Şimdi Ara

Grafik Tasarım İçin Ekran Kartı Tavsiyesi Please

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir sistem topluyorum. Topladığım bu sistem grafik tasarımı için olacak. Genellikle Photoshop, Quark, Freehand gibi programlarda tasarım yapıcam.

Grafik tasarımı için hangi ekran kartını önerirsiniz ?

Verebileceğim fiyat = 150 dolar

• 150 dolar gerçekten az...Çalıştırmak istediğin programlar iyi ekran kartı isteyen programlar...Şu an kampanyamız var bir bak incele istersen.Tam senlik gibi duruyor eğer 50 $ daha fazla verebiliyorsan...Topic'e imzamdan ulaşabilirsin.

Yok alamam diosan SAPPHIRE ATI X1650(128Bit)512MB AVIVO 16X yada benzeri bir kart al (120 $ KDV dahil ) ama 7950GT nin 4 e 1 performansını anca verir...
  • 3d performansı senin için önemli olmıycağından ucuz bişey alabilirsin pek dikkat etmene gerek yok. İşlemci ve ram önemli. Şu an piyasadaki en ucuz kart bile işini görür.
  • egerkı sadece tasarım yaparım oyun falan ne bılmem ben dersen,ole atıx19.. yada nvıdıa88... serısıne para bayılma.ama pen profesyonelım.anımasyonlar havada ucusur,max de vray render motoru kullanırım dersen
    o zaman nvıdıa quadro yafa ati firegl almalısın.bu kartların performansı ınanılmaz.
    ama pahalı kart.o yuzden c2d al oc yap.xp kullan64bit lık versıyonları ıcın max 9 var 64 bıttır.2gb ram ıle modellemenın kralını yaparsın(xp kullan cunku xp vısta ya gore daha az ram harcıyo)
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

egerkı sadece tasarım yaparım oyun falan ne bılmem ben dersen,ole atıx19.. yada nvıdıa88... serısıne para bayılma.ama pen profesyonelım.anımasyonlar havada ucusur,max de vray render motoru kullanırım dersen
    o zaman nvıdıa quadro yafa ati firegl almalısın.bu kartların performansı ınanılmaz.
    ama pahalı kart.o yuzden c2d al oc yap.xp kullan64bit lık versıyonları ıcın max 9 var 64 bıttır.2gb ram ıle modellemenın kralını yaparsın(xp kullan cunku xp vısta ya gore daha az ram harcıyo)

150 dolara quadro yada fire-gl nin sadece soğutucusunu verirler
  • evet ram tasarrufu için xp kullanacığım

Alacağım sistem

core2duo 2.13

asus commando

2gb ddr2 800

asus ta5a1 kasa ve termaltake 500 wat power supply

ekran kartı?

crt monitörüm var (samsung 997 mb 19 inç)
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMXex

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

egerkı sadece tasarım yaparım oyun falan ne bılmem ben dersen,ole atıx19.. yada nvıdıa88... serısıne para bayılma.ama pen profesyonelım.anımasyonlar havada ucusur,max de vray render motoru kullanırım dersen

150 dolara quadro yada fire-gl nin sadece soğutucusunu verirler

O dediğin kartlar render vb gibi işler için genelde 3ds-max gibi mimarların kullandığı programlarda yarar. Photoshop için ekran kartı deil sağlam işlemci gerekiyor.

• dostum grafik tasarımı için 150dolarlık bir vga yoktur..Grafik vgaları gerçekten çok pahalı görüntü kartlarıdır..
  • Merhaba,

170 USD + KDV'ye MSI RX1950 PRO 256 MB bir grafik kartı alın. RivaTuner ile sürücülerini modlayıp sisteme FireGL 7350 olarak tanıtın.

Saygılar
  • evet 150dolar a quadro yada firegl alamassın.ben sadece profesyonel ıs cıkaracaksan onlara bak dedım

sadece 2 boyutlu grafık programlarında vga nın hıcbır espırısı yok.forumda bırı x1600pro yu firegl serısınden bırıne modlamıstı.3dmax de anımasyon da 6-7 kare hızlandıgından bahsedıyordu.
  • sadece photoshop,quark,illustrator,indesign,freehand gibi programlar kullanıcaksan ve yüksek verim bekliyorsan ilk önceliğin çiftçekirdek bir işlemci olmalı (c2duo 6600) ikinci sırada ramlerin geliyor (3*1gb ddr2 800 ramler gecikme süreleri önemli ) üçüncü sırada ise harddiskin (hızlı bir harddisk olmalı raid yapman en mantıklı ve en hesaplı çözüm) bu sistem için stabil bir anakart, güçlü bir güç kaynağı çünki sistem nerdeyse full açık kalıcak, geniş ve havalandırması iyi bir kasa(sistem tüm gün açık).En son olarak ise ekran kartı olarak dikkat etmen gereken tek şey onboard bi ekran kartı olmasın, max 100 dolarlık bi ekran kartı işini fazlasıyla görücektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.