ilgilenilmesi gereken kişilersiniz... bu önce devlet eliyle olur sonra insanlar da buna ayak uydurur ama ülkemizde ne yazık ki devlet zihniyeti çok bozuk... koşullarının düzeltilmesi için sağlık bakanından yardım isteyen engelliye gözlerin görmediği halde bak sana iş vermişiz diyen bakanlar olduğu sürece daha çok yolumuz var

allah yardımcınız olsun, bu ülkede engelsiz olmak bile zorken engelli olarak yaşamak çok daha zor

istanbul şişli'de görme engelliler derneği var, en az 2-3 kere metro çıkışından oraya kadar kolkola gittiğim engelli vatandaşlarımız var, nerede görsem yolumu değiştirir yardım ederim bu konuda ben çok hassasım engelli bir yakınım yok ama insan olan herkes hassas olur zaten bu konuda

ankara kızılay atatürk bulvarı'nda otobüs durağında hangi otobüsü bekliyorsunuz diye sormuştum, bilenler bilir yanyana bir sürü durak var tek durak yok, doğru durakta bekeleylim otobüsüne bindirmekti niyetim yanımda şimdiki eşim o zamanki sevgilim de var, baya bir terslemişti beni, ayrıldım yanından, sanırım daha önce kötü niyetli kişilere denk gelmiş sadece yardım etmek istemiştim

var hocam var,öyle işi şımarıklığa vuranlarda var. bazılarıda engelinden ötürü bir agrasif yapıda olabiliyorlar.

• Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam. gerçekten allah kimseye yaşatmasın, o göz tansyonu çıktığında, ağlamak istiyordum resmen. kolumu dahi kaldıracak hal kalmıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sirreal911

Hocam Simgeleri anlıyabiliyor musunuz ?

pek değil hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercantosun

geçmiş olsun hocam. gerçekten allah kimseye yaşatmasın, o göz tansyonu çıktığında, ağlamak istiyordum resmen. kolumu dahi kaldıracak hal kalmıyordu.

Anladım hocam sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhoner

soruldu mu bilmiyorum rüya görüyor musun v ağlayabilliyor msuun ?

rüya sorulduu hocam. ağlamanın görmemekle alakası yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saimertug

program nasıl çalışıyor? sesli olarak ekranı okuyormuş galiba.
    ama şunu merak ediyorum aslında nasıl yazıyorsun? klavyeyi ezberledin sanırsam.
    bu arada çoğu engelli insan hayata küsmek gibi bir hata yapar tebrik ederim sizi bununlar yaşamayı kabullenmişsiniz mutlu bir hayat sürüyorsunuz gibi gözüküyor

programın çalışma şekli ve performansı sizin ekran kartınıza göre değişiyor aslında. programı kurduğunuzda yazılım ek bir driver kullanıyor ve imleç yardımıyla ekrandaki çoğu şeyi seslendiriyor.

cevapladığın için teşekkür ederim. hayatında başarılar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

hocam engelli demelerinden rahatsızlık duyuyormusunuz, bence görme engeli değilde görme kusuru falan denmesi daha iyi, siz ne düşünüyorsunuz?

hocam, bazıları varki, kör, sakat özürlü diyorlar. görme bir özür değil. sakatlık değil. kusur demeyelim. aslında engelde değil ama, bu kelimeler arasında en iyisi bu. ben görme engelini bi engel olarak saymıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur89tr

Tanrı'nın sana verdiği bu kusura rağmen hala şükrediyor musun? Eğer yanıtın evetse, ben senin kadar hoşgörülü olmazdım açıkçası. Hele ki yaşamak için tek bir zar atma hakkın varken. Senin gibi dünyada normal zorluklardan fazlasını çekenlere karşı çok üzülüyorum. Neyse ki gelip geçici. Tek tesellin bu olsun... Memnun oldum bu arada Sercan.

evet. bin kere şükrettim, bin kere de, 10 bin kere de şükrederim. ayrıca allah bize verdiyse böyle bir şey, imtahanımızda böyledir bizim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

hocam engelli demelerinden rahatsızlık duyuyormusunuz, bence görme engeli değilde görme kusuru falan denmesi daha iyi, siz ne düşünüyorsunuz?

hocam, bazıları varki, kör, sakat özürlü diyorlar. görme bir özür değil. sakatlık değil. kusur demeyelim. aslında engelde değil ama, bu kelimeler arasında en iyisi bu. ben görme engelini bi engel olarak saymıyorum.

anladım hocam zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler
  • program mesajları sesli olarak okuyunca imzaları mesaj tarihleri gibi gereksiz detayları okuyarak size zorluk çıkartmıyor mu?

