Şimdi Ara

görüntü karlı....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    vestel dvb 840 CI uydu alıcım var...bunu bir anten kablosu(bir ucu dişi bir ucu erkek olan) yardımıyla tv kartıma bağladım.....
    tv kartım LIFEVIEW FLY VIDEO 2000FM...30$ civarında uyduruk bişey...
    sorunum belirttiğim gibi pc'de görüntünün karlı olması...tv'de cam gibi görüntü pc'de farklı oluyor...
    problem tv kartımda mı yoksa araya çektiğim kablodan olabilir mi?
    farklı bir kabloyla cam gibi görüntü yakalayabilir miyim??yoksa tv kartımı değiştirip TECHNISAT Skystar2 2.6D mi almam lazım???
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• sky star 2 ye reciveri bağlayamasın sadece uydu yayınlarını alabilirsin bunun için yapman gereken çanaktaki lnb yi twin lnb le değiştirmek olacak biri recivera diğeri skystar2 uydu kartına gidecek bence sen yine de bir uydu kartı al derim istediğin filimi kayıt edebilirsin
    + kablo salatasından kurtulursun isteyen istediğini izleyebilir
  • şimdi şöyle bi durum var....
    iki çanak var...ve iki çanakta da 4lü lnb'ler var...(diğer odalara da gidiyor...)
    benim amacım odamdaki tv'yi devre dışı bırakarak sadece pc'den görüntü almak...pc'de video kaydı yapmak....ve en son olarak(olmasa da olur) uydudan internet....
    önerinde çift lnb istemenin nedeni herhalde tv ve pc yayınlarımı ayırmaktı...ama zaten ben tv'yi devredışı bırakabilirim sorun değil...
    asıl derdim....şu andaki görüntü karlı....nedeni kablo mu yoksa analog tv kartım mı?
    teşekkürler...
  • Analog TV kartında görüntüyü zaten daha iyi alamazsın, yani görüntünün karlı olmasının nedeni TV kartının analog olması..
  • teşekkürler...o zmn tv kartımı değiştirmem gerekecek...
    dijital tv kartı için önerisi olan var mı???yoksa karar verdiğim Skystar2 2.6D iyi midir???
  • Ben Skyvision öneririm ama çok fark yok Skystar2 2.6D de işini görür.
  • guray1981 sana RCA(lale jak) kablosu lazım.elektronikçiye git tv kartıma reciveri bağlıyacağım görüntü karlı net olsun istiyorum de.bu kablonun 2 tarafındada 3 giriş var.bir ucundaki 2 girişi tv kartının arkasındaki video ve audio girişlerine takacaksın.diğer ucundakileride aynı şekilde reciverin arkasındaki girişlerin arkasına takacaksın.sarı uçlular video girişlerine beyazlar audio girişlerine.zaten anlarsın olayı hemen.kırmızıları bir yere takmana gerek yok boşta kalıyor.bu şekilde büyük fark olacak.görüntü çok netleşecek.
    bağlantıyı yapıp tvyi açtıktan sonra tv ayarlarından AV in(Compositeyi) seçiceksin.bu kabloda 3ytl filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno06 -- 6 Kasım 2006; 17:24:18 >

• Hort
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.