Allah yardımcınız olsun hocam inşallah ileride teknoloji gelişir de sağlığınıza kavuşursunuz
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    hocam, tarihler mesajların üstünde kalıyor programa göre, o yüzden pek sıkıntı yaşamıyorum.

• Hocam ben engelli bir insana yardim edeyim mi demeye cekiniyorum engelini yuzune vurmus olurum üzülür diye sizce rahat bir sekilde demeli miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: hknncr

Hocam ben engelli bir insana yardim edeyim mi demeye cekiniyorum engelini yuzune vurmus olurum üzülür diye sizce rahat bir sekilde demeli miyim?

hocam rahat olun. çekinmenize gerek yok.

• Hocam street fighter tarzı dövüş oyunlarını seviyorum demişsiniz, komboları falan nasıl öğrendiniz,tuşları rastgele basmıyorsunuz değil mi?
    Birde oynadığınız oyunu nasıl kafanızda hayal ediyorsunuz?
    Hayatınızda hiç sesine (kendisine veya kişiliğine) aşık olduğunuz biri oldu mu? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler engelleri aşan insan!
  • Sen engelleri aşmışsın ki,ne engeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyonbatuhan

Hocam street fighter tarzı dövüş oyunlarını seviyorum demişsiniz, komboları falan nasıl öğrendiniz,tuşları rastgele basmıyorsunuz değil mi?
    Hayatınızda hiç sesine (kendisine veya kişiliğine) aşık olduğunuz biri oldu mu? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler engelleri aşan insan!

hocam, comboları genelde klavyeyle oynuyorsam iki oka sürekli basarken, diğer a s d gibi tuşlara basarak yapıyorum. joistikte biraz daha o oklara raskelebasıyorum diyebilirim. bu arada 4 serisinden seth favorimdir...
    hocam zaten kulaklıkla oynadığımdan sesler stereo, hemde önceden görerekte oynamanın verdiği bir şey sanırım,zaten siz dövüşe solda başlıyorsunuz. ve kombolar bile eğer adam sizin karşınnızdaysa farklı, arkanızdaysa ayrı olduğundan, ben onu ezberlemiştim artık
    oldu hocam. önceden gözümle görüpte, kayıptaan çook uzun sene sonra sevdiğim birisi oldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iyonbatuhan

Hocam street fighter tarzı dövüş oyunlarını seviyorum demişsiniz, komboları falan nasıl öğrendiniz,tuşları rastgele basmıyorsunuz değil mi?

hocam, comboları genelde klavyeyle oynuyorsam iki oka sürekli basarken, diğer a s d gibi tuşlara basarak yapıyorum. joistikte biraz daha o oklara raskelebasıyorum diyebilirim. bu arada 4 serisinden seth favorimdir...
    hocam zaten kulaklıkla oynadığımdan sesler stereo, hemde önceden görerekte oynamanın verdiği bir şey sanırım,zaten siz dövüşe solda başlıyorsunuz. ve kombolar bile eğer adam sizin karşınnızdaysa farklı, arkanızdaysa ayrı olduğundan, ben onu ezberlemiştim artık
    oldu hocam. önceden gözümle görüpte, kayıptaan çook uzun sene sonra sevdiğim birisi oldu.

Hocam süper ya :)
    Peki gitar falan biliyomusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: PI Exon

Hocam bu kullandığınız yazılım veya cihaz ne olduğunu tam bılmıyorum günlük hayatta atıyorum dışarı çıktığınızda işe yarıyor mu ?

hocam kusura bakma, hakkını helal et valla sayfaları gezerken senin mesajının cevaplanmamış olduğunu farkettim. valla hhepsininde açıklamasını yaptım ama şöyle bir özetleyeyim.
    windowsda jaws, sadece bilgisayarı kullanmaya ve internette dolaşmaya ve script yazmaya kadar işlevleri var.
    telefonda da, voice over. o da yine ekrandaki tüm herşeyi okumamızı ve telefondaki uygulamaları kullanmamızı sağlıyor.

• Geçmiş olsun allah kolaylık versin
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.